Svédország–Csehország 1–0 – hosszabbítás után

DÖNTŐ
20.45:
Lengyelország–Svédország
20.45: Portugália–Észak-Macedónia – élőben az NSO-n!

Nagyon úgy tűnt, hogy az esélyesebb portugálok simán legyőzik Törökországot. Az első félidőben Otávio és Diogo Jota is betalált, ezen kívül több helyzetet kidolgoztak, és a labdabirtoklás is igazolta a fölényüket.

Ám a második félidő közepén a törökök teljesen váratlanul szépítettek, egy remek támadás végén Burak Yilmaz mattolta Diogo Costát. Majd a 84. percben némi videózás után büntetőhöz jutottak a vendégek. Burak Yilmaz azonban kihagyta!

A hosszabbításban Matheus Nunes megszerezte a hazaiak harmadik találatát, eldöntve a párharc sorsát. Mivel a másik meccsen Észak-Macedónia hihetetlen bravúrral legyőzte idegenben Olaszországot, kedden vele meccselnek a világbajnoki részvételért.

90+6. perc: vége a mérkőzésnek, Portugália játszhat kedden a másik meccsen hatalmas meglepetésre az olaszokat kiejtő Észak-Macedóniával!

90+6. perc: Ronaldo a végén még telibe lövi a lécet.

90+6.perc: Toköz kap lapot.

90+4. perc: 3–1, eldőlt! Matheus Nunes kap tökéletes labdát Leaótól, Nunes magabiztosan kihasználja a ziccert.

90+1. perc: Félix lövését védi Cakir, a kipattanót Ronaldo nem tudja a kapuba lőni.

Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Kutlu helyére Dursun érkezik.

88. perc: Moutinho, Guerreiro és Otávio lejön, Nunes, Mendes és Leao jön be.

86. perc: Moutinho kap lapot.

84. perc: Burak Yilmaz kihagyja! Fölé vágta.

83. perc: büntetőhöz jut Törökország! Fonte szabálytalankodott Enes Ünallal szemben a tizenhatoson belül, a VAR után büntetőt ítél a játékvezető!

80. perc: Celik és Kökcü jön le, Yazici és Toköz megy be. A portugáloknál Bruno Fernandes helyett William Carvalho a pályán.

77. perc: Demiral kap lapot taktikai szabálytalanság után.

75. perc: Guerreiro beadása után Otávio nagy helyzetben mellé fejel.

72. perc: Calhanoglu lövése elkerüli a kaput.

71. perc: Jota lejön, Joao Félix folytatja.

69. perc: Calhanoglu kap sárgát, földre vitte Otáviót.

68. perc: újabb török helyzet, Cengiz Ünder szépen lövi be a labdát a védelem mögé, de Danilo Pereira közbelép, és elhárítja a veszélyt.

66. perc: Aktürkoglu helyére Enes Ünal érkezik.

65. perc: Törökország szépít! A középpályán megszerzik a labdát a törökök, eljutnak a portugál tizenhatosig. Ott Cengiz Ünder zseniális labdával ugratja ki Burak Yilmazt, aki hét méterről nem hibázza el a ziccert. 2–1

A törököknek eddig nem sok közük van a meccshez. A portugálok 63 százalékban birtokolják a labdát.

58. perc: Bernardo Silva megy el a jobb oldalon, bead középre, Jota ismét lő, de eltöri a labdát, és fölé pattan. Remek helyzet volt ez is.

55. perc: Jota kap nagy labdát, Cakir rosszul mozdul ki, Jota elhúzza mellette, majd kapura emel, de mellé megy.

53. perc: veszélyes török helyzet – lehetett volna, ha Celik nem csúszik el a beadásnál.

Portugália mindössze egyszer veszített úgy, hogy a szünetben legalább két góllal vezetett: a svédek ellen 2017-ben felkészülési meccsen.

49. perc: Yilmaz lő, ezt meg Diogo Costa védi.

48. perc: Bruno Fernandes lőhet középről egy labdaszerzés után, de Cakir szépen vetődve véd.

Nem volt csere a szünetben.

A másik ágon az olaszok egyelőre nem bírnak az északmacedónokkal.

Elkezdődött a második félidő!

45+3. perc: vége az első félidőnek!

