Vb 2022, F-csoport: Ausztria, Dánia és Skócia is győzni tudott

CS. M.CS. M.
2021.10.09. 22:52
Marcel Sabitzer is betalált, nyertek az osztrákok (Fotó: AFP)
Ausztria 2–0-ra legyőzte idegenben Feröert, Skócia 3–2-re nyert otthon Izrael ellen, míg Dánia 4–0-ra múlta felül a hazai pályán játszó Moldovát az európai vb-selejtezők szombati játéknapján, az F-csoportban.

Eran Zahavi találatával már az 5. percben vezetett Izrael a skótok ellen. John McGinn ugyan egyenlített a félidő hajráját megelőzően, de két perccel később már ismét vezettek a vendégek – Munasz Dabbur szerzett gólt. Az első játékrész hosszabbításában Lyndon Dykes aztán kihagyott egy tizenegyest a skótok részéről, de az 57. percben ő maga egyenlített.

A drámai hajrá sem maradt el: az Manchester United középpályása, Scott McTominay a 94. percben szerezte meg a győztes gólt a skótoknak, akik az utolsó két percet leszámítva egyszer sem vezettek a meccsen. 3–2

Ausztria a 26. percben került előnybe Feröer ellen Konrad Laimer góljával, majd a Bayern Münchenben játszó Marcel Sabitzer is bevette a hazaiak kapuját. A folytatásban nem született több találat, így az osztrákok kötelező, de fontos három pontot szereztek. 0–2

Az Eb-elődöntős dánok nem kegyelmeztek Moldovának idegenben és már az első félidőben négy gólt szereztek – Andreas Skov Olsen, Simon Kjaer, Christian Norgaard és Joakim Maehle is betalált. A végeredmény ezt követően sem változott, Dánia már 21 pontos és magabiztosan vezeti a csoportját. 0–4

Magyarország szempontjából kiemelten fontos ez a csoport, hiszen amennyiben Ausztria legalább a második helyen végez ebben a hatosban, akkor a mieink a Nemzetek Ligáján keresztül is játszhatnak a 2022-es világbajnoki szereplés eléréséért.

Jelenleg Dánia vezeti a csoportot, mögötte Skócia következik 14 ponttal. A csoport harmadik és negyedik helyén az egyaránt 10 pontos Izrael és Ausztria áll. Az osztrákok még Dánia, Izrael és Moldova ellen játszanak az F-csoportban.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 7. FORDULÓ
F-CSOPORT
Skócia–Izrael 3–2
(McGinn 30., Dykes 57., McTominay 90+4., ill. Zahavi 5., Dabbur 32.)
Feröer–Ausztria 0–2 (Laimer 26., Sabitzer 48.)
Moldova–Dánia 0–4 (Skov Olsen 23., Kjaer 34. – 11-esből, Norgaard 39., Maehle 44.)

1. Dánia 7 7 26– 0 +2621
2. Skócia 7 4 2 1 12– 7 +5 14
3. Izrael 7 3 1 3 16–14 +2 10
4. Ausztria 7 3 1 3 11–13 –2 10
5. Feröer 7 1 1 5 4–16 –12 4
6. Moldova 7 1 6 3–22 –19 1