Vb 2022: Dani Olmo mentette meg a spanyolokat Grúziában

2021.03.28. 19:59
Dani Olmo öröme, Grúzia fájdalma (Fotó: AFP)
A 2022-es világbajnokság európai selejtezőinek 2. fordulós mérkőzésein vasárnap kora este Grúzia közel állt Spanyolország legyőzéséhez, Dánia nyolcat vágott Moldova ellen, az örmények pedig Izlandot legyőzve egyelőre vezetik a csoportjukat.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
B-CSOPORT

Grúzia–Spanyolország 1–2 (Kvaracselia 40., ill. Ferran Torres 56., D. Olmo 90+2.)
F-CSOPORT
Dánia–Moldova 8–0 (Dolberg 19., 48. – a másodikat 11-esből, Damsgaard 22., 29., Stryger Larsen 35., M. Jensen 39., Skov 80., Ingvartsen 88.)
I-CSOPORT

Albánia–Anglia 0–2 (Kane 39., Mount 62.)
A mérkőzés online közvetítése ide kattintva érhető el.

J-CSOPORT

Örményország–Izland 2–0 (Barszegjan 53., Bajramjan 74.)

B-CSOPORT

Spanyolország nagyon megszenvedett Grúzia vendégeként: a hazai pályán bemutatkozó szövetségi kapitány, Willi Sagnol csapata meglepetésre a 40. percben megszerezte a vezetést – Kvaracselia találatára csak a második félidő 11. percében tudott válaszolni Ferran Torres. A grúzoknál kezdőként kapott szerepet a Ferencváros védője, Lasa Dvali, valamint a Mol Fehérvár támadója, Budu Zivzivadze is – utóbbit a 62. percben a korábban a Győri ETO-ban is megforduló Georgi Kvilitaia váltotta–, míg az újpesti Giorgi Beridze a 70. percben lépett pályára. Az egyre inkább rohamozó spanyolok végül a 92. percben Dani Olmo hihetetlenül szerencsés lövésével megszerezték a győzelmet jelentő találatot.

F-CSOPORT

A játéknap korai meccsén Dánia a csöndesebb első negyedórát követően a második 15 percben eldöntötte a három pont sorsát Moldova ellen, a duplázó Mikkel Damsgaard vezérletével 3–0-ra meglépett, s a szünetig még két újabb gól esett. Úgy tűnt, a hazaiak a szünet után leállnak a gólgyártással, mert ugyan Kasper Dolberg is hamar belőtte a második gólját – csapata hatodik találatát –, az újabb találatra egészen a 80. percig kellett várni. Robert Skov révén lett 7–0, amivel az is eldőlt, hogy ez lesz a moldovai válogatott történetének legnagyobb különbségű veresége; a kérdés csak az volt, mennyi lesz a vége – nos, nyolcnál álltak meg a vendéglátók.

J-CSOPORT

Örményország a gól nélküli első félidő után a második félidőben felőrölte az izlandiak erejét, s 2–0-ra győzött. Ezzel előbbi két meccs után hibátlan teljesítményt nyújtva vezeti a csoportját – legalábbis az esti találkozókig biztosan.