Anglia öt gólt hintett Andorrának, és tovább vezeti a csoportot

R. Gy.R. Gy.
2021.10.09. 20:32
Ötször is pacsizhattak az angol játékosok a meccsen (fotó: AFP)
Az európai vb-selejtezők I-csoportjában, ahol a magyar válogatott is szerepel, Andorra Angliát fogadta hazai pályán, és az angol együttes a papírformának megfelelően biztos győzelmet aratott, s megerősítette a helyét a csoport élén.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
7. FORDULÓ
I-CSOPORT

ANDORRA–ANGLIA 0–5 (Chilwell 17., Saka 40., Abraham 59., Ward-Prowse 79., Grealish 86.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

7. FORDULÓ
A-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–Albánia 0–1(Broja 80.)
Lengyelország–San Marino 5–0(Swiderski 10., Brolli 20. – öngól, Kedziora 50., Buksa 84., Piatek 90+1.)

6. San Marino77 1–29–28 0

Rendkívül egyoldalú találkozót vívott egymással Andorra és Anglia. Az angolok lényegében a B-csapatukkal is magabiztosan játszottak, és egy percig sem hagytak kétséget afelől, hogy ezt a három pontot is könnyedén hazaviszik.

A hazaiak védelme a 17. percig tartott ki, amikor az andorrai kapu előtt feltűnő Chilwell bombázott a kapuba (0–1). Támadásban maradtak az angolok, de különösebben nem erőltették meg magukat, a lelkesen védekező hazaiak mellett ha nem is sűrűn, de kialakítottak helyzeteket. Mégis váratlan volt, ahogy a 40. percben Saka betalált Foden szemfüles átadásából. 0–2

Innentől kezdve az érdemi kérdések eldőltek, az andorraiak fokozatosan elfáradtak, a cseréik nem tudtak új minőséget hozni, így kaptak még hármat. Betalált Abraham, aki egy látszólag veszett labdára startolt rá, és lőtt a kapuba, majd Ward-Prowse is rúgott egy gólt, mert a kihagyott tizenegyese után visszapattant elé a labda, és másodszorra nem hibázott. 0–4

A végére is jutott egy találat Grealish révén (0–5), így Anglia nem különösebben nagy tempóban játszva is szerzett egy ötöst. Most mennek haza, és várják a csalódott magyar válogatottat Londonban…