Vb 2022: Depay duplázott, de még nincsenek ott a vb-n a hollandok!

2021.11.13. 22:45
Depay (10) a második gólja után már a vb-n érezhette Hollandiát, de a hajrában Montenegró egyenlített (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének G-csoportjában Hollandia 2–0-s vezetés után sem tudott győzni Montenegróban, így még nem biztosította a helyét a jövő évi, katari tornán.

Azok után, hogy a norvégok délután hazai pályán csak döntetlenre voltak képesek a lettek ellen, Hollandia este abban a tudatban léphetett pályára Montenegróban, hogy győzelemmel az utolsó fordulótól függetlenül megnyeri a selejtezőcsoportját és biztosítja a helyét a jövő évi, katari világbajnokságon. Louis van Gaal együttese azonban 2–0-s vezetésről sem tudott nyerni.

A hollandok vezére ezúttal is Memphis Depay volt, aki az első félidőben értékesített egy büntetőt, majd a másodikban Denzel Dumfries jobb oldalról középre lőtt labdáját, néhány méterre a kaputól sarokkal továbbította a kapuba. Az FC Barcelona támadója kilenc góllal már eddig is vezette az európai selejtezők góllövőlistáját, most már 11-nél tart.0–2

DEPAY MÁSODIK GÓLJA

A hollandok ekkor fél lábbal már a vb-n érezhették magukat, azok után, hogy a 2018-as tornára nem jutottak ki, előtte viszont a csapat élére idén nyáron visszatérő Van Gaal irányításával a 3. helyen végeztek.

Azonban a montenegróiak elrontották a korai örömöt: előbb a válogatott újonc Ilija Vukotics talált be, majd Nikola Vujnovics fejjel egyenlített a 86. percben. 2–2

A hollandoknak ezzel együtt továbbra is a saját kezükben van a sorsuk, hiszen az utolsó fordulóban a norvégok ellen már egy hazai döntetlennel is biztosítanák a helyüket a vb-n, mert ha a törökök meg is verik Montenegrót, a hollandoknak jelenleg 13-mal jobb a gólkülönbségük, márpedig pontegyenlőség esetén az döntene.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ
G-CSOPORT
Montenegró–Hollandia 2–2 (Vukotics 82., Vujnovics 86., ill. Depay 25., 54. – az elsőt 11-esből)