Vb 2022: orosz, horvát és szlovák siker a H-csoportban

2021.09.07. 22:38
Fjodor Szmolov egy perc alatt kétszer is betalált Málta ellen, igaz, csak a második volt érvényes (Fotó: AFP)
Az orosz válogatott Máltát, Szlovákia pedig Ciprust győzte le a labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának H-csoportjában 2–0-ra. Ugyanott a horvátok 3–0-s diadalt arattak Szlovénia felett.

A listavezető oroszok támadója, Fjodor Szmolov már a 9. percben betalált hazai pályán Málta ellen, ám ezt a gólt les miatt érvénytelenítették. Nem sokat mérgelődött rajta, egy perccel később remekül használta ki a rivális védelmi hibáját, s ezúttal valóban megszerezte a vezetést. A meccs 2–0-s orosz sikerrel zárult, mivel a végjátékban Zelimhan Bakajev büntetőből betalált.

A tabella második helyén álló horvátok jól kezdték a szlovének elleni mérkőzést: a 33. percben Mario Pasalic a kapufára fejelte a labdát, amely onnan épp Marko Livaja elé pattant – a Hajduk Split csatára nem hibázott, megszerezte a vezetést. A 67. percben remek összjátékot követően Pasalic tovább növelte a különbséget. A 3–0-s végeredményt Nikola Vlasic állította be a 94. percben.

Szlovákia Ciprust fogadta. Az első félidő gól nélküli döntetlennel ért véget, ám a második játékrész tizedik percében Ivan Schranz Dávid Hancko varázslatos beadásából volt eredményes (1–0). Nem sokkal később Martin Koscelník körülbelül 24 méterre a kaputól mellel vette le a tizenhatoson belülről kipattanó labdát, majd kapásból a bal felső sarokba lőtte azt, szinte védhetetlenül. Ez a mérkőzés is 2–0-val ért véget.