45+2. perc: Ronaldo próbálja meg kapura ollózni a labdát, de ott egy védő, és így a portugál nem tudja elrúgni.

Két perc a hosszabbítás.

42. perc: itt a második portugál gól! Otávio emeli át a védelmet, a labda pontosan Jota fejére érkezik, aki hét méterről a kapu jobb oldalába fejel. 2–0

38. perc: szép portugál támadás a jobb oldalon, Fernandes beadja középre, de nincs belőle helyzet, mert Ronaldo elcsúszik.

35. perc: Celik és Jota kakaskodik egyet, mind a ketten sárga lapot kapnak.

32. perc: Fernandes szabadrúgása Ronaldót, találja meg, aki közelről kapu mellé fejel. De amúgy is les.

25. perc: török labdaszerzés, Burak Yilmaz lőhetett középről 20 méterről, de nagyon mellé ment.

22. perc: Atürkoglu ível középre, Kutlu fejesét blokkolják. Nagy lehetőség volt.

20. perc: Guerreiro lő kapura 18 méterről egy lecsorgó labdát, de rosszul találja el, nem veszélyes.

20. perc: Calhanoglu ad be, de Costa magabiztosan megszerzi a labdát.

15. perc: vezet Portugália! Bernardo Silva 18 méterről erősen lő, a labda a jobb kapufáról kipattan, de érkezik Otávio, aki közelről a kapuba lő. Cakir beleért, de nem tudott védeni. 1–0

12. perc: Ronalo lő ismét, de Cakir simán védi.

11. perc: óriási helyzet marad ki! Bruno Fernandes szabadrúgása teljesen tisztán találja meg Jotát, aki három méterről nem tudta kapásból az üres kapuba rúgni a labdát. A lécről pattan ki.

9. perc: Ronaldo lő, de nem találja el a kaput 13 méterről, pedig teljesen tisztán állt.

6. perc: Guerreiro ível a török kupa elé, Cakir megkaparintja a labdát.

5. perc: Ronaldo támadja meg Cakirt, aki még éppen időben el tudja rúgni a labdát a portugál elől.

1. perc: Dalot megy el a jobb oldalon,középre ível, de a védelem kivágja a labdát. Egészen pontosan Celik, aki ütközik Ronaldóval, és emiatt ápolni is kell a törököt.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzés győztese az Olaszország–Észak-Macedónia találkozó továbbjutójávaljátszik jövő kedden a világbajnoki részvételi jogért.

A portugálok ugyan bombaerősek, de olyanok nem léphetnek ma pályára sérülés miatt, mint Rúben Dias, Renato Sanches, Rúben Neves vagy Nelson Semedo.

Fernando Santos, a portugálok szövetségi kapitánya: – Teljes mértékben arra koncentrálok, hogy hogyan játszunk, és mi tudjuk is, mit kell tennünk. A csapat összeszedett és motivált.

Stefan Kuntz, a törökök német szövetségi kapitánya: – A csapat megmutatta, hogy mentálisan megfelelően erős. A csapatszellem is segít. Játszottunk néhány nehéz meccset, de győztünk. Győzhetünk akkor is, ha nem játszunk jól.Jó a védelmünk, és erős támadóink vannak. Az első pillanattól éreztetni kell velük, hogy ez a meccs nem lesz könnyű.

A törökök elleni összecsapásra készülő portugál válogatott kapcsán állítólag egyre inkább vitatéma, hogy Cristiano Ronaldónak a kezdőcsapatban van-e a helye. Bár a klasszisa vitathatatlan, 37 évesen nem a jövő embere, sokak szerint már készülni kellene arra a korszakra, amikor nem számíthat rá az együttes. Márpedig ha a pályán van, a csapattársak elsősorban az ő kiszolgálására törekszenek. Szintén elgondolkodtató, hogy 2016 óta nem veszített tétmérkőzést Portugália, ha ő nem játszott. Fernando Santos szövetségi kapitány azonban bízik benne, így vélhetően a csütörtöki mérkőzésen is kezdőként kap szerepet. (S. Á.)

Az Estadio do Dragao Cristiano Ronaldo egyik kedvenc helye. Itt szerezte az első gólját a válogatottban (2004, Eb), itt nyerte meg a Nemzetek Ligáját a portugál válogatottal 2019-ben.