Lewandowski lerendezte Andorrát a vb-selejtezőn

2021.03.28. 20:32
Sokkal többet támadtak a lengyelek, itt Piatek fejese nem talált a kapuba (Fotó: AFP)
Folytatódott a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozata, a magyar érdekeltségű csoportban Andorra Varsóban lépett pályára Lengyelország vendégeként. A nem túl magas színvonalú meccsen Lewandowski kétszer is betalált, és a hazaiak 3–0-ra nyertek.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, I-CSOPORT

LENGYELORSZÁG–ANDORRA 3–0 (1–0)
Varsó,
Józef Pilsudski Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Lambrechts (belga)
LENGYELORSZÁG:Szczesny – Rybus (Grosicki, 60.), Glik, Piatkowski, Bereszynski (Dawidowicz, 60.) – Zielinski (Kozlowski, 73.), Krychowiak, Józwiak – Milik (Placheta, 60.) – Piatek, Lewandowski (Swiderski, 63.).Szövetségi kapitány:Paulo Sousa
ANDORRA:Álvarez – M. San Nicolas, C. García, E. García, Alavedra – Pujol (Aláez, 58.), Rebes (Vieira, 87.), Vales, M. García (Cervós, 58.) – A. Sánchez (L. San Nicolas, 87.), C. Martínez (A. Martínez, 74.).Szövetségi kapitány:Jesús Luis Álvarez
Gólszerző:Lewandowski (30., 55.), Swiderski (88.)

Nem sok reménye lehetett a döntetlenre sem Andorrának Lengyelország ellen Varsóban, főleg, hogy a hazaiak soraiban ott volt a pályán a félelmetes Robert Lewandowski. Bár az andorraiak fél órán át kiválóan tartották magukat, a 30. percben megvillant az Aranycipő legfőbb várományosa, és egy rá jellemző, elképesztő gólt szerzett.

Igazán sok helyzetet nem teremtettek a lengyelek, nyomtak becsülettel, jószerivel át sem jött a felezővonalon az andorrai válogatott. Fantáziátlan lengyel akciók követték egymást a pályán, de Lewandowski még így is növelhette volna az előnyt, de a 39. percben lényegében a kapu torkából lőtt mellé.

A második félidőben az 55. percig kellett várni egy használható lengyel akcióra, de ez is csak azért lett gól, mert a varázslatos Lewandowski ismét remekül használt ki egy nem is túl nagy helyzetet.

Ezzel a csatárcsillag mint aki jól végezte dolgát, leballagott a pályáról, hiszen a meccs lényegében eldőlt. A hátralévő időben kínlódást láttunk a gyepen, a lengyelek szinte helyzetbe sem kerültek, de ajándékoztak nekik egy gólt még a 88. percben a vendégek, Swiderski volt eredményes. 3–0

A vendégek jól védekeztek, ami azt jelenti, hogy nem lesz könnyű dolga a magyar csapatnak szerdán, az andorrai fellépésen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, három góllal nyertek a lengyelek. 3–0

90+3. perc: Aláez kapott sárgát, mert jól odarúgott Kozlowskinak.
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
88. perc: GÓÓÓL! OTT A HARMADIK! Hosszú percek szenvedése után Swiderski lőtt két védő között 6 méterről a kapuba. Jó nagy potya volt, de Grosicki beadása pontosnak bizonyult. 3–0
80. perc:
Szabadrúgással jöhetett Lengyelország 26 méterre az andorrai kaputól, de a beadás nagyon gyengére sikerült.
78. perc: Piatek indítására rajtolt rá Grosicki, de a kimozduló kapus felkapta előle a labdát.
77. perc: Gyenge játék zajlik a pályán, a legnagyobb esemény egy andorrai leshelyzet volt...
67. perc: Jegyezzük fel az andorraiak támadását, mert a kaput nem feszélyeztették ugyan, de legalább eljutottak a lengyelek tizenhatosán belülre.
63. perc: Lewandowski ma már nem fog több gólt szerezni, mert leballagott a pályáról. Swiderski jött be a helyére.
62. perc: A szöglet után óriási tűzijáték alakult ki, de Piatek lövését nagy bravúrral védte a kapus.
61. perc: Lewandowski próbálkozott 16 méterről, de a lövés egy védő lábáról ment szögletre.
55. perc: GÓÓÓÓL! MEGINT LEWANDOWSKI! Józwiak jobb oldali beadása után Lewandowski előbb rosszul találta el, majd az ötösről húzta a kapuba a labdát látványos mozdulattal. 2–0
51. perc: Milik
fejelhetett 8 méterről de a kaput nem találta el.
49. perc: A szögletből nem lett semmi, felszabadítottak az andorraiak.
49. perc: Józwiak adott be jobbról, a védők közbeléptek, szöglet.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezetnek a lengyelek. 1–0
45. perc: Piatek
esett el a tizenhatoson belül elég gyanús körülmények között, de a bíró nem adott tizenegyest.

39. perc: KIMARADT! Zielinski jobb oldali szöglete után nem tudtak felszabadítani az andorraiak, Lewandowski 2 méterre a kaputól meglepődött, hogy eléperdült a labda, így egészen váratlanul a kapu torkából nem tudott betalálni...
37. perc: Jobb oldali beadás után Milik fejelhetett 8 méterről, de vagy egy méterrel fölé.
33. perc: Krychowiak tette kapura a labdát jobb külsővel, de Álvarez könnyen védett.
30. perc: GÓÓÓL! VEZET LENGYELORSZÁG! Rybus jobb oldali szabadrúgása után Lewandowski10 méterről, kapásból lőtt a kapu bal oldalába. Elképesztő, hogy megint hogy eltalálta... 1–0
26. perc:
Megint csak Piatek került helyzetbe, gyenge fejesét azonban könnyedén kapta le Álvarez.
24. perc: Piatek
kapott nagy labdát Lewandowskitól, majd az ötös bal sarkáról alaposan mellédurrantott három védő szorításában.
21. perc: Feltűntek az andorraiak a lengyel kapu előtt! Sánchez botladozott a labdával, de a szögletet nem tudta kiharcolni.
20. perc: A jobb oldali szöglet után Krychowiak érte el a túloldalonPiatek megcsúsztatott labdáját, de bevetődve nem tudott 1 méterről a kapuba továbbítani.
20. perc: Piatek kapott labdát 8 méterre az andorrai kaputól, a lövésébe azonban belelépett egy védő, így jöhetett a szöglet.
17. perc: Bal oldali lengyel szöglet után megint csak hiába futottak fel a hazai védők.
16. perc: Lewandowskit kereste egy szabadrúgás a térfél közepe tájékáról, de a védők üggyel-bajjal felszabadítottak.
13. perc: Zielinski ívelt középre, a kapus magabiztosan húzta le a labdát.
13. perc: Christian García vágta fel Rybust a bal oldalon, az oldalvonal mellett. Sárga lap.
11. perc: Bereszynski nevéhez fűződik a meccs első lövésfélesége, de a 22 méteres lövés elment a jobb alsó mellett.
9. perc:
Egyelőre nagyon szervezetten védekeznek az andorraiak, semmilyen helyzetféleség nem alakult ki.
3. perc: Vales becsúszása nagyon csúnyának tűnt, Krychowiak sérelmezte is, de még sárga sem járt érte.
2. perc: Jobb oldali lengyel szöglet után kifejelték a védők a labdát.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a lengyelek fehér-pirosban, az andorraiak tiszta kékben játszanak.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Varsóban a Lengyelország–Andorra mérkőzés az I-csoport 2. fordulójából. Tartsanak velünk!