Vb 2022: Blazicék veresége Cipruson; Szerbia győztes hajrája

2021.03.30. 19:55
Azerbajdzsán hiába egyenlített, Szerbia a hajrában behúzta a mérkőzést (Fotó: AFP)
A harmadik fordulóval folytatódnak a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezői: kedden, a kora este rendezett mérkőzéseken Azerbajdzsán kikapott Szerbiától, míg Ciprus legyőzte Szlovéniát.

A Portugália elleni őrült döntetlent követően Szerbia Azerbajdzsán otthonában lépett pályára. Déli szomszédjaink hamar meg is szerezték a vezetést: az azeriek labdát veszítettek a saját térfelükön, Dusan Tadics indította Alekszandar Mitrovicsot, aki betört a tizenhatoson belülre, és laposan a kapu jobb oldalába bombázott.

A szünet előtt nem sokkal egyenlített Azerbajdzsán: Filip Kosztics felborította a tizenhatoson belül Emin Makhmudovot, a megítélt tizenegyest pedig a sértett magabiztosan értékesítette.

A szerbek szinte az egész mérkőzést uralták, és jóval több helyzetet alakítottak ki, mint az azeriek, így csak idő kérdése volt, mikor találnak be újra. Ez végül a hajrában következett be: Szergej Milinkovics-Szavics találta meg remek labdával a tizenhatos vonala előtt ólálkodó Mitrovicsot, aki a megpattanó labdát gyönyörű mozdulattal küldte az azeri kapuba.

Mitrovics győzelmet érő gólja

A horvátok elleni kiváló kezdés után sorozatban második vb-selejtezőjét veszítette el Szlovénia, amely az eddig egypontos Ciprustól szenvedett vereséget. A győztes gólt nem sokkal az első félidő vége előttJoannisz Pittasz szerezte. Az FTC hátvédje, Miha Blazic végigjátszotta a találkozót.

A késő este rendezett mérkőzések eseményeiről itt olvashat.

EURÓPAI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
Azerbajdzsán–Szerbia 1–2 (Makhmudov 60. – 11-esből, ill. A. Mitrovics 16., 81.)
Luxemburg–Portugália 1–3 (Rodrigues 30., ill. D. Jota 45+2., C. Ronaldo 51., Palhinha 80.)

Belgium–Fehéroroszország 8–0
(Batshuayi 14., Vanaken 17., 89., Trossard 38., 76., Doku 42., Praet 49., Benteke 70.)
Wales–Csehország 1–0(D. James 82.)
Kiállítva: Schick (Csehország, 49.),Roberts (Wales, 77.)

Törökország–Lettország 3–3
(Karaman 2., Calhanoglu 34., B. Yilmaz 52. – 11-esből, ill. Savalnieks 36., Uldrikis 58., Ikaunieks 80.)
Gibraltár–Hollandia 0–7 (Berghuis 42., L. de Jong 52., Depay 61., 88., Wijnaldum 62., Malen 64., Van de Beek 85.)
Montenegró–Norvégia 0–1 (Sörloth 35.)