Vb 2022: a németek hatalmas verést mértek az éllovasra

2021.09.05. 22:40
Serge Gnabry duplájával indult a német gólgyártás, aztán betalált az itt őt köszöntő Marco Reus és Timo Werner is<br />(Fotó: AFP)
Németország válogatottja vasárnap este hazai pályán 6–0-ra legyőzte a J-csoportot eddig vezető Örményországot a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében, és átvette tőle az első helyet. Románia a liechtensteini csapat legyőzése révén szintén három ponttal gyarapodott, míg a korábbi mérkőzésen Izland kétgólos hátrányból pontot mentett Észak-Macedónia ellen (2–2).

Örményország válogatottja veretlenül és a J-csoport éllovasaként érkezett Stuttgartba, de a vasárnapi mérkőzés első húsz perce után már látszott: a lefújáskor már egyik állítás sem lesz érvényben. A németek akkor kettővel vezettek Serge Gnabry két remek lövésének köszönhetően, a szünetig betalált még Marco Reus és Timo Werner is, majd a fordulás után következett Jonas Hofmann alsó sarkos lövése. A végjátékban a csereként beálló Karim Adeyemi is betalált, góllal téve emlékezetessé első A-válogatott mérkőzését.

Bukarestben is hamar körvonalazódott a papírforma: Alin Tosca életerős lövése és Cristian Manea fejese már az első húsz percben beakadt a liechtensteini kapuba. Itt aztán véget is ért a román táborban bőségesebbnek remélt gólgyártás. Adrian Rus, a Mol Fehérvár légiósa végigjátszotta a mérkőzést a hazai válogatottban.