Lewandowski duplázott, megvan a lengyelek pótselejtezős 2. helye

P. Gy.P. Gy.
2021.11.12. 20:35
Lewandowski duplázott (Fotó: AFP)
A lengyel labdarúgó-válogatott könnyedén, 4–1-es diadalt aratott Andorrában a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának I-csoportjában. A már az első perctől emberelőnyben játszó Robert Lewandowskiék ezzel biztossá tették a második helyüket a mieink hatos csoportjában.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ

I-CSOPORT
Andorra–Lengyelország 1–4 (1–3)
Gólszerző:
Vales (45.), ill. Lewandowski (5., 73.), Józwiak (11.), Milik (45+2.)
Kiállítva: Ricard Fernández (1., Andorra)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Paolo Sousa mintha megérezte volna... A lengyelek portugál szakvezetője a meccs előtti nyilatkozatában arra hívta fel a figyelmet, hogy „Andorra elég agresszívan játszik hazai pályán, mondhatni, a piros lap határán szokott futballozni". Hozzátette: reméli, hogy a játékvezető a helyzet magaslatán áll majd, és nem lesz tekintettel a két csapat képességei közötti különbségre.

Erre mi történt? A hazaiak éke, Ricard Fernández könyöklésért már a 10. másodpercben a kiállítás sorsára jutott, még az is lehet, hogy ezzel világcsúcsot állított fel. VIDEÓ ITT!

A lengyelek nem sokat teketóriáztak, előbb Lewandowski, majd Józwiak közeli találatával bő tíz perc alatt kétgólos előnyt szereztek, amivel megadták a meccs alaphangját. Az andorraiak kétségkívül lelkesek voltak, ám leginkább arra próbáltak játszani, hogy a lengyeleknek is kierőszakoljanak egy piros lapot, kiegyenlítve a létszámot. A skót játékvezető azonban ebben nem volt partner, inkább a hazaiaknak osztotta a lapokat – színészkedésért.

Egy szabadrúgás után az andorraiaknak az első félidő hajrájában sikerült a szépítés, amit úgy ünnepeltek, mintha legalábbis a vezetést szerezték volna meg. A lengyel válogatott azonban hamar világossá tette, hogy ezen az estén nincs esélyük az andorraiaknak a pontszerzésre, hiszen még a szünet előtt újra betalált Milik révén, visszaállítva a kétgólos különbséget.

A második félidő legfeljebb a hazaiak kapusának, Álvareznek a bravúrjairól, no meg Lewandowski tanítanivaló fejes góljáról marad emlékezetes. Az emberhátrányban játszó andorraiak egyre fáradtabbak lettek, kapitányuk cserékkel próbált frissíteni, de a másik oldalon Sousa is kihasználta mind az öt változtatási lehetőségét.

Mivel az angol–albán mérkőzés a lengyelek számára kedvezően alakult, Lewandowskiéknak már megvan a csoportban a második hely, és elvben készülhetnek a pótselejtezőre. 1–4