K. Zs. 2021.09.05 22:40 Frissítve: 2021.09.05 23:31

Vb 2022: a németek hatalmas verést mértek az éllovasra

Németország válogatottja vasárnap este hazai pályán 6–0-ra legyőzte a J-csoportot eddig vezető Örményországot a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében, és átvette tőle az első helyet. Románia a liechtensteini csapat legyőzése révén szintén három ponttal gyarapodott, míg a korábbi mérkőzésen Izland kétgólos hátrányból pontot mentett Észak-Macedónia ellen (2–2).

Serge Gnabry duplájával indult a német gólgyártás, aztán betalált az itt őt köszöntő Marco Reus és Timo Werner is
(Fotó: AFP)

Örményország válogatottja veretlenül és a J-csoport éllovasaként érkezett Stuttgartba, de a vasárnapi mérkőzés első húsz perce után már látszott: a lefújáskor már egyik állítás sem lesz érvényben. A németek akkor kettővel vezettek Serge Gnabry két remek lövésének köszönhetően, a szünetig betalált még Marco Reus és Timo Werner is, majd a fordulás után következett Jonas Hofmann alsó sarkos lövése. A végjátékban a csereként beálló Karim Adeyemi is betalált, góllal téve emlékezetessé első A-válogatott mérkőzését.

Bukarestben is hamar körvonalazódott a papírforma: Alin Tosca életerős lövése és Cristian Manea fejese már az első húsz percben beakadt a liechtensteini kapuba. Itt aztán véget is ért a román táborban bőségesebbnek remélt gólgyártás. Adrian Rus, a Mol Fehérvár légiósa végigjátszotta a mérkőzést a hazai válogatottban.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
5. FORDULÓ

J-CSOPORT
Németország–Örményország 6–0
(Gnabry 6., 15., Reus 35., T. Werner 45., J. Hofmann 52., Adeyemi 90+1.)
Románia–Liechtenstein 2–0
(Tosca 11., Manea 18.)
Korábban

Izland–Észak-Macedónia 2–2
(B. Bjarnason 78., A. Gudjohnsen 84., ill. Velkovszki 12., Alioszki 54.)

Foci vb 2022 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A pénz beszél, arról nem szólva, hogy pénzt csak pénzből lehet teremteni.

2022.07.15 22:00:30

Foci vb 2022 KAMLER JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. Dúsgazdag ország lévén, Katar nyilván megadja a módját.

2022.06.23 22:45:48

Foci vb 2022 VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Ha van valami jó az idei, téli világbajnoki rendezésben, hogy már most úgy várom a vb-t, mint gyerek a karácsonyt, reménykedve, talán a katari meccseken végre ismét feltűnnek olyan játékosok, akik a különleges talentumukkal valami érdekeset csempésznek az unalmasra uniformizált futballba.

2022.06.13 21:48:04

ALAPVONAL. A labda pártatlan: uram bocsá’, még a bíróknál is kevesebb benne az elfogultság; szuverén: csak a fizika törvényeinek engedelmeskedik; öntörvényű: nem feltétlenül arra megy, amerre küldik; bosszúálló: aki rosszul nyúl hozzá, kibabrál vele. Ugyanakkor igazságos: megbünteti, aki félvállról veszi; engedelmes: de csak azzal, aki jól bánik vele; hálás: segít, ha sokat foglalkoznak vele; lelke van: kileheli…, leereszt, és jöhet a cseréje.

2022.06.07 08:51:45

Foci vb 2022 K. Zs.

Katar, november 20. – december 18.: öt város, nyolc stadion, 32 résztvevő, 64 mérkőzés.