Vb 2022: Spanyolország kitömte Grúziát, Görögország nem bírt Koszovóval

K. T. I.K. T. I.
2021.09.05. 22:43
José Gaya kezdte a gólgyártást (Fotó: AFP)
Spanyolország a B-csoport élére állt a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában, miután hazai pályán 4–0-ra nyert Grúzia ellen. A csoport másik mérkőzésén Koszovó a 92. percben szerzett góllal ikszelt Görögország ellen.

A spanyolok jó előjelekkel készülhettek Grúzia ellen: már önmagában a helyszínválasztás is csillagos ötösnek tűnt, mivel az Extremadurában lejátszott eddigi mindhárom hazai mérkőzését megnyerte, ráadásul ezeken átlagosan öt gólt szerzett és még egyet sem kapott (1999, Ciprus, 8–0; 2006, Liechtenstein, 3–0; 2009, Észtország, 4–0).

Ezúttal a 14. percig kellett várni az első spanyol gólra, a találatot José Gaya szerezte, aki védő létére a legutóbbi tizenegy meccsén, amikor kezdő volt a válogatottban, már a hetedik gólban vállalt aktív szerepet (három találat, négy gólpassz). A 24. percben Gaya valenciai klubtársa, a második válogatott meccsén a második válogatottbeli gólját szerző Carlos Soler is beköszönt (2–0). Gaya a 33. percben ismét a vendégkapuba talált – de ezt a találatot les miatt nem adták meg. Ami késett, nem múlott: a 41. percben Ferran Torres növelte háromgólosra a spanyol fórt (3–0) – a naptári évben ez már a címeres mezben szerzett ötödik gólja volt, ilyen mennyiségben legutóbb Isco termelt a válogatottban (2018).

A második félidőben Pablo Sarabia növelte négygólosra a különbséget, sőt, a hosszabbításban másodszor is beköszönt a grúz kapuba – de ezt Gaya második találatához hasonlóan nem adták meg les miatt (4–0).

A csoport másik meccsén a hosszabbításban születő gólok találkozóját játszotta egymással Koszovó és Görögország: előbb a vendégek találtak a kapuba – az első félidő ráadásának második percében –, majd a házigazda koszovóiak – a második félidő ráadásának második percében. Stílusos – 1–1.