Vb 2022: chelsea-s gólok biztosították a németek katari repjegyét

K. T. I.K. T. I.
2021.10.11. 22:38
Timo Werner (9) két gólt szerzett Szkopjéban (Fotó: AFP)
Németország Timo Werner vezérletével 4–0-ra nyert Szkopjéban az északmacedón válogatott ellen, s mivel Örményország 1–0-ra kikapott Romániában, már biztos, hogy Németország megszerezte a kvalifikációt a 2022-es világbajnokságra.

A németek számára egyszerű volt a képlet: ha nyernek, míg Románia nem kap ki hazai pályán az örményektől, már ezen az estén biztossá válik a részvételük a 2022-es, katari világbajnokságon.

Hans-Dieter Flick irányításával eddig négy tétmérkőzésen négy győzelmet számlált Németország, a sikerek közül a legdöcögősebb épp a péntek esti, románok elleni volt. Az első félidőben Szkopjéban is csikorgott a gépezet, hiába birtokolta 70 százalékban a labdát a vendégegyüttes és dolgozott ki 14 gólszerzési lehetőséget, a kapu előtt egyszerűen semmi nem jött össze.

A fordulás után viszont megtört a jég: egy kontratámadás végén Kai Havertz váltotta gólra Thomas Müller átadását. A 70. percben ismét a Bayern klasszisa volt az előkészítő, és ismét egy Chelsea-játékos a befejező, csak épp Timo Wernernek hívták ezt a befejezőt. Werner a 73. percben is villant – ékes tanújelét adva, bármennyire is peches hónapokat tud a háta mögött klubcsapatában, még mindig remek képességekkel bír –, védhetetlenül tekert 14 méterről a hazai kapu bal oldalába (0–3).

A végeredményt Jamal Musiala állította be (0–4).

Tavasszal, még Joachim Löwvel a kispadon, 2–1-re kikaptak a németek hazai pályán ettől az északmacedón csapattól.

Mindeközben Románia megtette a németek vb-jegyéhez szükséges szívességet, és Alexandru Mitrita 26. percben szerzett fejes góljával 1–0-ra legyőzte Örményországot, amely így matematikai reményét is elvesztette a csoport első helyére.

Izland magabiztosan győzte le Liechtensteint, mindkét félidő két hazai gólt hozott – Albert Gudmundsson két tizenegyest is értékesített –, így 4–0 lett a meccs vége.

J-CSOPORT
Izland–Liechtenstein 4–0 (Thórdarson 19., A. Gudmundsson 35., 79. – mindkettőt 11-esből, A. Gudjohnsen 89.)
Észak-Macedónia–Németország 0–4 (Havertz 50., Werner 70., 73., Musiala 83.)
Románia–Örményország 1–0 (Mitrita 26.)