Kane volt a nyerőember, az angolok hozták a kötelezőt Tiranában

B. A.B. A.
2021.03.28. 17:55
Harry Kane gólt lőtt, majd gólpasszt adott, a kettő között a lécet is eltalálta (Fotó: AFP)
Folytatódott a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozata, a magyar érdekeltségű I-csoportban Anglia 2–0-re legyőzte Albániát Tiranában.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, I-CSOPORT
ALBÁNIA–ANGLIA 0–2 (0–1)
Tirana,
Air Albania, zárt kapuk mögött. Vezette:Greenfield (izraeli)
ALBÁNIA: Berisha – Hysaj, Ismajli, Djimsiti, Veseli – Laci (Ramadani, 89.), Bare (Memushaj, 71.), Memolla (Ajeti, 59.) – Uzuni, Cikalleshi (Manaj, 59.), Broja (Gjasula, 59.). Szövetségi kapitány: Edoardo Reja
ANGLIA:
Pope – Walker, Maguire, Stones, Shaw – Foden (Lingard, 81.), Rice, K. Philips (Ward-Prowse, 71.) – Sterling, Kane, Mount. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Kane (38.), Mount (63.)

Napra pontosan 20 évvel ezelőtt találkozott egymással legutóbb Tiranában Albánia és Anglia, akkor az angolok Michael Owen, Paul Scholes és Andrew Cole góljával 3–1-re nyertek.

Ezúttal nem kezdtek jól a vendégek, bár a labdabirtoklási fölény megvolt, a lendület és a veszély hiányzott a játékból, ráadásul az albánok előnybe is kerülhettek volna: egy rossz hátrapasszra Elseid Hysaj csapott le, a Napoli játékosa a Ferencvárosban légióskodó Myrto Uzunit hozta helyzetbe, és a szélső elpuskázta a nagy lehetőséget, a kapu fölé bombázva a labdát.

A pontatlan passzok az egész játékrészben jellemezték Angliát, amely a félidő végére fel tudott javulni, és a vezetést is megszerezte: Luke Shaw bal oldalról érkező beadására Harry Kane érkezett középen, és a védőjét megelőzve a kapu bal oldalába fejelt (0–1). A Tottenham támadója rövid időn belül megduplázhatta volna az előnyt, ám ezúttal csak a lécet találta el közelről.

A fordulás után fokozódott az angol nyomás, de a második gólhoz kellett a hazaiak hibája is: az eladott labda után Kane passza találta meg Mason Mountot, aki a bal alsóba lőtt (0–2).

Albánia megpróbált beleerősíteni a támadójátékban, ez helyzetekben alig mutatkozott meg, hátul viszont fellazult az első félidőben stabil védelem. A hazai csapat szerencséjére az utolsó passzokba hiba csúszott, így maradt a kétgólos angol győzelem.

Az albánok szerdán San Marinóban zárják a válogatott szünetet, míg Anglia a lengyeleket fogadja.

A csoport többi mérkőzésén
San Marino–Magyarország 0–3
(Szalai Á. 13. – 11-esből, Sallai 71., Nikolics 88. – 11-esből)
Lengyelország–Andorra 3–0 (Lewandowski 30., 55., Swiderski 88.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

90. PERC: Kane lövésébe léptek bele.

89. PERC: Gjasula sárgát kapott, nem játszhat San Marino ellen.

81. PERC: Fodennek ennyi volt, Lingard a pályán.

79. PERC: Hysaj akadályozta meg szabálytalanul az angolok kontráját.

77. PERC: Pope és Maguire ütközött a védő mentésénél, végül Stones tisztázott.

73. PERC: Kane is besárgult, egy kapu előtti kavarodásnál csúszott rá egy hazaira.

71. PERC: Változtat Southgate is, Ward-Prowse érkezett Phillips helyére. A hazaiknál Memushaj váltotta Barét.

68. PERC: Walker is kap egy sárgát, az eladott labdája után odapakolt egyet Barénak.

63. PERC: GÓÓÓL, KETTŐVEL MEGY ANGLIA! Hátul eladott labda albán részről, Kane Mountot hozta ziccerbe, aki nem hibázott, Berisha mellett a bal alsóba lőtt (0–2).

59. PERC: Három csere a hazaiknál, Manaj, Ajeti és Gjasula állt be, Cikalleshi, Memolla és Broja ment le.

58. PERC: Újabb Kane-lehetőség, egy szöglet után tévesztett célt jócskán.

54. PERC: Walker lőtte be középre erőből a labdát, Djimsitinek kellett résen lennie.

52. PERC: Kapufa! Sterling három ember között készítette le Fodennek lövésre a labdát, Berishának vissza kellet nyúlnia, és így is szüksége volt a kapufa segítségére a hárításhoz. Bravúros védés!

49. PERC: Remek pörgetés Sterlingnek, Hysaj szerelt kiválóan, mielőtt a Manchester City támadója helyzetbe került volna.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45. PERC: NINCS RÁADÁS, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

42. PERC: Majdnem ott a második! Ezúttal Sterling adott be a bal szélről, Kane ismét megelőzte a védőjét, közeli lövése a lécet találta telibe.

38. PERC: GÓÓÓL, VEZET ANGLIA! Shaw beadása megtalálta középen Kane-t, aki a védőjét megelőzve nagyszerűen fejelt a kapu bal oldalába (0–1).

33. PERC: Walker küldte rá keményen jó 25-ről, az első kaput talált lövés.

29. PERC: Hysaj indítása éppen csak hosszú volt Uzuninak.

28. PERC: Foden adta vissza a labdát Mountnak, a Chelsea játékosának éles beadását Ismajli vágta ki.

22. PERC: Kane a saját csapattársát találta telibe, ráadásul Greenfield kifelé ítélt szabadrúgást.

21. PERC: Bare csúszott rá Mountra, itt a mérkőzés első sárga lapja. Nagy lehetőség az angolok előtt, a kaputól 18 méterre végezhet el szabadrúgást a vendégkcsapat.

13. PERC: Nagy hiba! Egy rosszul visszapasszolt labdával kettő az egy ellen kontrázhattak az albánok, Hysaj átadása után végül Uzuni lőtt nagy helyzetben kapu fölé.

11. PERC: Stones fejelt, de nem két védő gyűrűjében nem tudta eltalálni a kaput.

10. PERC: Foden éles beadását kifejelték, jöhet az első szöglet.

9. PERC: Bare szépen húzta el a labdát Mount mellett, de az indítás hosszú lett.

6. PERC: Rice jól indította Walkert a jobb szélen, a beadás azonban elakadt Veseliben.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Anglia indította útjára a labdát.

Piros-feketében a hazaiak, fehérben a vendégek.

Mindkét csapat győzelemmel kezdte a selejtezőket, Albánia Andorra ellen nyert 1–0-ra, míg Anglia San Marinót küldte haza egy ötössel.