Vb 2022: a törökök beérték az otthon megbotló norvégokat

P. K.P. K.
2021.11.13. 20:06
Burak Yilmaz (17) három gólpasszt adott, Dervisoglu (21) két gólt szerzett Gibraltár ellen (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének G-csoportjában a törökök 6–0-val érvényesítették a papírformát Gibraltár ellen, ezzel pontszámban beérték az eddig 2. helyen álló, de hazai pályán Lettországgal csak gól nélküli döntetlenre végző norvégokat.

A G-csoportban az utolsó két forduló előtt a vb-kvalifikációt érő első helyért reálisan a nyolc forduló után kétpontos előnnyel élen álló Hollandia és a második helyezett Norvégia volt versenyben, viszont a pótselejtezőt jelentő 2. helyre a norvégoktól két ponttal lemaradó törököknek is megvolt az esélyük.

A törökök esélye az utolsó forduló előtt is megmarad azok után, hogy a német szövetségi kapitány, Stefan Kuntz válogatottja szombaton hazai pályán Gibraltár ellen már a 11. percben megszerezte a vezetést az októberben a norvégok ellen is eredményes Kerem Aktürkoglu révén (a Galata szélsője a balról induló szóló végén, 11 méterről talált be) és a törökök végül nagyon simán, 6–0-ra győztek. Gibraltár a 22. perctől, Jayce Olivero kiállítása miatt emberhátrányban játszott, az Aktürkogluhoz hasonlóan Galata-játékos Halil Dervisoglu már az első félidőben duplázott, Burak Yilmaz három gólt készített elő.

A sérült Erling Haalandot továbbra is nélkülöző, nagyobbnál-nagyobb helyzeteket kihagyó norvégok csak egy, a VAR által les miatt visszavont gólig jutottak otthon Lettország ellen. Így pedig a 2. helyről is lemaradhatnak a sorozat végén, ha jövő kedden nem nyernek Hollandiában, a törökök viszont megverik Montenegrót.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ
G-CSOPORT

Törökország–Gibraltár 6–0 (Aktürkoglu 11., Dervisoglu 38., 41., Demiral 65., Dursun 81., Müldür 85.)
Norvégia–Lettország 0–0
KÉSŐBB
Montenegró–Hollandia 2–2 (Vukotics 82., Vujnovics 86., ill.Depay 25., 54. – az elsőt 11-esből)