Vb 2022: a második félidő elején az oroszok lerendezték Ciprust

2021.11.11. 22:44
Jerohin kétszer is beköszönt a ciprusiaknak (Fotó: AFP)
A 2022-es világbajnokság európai selejtezősorozatának H-csoportjában, a 9. fordulóban Oroszország roppant magabiztos játékkal 6–0-ra legyőzte Ciprust. Szintén hatgólos különbséggel, 7–1-re nyert Máltán a csoport második helyén álló Horvátország. Szlovénia Miha Blazic kiállítása miatt bő fél órán át emberhátrányban játszva is ikszelt Szlovákiában.

Az oroszok nem bizonyultak túlzottan szívélyes vendéglátónak, hiszen a Szentpéterváron rendezett találkozón mindössze négy perc játék után megszerezték a vezetést az abszolút hazai pályán játszó Zenit-középpályás, Alekszandr Jerohin szerencsés találatával Ciprus ellen.

JEROHIN ELSŐ GÓLJA

Arról, hogy a nyáron kinevezett új szövetségi kapitány, Valerij Karpin irányításával megnyeri zsinórban az ötödik vb-selejtezőt is a szbornaja, a csapat a második félidő első tíz perce után mindössze hét perc leforgása alatt gondoskodott.

SZMOLOV...

Előbb Fjodor Szmolov egy kontra végén fektette el a ciprusi kapust, és passzolt közelről a kapuba, majd 25 másodperccel (!) a középkezdés után Andrej Mosztovoj Demetriu Demetrisz mellé még két védőt is elküldött az elfekvőbe az ötösön belül, és a kapuba gurított. Hat perc múlva Alekszej Szutormin zárta el a félidő elejének gólcsapját.

...ÉS MOSZTOVOJ MUTATVÁNYA

Amely az utolsó percekben újra kinyílt, előbb Anton Zabolotnij szerzett gólt, amikor a mai napon elképesztőnek számító messzeségből, 10 méterről volt eredményes, majd Jerohin az ötösön kívülről, de az alapvonaltól három méterre lőtt második találatával állította be a 6–0-s végeredményt.

Ez pedig azt jelentette, hogy a horvátok győzelmi kényszerben léptek pályára Máltán, hogy az oroszok ma ne nyerjék meg a csoportot, ám Luka Modricék viszonylag gyorsan jelezték, hogy a csoportban bizony a vasárnapi horvát–orosz csata dönt majd a katari repülőjegyről. Kétgólos vendégvezetésnél Marcelo Brozovic megpróbált a felejthetetlen Chris Brass babérjaira törni – a horvátnak legalább nem tört el az orra, ahogy fejbe rúgta magát a labdával, miközben menteni igyekezett, de így is a saját kapujába talált, ezzel szépítettek a hazaiak.

BROZOVIC ÖNGÓLJA

A vendégek ettől függetlenül Mario Pasalic és Modric révén a félidő hajrájára háromra növelték a különbséget (1–4). A horvát erődemonstráció a szünet után is folytatódott (Lovro Majer első és második gólját jegyezte a válogatottban), és 7–1-es vendégsiker született. Vasárnap az oroszok pontszerzésük esetén csoportelsők, a horvátok csak győzelmük esetén előzhetnek.

A Szlovákia–Szlovénia (2–2) találkozón két ferencvárosi légiós is pályára lépett: Róbert Makot a szlovákoknál 71 perc után lecserélték, a szlovénoknál Miha Blazicnak viszont csak 57 perc jutott. Utóbbi ennyi idő alatt begyűjtött két sárga lapot, így mehetett is zuhanyozni, a második figyelmeztetését ráadásul a tizenhatoson belüli kezezésért kapta, ami után Ondrej Duda bevágta a büntetőt.

VB 2022, EURÓPAI SELEJTEZŐK
H-CSOPORT
9. FORDULÓ
Oroszország–Ciprus 6–0
(Jerohin 4., 87., Szmolov 55., Mosztovoj 56., Szutormin 62., Zabolotnij 82.)
Málta–Horvátország 1–7 (Brozovic 31. – öngól, ill. Perisic 7., Caleta-Car 22., Pasalic 39., Modric 45+1., Majer 47., 64., Kramaric 53.)
Szlovákia–Szlovénia 2–2 (Duda 58. – 11-esből, Strelec 74., ill. Zajc 18., Mevlja 62.)