Vb 2022: Dánia kijutott; számunkra az NL-lehetőség elúszott

B. A.B. A.
2021.10.12. 22:50
Joakim Maehle gólja után ünnepelhetik a kijutást a dánok (Fotó: AFP)
Dánia 1–0-ra legyőzte Ausztriát a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének 8. fordulójában, ezzel kvalifikálta magát a tornára. A skótok a hajrában szerzett góllal nyertek Feröer ellen, így eldőlt, hogy a magyar válogatott számára a Nemzetek Ligája által nyújtott lehetőség elúszott.

A képlet egyszerű volt dán szempontból: győzelem esetén a többi eredménytől függetlenül biztossá válik a csoportelsőség, egyúttal a vb-részvétel. Kasper Hjulmand csapata már az első félidőben is enyhe mezőnyfölényben futballozott, a gól azonban csak a szünet után jött össze: Thomas Delaney passza után Joakim Maehle lőtte ki a rövid, jobb alsó sarkot (1–0).

A folytatásban már nem változott az állás, Dánia története során hatodszor szerepelhet majd világbajnokságon, mindezt nyolc győzelemmel, 27 szerzett és nulla kapott góllal elérve (két meccsel a csoportkör vége előtt).