Kane-mesterhármas, angol henger az albánok ellen

R. Gy.R. Gy.
2021.11.12. 20:30
Harry Kane háromszor is betalált az albán kapuba (Fotó: AFP)
Anglia az első félidőben nyújtott lehengerlő teljesítménnyel 5–0-ra legyőzte Albániát az európai vb-selejtezők I-csoportjában, ezzel, ha az utolsó csoportmeccsén legalább egy pontot szerez San Marinóban, biztosan kijut a katari világbajnokságra.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ

I-CSOPORT

Anglia–Albánia 5–0 (Maguire 9., Kane 18., 33., 45+2., J. Henderson 28.)

A meccs élő közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

Az Anglia elleni találkozó előtt még valamennyire Albánia is reménykedhetett, de ez a remény már a 9. percben elszállt, mert ekkor szerzett vezetést az angol csapat Maguire révén. A hórihorgas védő természetesen fejjel talált be, és már ekkor látszott, hogy az albán védelem ma nem áll a helyzet magaslatán. Az első félidőben még négyszer zörgették meg a hazaiak Strakosha kapuját, és bizony egyik gól szebb volt, mint a másik. Azt azonban még meg kell említeni, hogy egygólos angol előnynél Myrto Uzuni egyenlíthetett volna, de ajtó-ablak helyzetből nem tudta ellőni a labdát Pickford mellett.

Uzuni kihagyta, az angol úthenger viszont ekkor indult be igazán. A 18. percben Kane-t hagyták egyedül az albán kapu előtt, Hendersontól jött is a beadás, a nagy Harry pedig könnyedén fejelt gólt. Tíz percig még tartotta magát Albánia, bár a cikázó angolok egymás után dolgozták ki a helyzeteket, aztán a 28. percben jött a kapituláció, mert Jordan Henderson kivételes helyzetfelismerésből szép gólt lőtt. Ismaili és Strakosha elment jobbra, a labda begurult balra (3–0).

És még nem volt vége. A 33. percben Kane kapott labdát a leshatáron, úgy tűnt, nem veszik komolyan, ő viszont egészen éles szögből, balról bebombázta a hosszúba. A Kane-show tovább folytatódott, méghozzá igen látványos találattal. Az első félidő hosszabbításában jártunk, amikor a Spurs gólzsákja egy jobb oldali szöglet után ollózva talált az albán kapuba. A gól szépségéből az sem von le semmit, hogy a labda megpattant Dermakun. 5–0

Kane hihetetlen góltermelésben van, és a válogatott tétmeccseken szerzett 37 góljával utolérte az vonatkozó örökranglistán Wayne Rooneyt. Mindent egybevetve pedig 66 válogatott fellépésen már 44 gólt jegyez – utóbbi mutatója egyezik a nagy Jimmy Greavesével.

A második félidőben erősen behúzta a féket Anglia, így az albánoknak is akadtak lehetőségei, de a gólszerzésre nem sok esélye adódott Uzuniéknak. De legalább a nagyobb különbségű vereséget elkerülték… Így Albániának is elszálltak a vb-ről szőtt álmai, Anglia viszont szinte biztosan kijutott Katarba, hiszen az utolsó fordulóban elég egy pontot szereznie San Marino ellen.

Nos, nem tűnik megoldhatatlan feladatnak…

A csoport többi mérkőzésén
MAGYARORSZÁG–SAN MARINO 4–0
(Szoboszlai 6., 83., Gazdag 22., Vécsei 88.)
Andorra–Lengyelország 1–4 (Vales 45., ill. Lewandowski 5., 73., Józwiak 11., Milik 45+2.)
Kiállítva: Ricard Fernández (1., Andorra)