Vb 2022: szűk holland siker; elképesztő öngól Prágában

B. A.B. A.
2021.10.08. 22:47
A hollandok kiszenvedték a győzelmet Lettországban (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással Csehország és Wales a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének 7. fordulójában, az E-csoportban: a 2–2-re végződő találkozón a második cseh gól óriási kapushibából született. A G-csoportban Hollandia nehezen nyert Lettország ellen, míg Törökország és Norvégia ikszelt.

Az E-csoportban a magabiztosan vezető belgák mögött Csehország és Wales vív nagy csatát a pótselejtezőt érő második helyért, így az egymás elleni, prágai meccs különösen nagy jelentőségű volt. A kiegyenlített első félidő végén Wales szerzett vezetést Aaron Ramsey okos góljával, de a házigazda két perccel később egalizált Jakub Pesek révén. A fordulást követően nem sokkal, Danny Ward óriási hibája után – rosszul vette át Ramsey hazatett labdáját – már a cseheknél volt az előny. A walesiek ezután teljesen átvették az irányítást, és a döntetlent jelentő gól össze is jött nekik (2–2).

Danny Ward öngólja

A G-csoportot vezető Hollandiára kötelező feladat várt Rigában Lettország ellen, ennek ellenére Louis van Gaal csapata alaposan megszenvedett a kellemetlen házigazdával, s csak egyetlen góllal tudott nyerni: Memphis Depay szöglete után Davy Klaassen kapásból lőtt a bal sarokba (0–1).

A fordulót megelőzően a hollandokkal azonos pontszámmal álló Norvégia nem bírt Törökországgal (1–1) Isztambulban, míg Montenegró simán, 3–0-ra legyőzte idegenben Gibraltárt, így közelebb zárkózott az élbolyhoz.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
7. FORDULÓ
E-CSOPORT

Észtország–Fehéroroszország 2–0 (Sorga 58., Zenjov 90+3.)
Csehország–Wales 2–2 (Pesek 38., Ward 49. – öngól, ill. Ramsey 36., D. James 69.)