I. SZ. 2020.12.10 10:26 Frissítve: 2021.04.22 21:56

2022-ES FIFA-VILÁGBAJNOKSÁG, EURÓPAI SELEJTEZŐ

A 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőjének tudnivalói. Menetrend, később eredményekkel és tabellákkal kiegészítve.

Fotó: AFP

 

A 2022-es, 32 csapatos katari világbajnokságra Európából 13 válogatott kvalifikálja magát. A selejtező csoportkörét 2021 márciusa és novembere között rendezik meg. Kijut a 10 csoportgyőztes, illetve a pótselejtezőből (amelyet a 10 csoportmásodik, továbbá a Nemzetek Ligája alapján kialakuló ranglistáról még két válogatott vív) 3 csapat.

Ha a magyar válogatott nem végez a csoportja első két helyén, akkor a pótselejtezőhöz az kell, hogy az NL összesített rangsorában előtte álló hét csoportelső közül legalább hat az első vagy a második helyen zárjon vb-selejtezős csoportjában.

Az NL-rangsor élcsoportja: 1. Belgium, 2. Franciaország, 3. Olaszország, 4. Spanyolország, 5. Wales, 6. Ausztria, 7. Csehország, 8. Magyarország.

A belga, walesi, cseh hármasból egy mindenképpen az NL-szereplése jogán lesz pótselejtezős. A másik helyet akkor kapja meg a magyar válogatott, ha (amellett, hogy a fehéroroszok vagy az észtek nem jönnek be az E-csoport első két helyének valamelyikére) a franciák, az olaszok, a spanyolok és az osztrákok is az első két hely valamelyikén zárják a csoportjukat.

Az európai vb-pótselejtező három ágon, négy-négy csapat részvételével, elődöntő-döntő rendszerben zajlik 2022 márciusában.

A PÓTSELEJTEZŐ DÁTUMAI
Elődöntő: 2022. március 24., 25.
Döntő: 2022. március 28., 29.

AZ EURÓPAI SELEJTEZŐ CSOPORTJAI, MENETRENDJE

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTJA

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Anglia 3 3   9–  1   +8 9
2. MAGYARORSZÁG 3 2 1 10–  4   +6 7
3. Albánia 3 2 1   3–  2   +1 6
4. Lengyelország 3 1 1 1   7–  5   +2 4
5. Andorra 3 3   1–  8   –7 0
6. San Marino 3 3   0–10 –10 0


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
MAGYARORSZÁG–Lengyelország 3–3 (Sallai 6., Szalai Á. 53., Orbán 78., ill. Piatek 60., Józwiak 61., Lewandowski 82.)
Anglia–San Marino 5–0 (Ward-Prowse 14., Calvert-Lewin 21., 53., Sterling 31., Watkins 83.)
Andorra–Albánia 0–1 (Lenjani 41.)

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
Albánia–Anglia 0–2 (Kane 38., Mount 63.)
San Marino–MAGYARORSZÁG 0–3 (Szalai Á. 13. – 11-esből, Sallai 71., Nikolics 88. – 11-esből)
Lengyelország–Andorra 3–0 (Lewandowski 30., 55., Swiderski 88.)

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
Andorra–MAGYARORSZÁG 1–4 (M. Pujol 90+2. – 11-esből, ill. Fiola 45+2., Gazdag 51., Kleinheisler 58., Nego 90.)
Anglia–Lengyelország 2–1
(Kane 19. – 11-esből, Maguire 85., ill. Moder 58.)
San Marino–Albánia 0–2 (Manaj 63., Uzuni 85.)

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
MAGYARORSZÁG–Anglia
20.45: Andorra–San Marino
20.45: Lengyelország–Albánia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
18.00:
Albánia–MAGYARORSZÁG
18.00: Anglia–Andorra
20.45: San Marino–Lengyelország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
MAGYARORSZÁG–Andorra
20.45: Lengyelország–Anglia
20.45: Albánia–San Marino

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
20.45:
MAGYARORSZÁG–Albánia
20.45: Andorra–Anglia
20.45: Lengyelország–San Marino

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Anglia–MAGYARORSZÁG
20.45: San Marino–Andorra
20.45: Albánia–Lengyelország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 12., PÉNTEK
20.45:
MAGYARORSZÁG–San Marino
20.45: Andorra–Lengyelország
20.45: Anglia–Albánia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 15., HÉTFŐ
20.45:
Lengyelország–MAGYARORSZÁG
20.45: San Marino–Anglia
20.45: Albánia–Andorra

 

A TÖBBI CSOPORT

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Portugália 3 2 1 6–3 +3  7
2. Szerbia 3 2 1 7–5 +2  7
3. Luxemburg 2 1 1 2–3 –1  3
4. Írország 2 2 2–4 –2  0
5. Azerbajdzsán 2 2 1–3 –2  0

(Ennek a csoportnak a szabadnapos tagja minden fordulóban felkészülési mérkőzést játszik a vb-rendező Katarral.)

