Vb 2022: a franciák 8–0-val váltották meg a jegyüket Katarba

R. P.R. P.
2021.11.13. 22:38
Kylian Mbappé: négy gól! (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének D-csoportjában Franciaország 8–0-ra legyőzte Kazahsztánt, így az utolsó körtől függetlenül megszerezte a kvalifikációt a jövő évi katari világbajnokságra.

A franciák könnyednek tűnő feladat előtt álltak: ha hazai pályán legyőzik Kazahsztánt, akkor az utolsó fordulótól függetlenül biztosan kijutnak a katari világbajnokságra.

Könnyednek ígérkezett, az is volt, talán még maguk a franciák sem gondolták, hogy ennyire sima lesz.

Gyakorlati szempontból a meccs már az elején eldőlt, Kylian Mbappé bő fél óra alatt háromszor is betalált. Legutóbb 1985-ben fordult elő, hogy a francia válogatottban valaki mesterhármast érjen el, akkor Dominique Rocheteau produkálta ezt. És még nem volt vége…

Mbappé három gólja az első félidőben

A második játékrészben előbb Karim Benzema jeleskedett a góllövésben – négy perc alatt kétszer is betalált –, majd negyedórával a vége előtt Adrien Rabiot zörgette meg a hálót, a 84. percben pedig Antoine Griezmann büntetőből volt eredményes.

Mbappé tette teljessé a kiütést, a 87. percben megszerezte a negyedik gólját is. Legutóbb 1958-ban Just Fontaine szerzett négy gólt tétmeccsen a francia válogatottban, akkor a világbajnokságon a nyugat-németek elleni bronzmérkőzésen vitte véghez ezt a bravúrt.

Mbappé negyedik gólja

A vége tehát 8–0 lett, a címvédő francia válogatott egy fordulóval a csoportkör vége előtt részvételi jogot szerzett a jövő évi katari világbajnokságra.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ
D-CSOPORT

Franciaország–Kazahsztán 8–0 (Mbappé 6., 12., 32., 87., Benzema 55., 59., Rabiot 75., Griezmann 84. – 11-esből)