1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
Portugália–Azerbajdzsán 1–0
Szerbia–Írország 3–2

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
Írország–Luxemburg 0–1
Szerbia–Portugália 2–2

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
Azerbajdzsán–Szerbia 1–2
Luxemburg–Portugália 1–3

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Luxemburg–Azerbajdzsán
20.45:
Portugália–Írország

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
18.00:
Írország–Azerbajdzsán
18.00: Szerbia–Luxemburg

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
18.00:
Azerbajdzsán–Portugália
20.45: Írország–Szerbia

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
18.00:
Azerbajdzsán–Írország
20.45: Luxemburg–Szerbia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Portugália–Luxemburg
20.45:
Szerbia–Azerbajdzsán

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Azerbajdzsán–Luxemburg
20.45: Írország–Portugália

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
20.45:
Luxemburg–Írország
20.45:
Portugália–Szerbia

A B-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Spanyolország 3 2 1 6–3 +3 7
2. Svédország 2 2 4–0 +4 6
3. Görögország 2 2 2–2   0 2
4. Grúzia 3 1 2 2–4 –2 1
5. Koszovó 2 2 1–6 –5 0


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
Spanyolország–Görögország 1–1
Svédország–Grúzia 1–0

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
Grúzia–Spanyolország 1–2
Koszovó–Svédország 0–3

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
Görögország–Grúzia 1–1
Spanyolország–Koszovó 3–1

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Grúzia–Koszovó
20.45: Svédország–Spanyolország

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
20.45:
Koszovó–Görögország
20.45: Spanyolország–Grúzia

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
Görögország–Svédország
20.45: Koszovó–Spanyolország

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
18.00:
Grúzia–Görögország
18.00: Svédország–Koszovó

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Koszovó–Grúzia
20.45: Svédország–Görögország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Grúzia– Svédország
20.45: Görögország–Spanyolország

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
20.45:
Görögország–Koszovó
20.45: Spanyolország–Svédország

A C-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Olaszország 3 3 6–0 +6 9
2. Svájc 2 2 4–1 +3 6
3. Észak-Írország 2 1 1 0–2 –2 1
4. Bulgária 3 1 2 1–5 –4 1
5. Litvánia 2 2 0–3 –3 0


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
Bulgária–Svájc 1–3
Olaszország–Észak-Írország 2–0

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
Bulgária–Olaszország 0–2
Svájc–Litvánia 1–0

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
Litvánia–Olaszország 0–2
Észak-Írország–Bulgária 0–0

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Olaszország–Bulgária
20.45: Litvánia–Észak-Írország

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
18.00:
Bulgária–Litvánia
20.45: Svájc–Olaszország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45:
Olaszország–Litvánia
20.45: Észak-Írország–Svájc

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
15.00:
Litvánia–Bulgária
20.45: Svájc–Észak-Írország

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Litvánia–Svájc
20.45: Bulgária–Észak-Írország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 12., PÉNTEK
20.45:
Olaszország–Svájc
20.45: Észak-Írország–Litvánia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 15., HÉTFŐ
20.45:
Svájc–Bulgária
20.45: Észak-Írország–Olaszország

A D-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Franciaország 3 2 1 4–1 +3 7
2. Ukrajna 3 3 3–3   0 3
3. Finnország 2 2 3–3   0 2
4. Bosznia-Hercegovina 2 1 1 2–3 –1 1
5. Kazahsztán 2 1 1 1–3 –2 1


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
FinnországBosznia-Hercegovina 2–2
Franciaország–Ukrajna 1–1

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
Kazahsztán–Franciaország 0–2
Ukrajna–Finnország 1–1

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
Ukrajna–Kazahsztán 1–1
Bosznia-Hercegovina–Franciaország 0–1

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
16.00:
Kazahsztán–Ukrajna
20.45: Franciaország–Bosznia-Hercegovina

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
16.00:
Finnország–Kazahsztán
20.45: Ukrajna–Franciaország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Bosznia-Hercegovina–Kazahsztán
20.45: Franciaország–Finnország

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
15.00:
Kazahsztán–Bosznia-Hercegovina
18.00: Finnország–Ukrajna

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
16.00:
Kazahsztán–Finnország
20.45: Ukrajna–Bosznia-Hercegovina

9. FORDULÓ, NOVEMBER 13., SZOMBAT
15.00:
Bosznia-Hercegovina–Finnország
20.45: Franciaország–Kazahsztán

10. FORDULÓ, NOVEMBER 16., KEDD
20.45:
Bosznia-Hercegovina–Ukrajna
20.45:
Finnország–Franciaország

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Belgium 3 2 1 12–2 +10  7
2. Csehország 3 1 1 1 7–4 +3  4
3. Wales 2 1 1 2–3 –1  3
4. Fehéroroszország 2 1 1 4–10 –6  3
5. Észtország 2 2 4–10 –6  0


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
BelgiumWales 3–1
Észtország–Csehország 2–6

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
FehéroroszországÉsztország 4–2
Csehország–Belgium 1–1

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
BelgiumFehéroroszország 8–0
Wales–Csehország 1–0

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Csehország–Fehéroroszország
20.45: Észtország–Belgium

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
15.00:
Fehéroroszország–Wales
20.45: Belgium–Csehország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
20.45: Wales–Észtország
20.45: Fehéroroszország–Belgium

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Csehország–Wales
20.45: Észtország–Fehéroroszország

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
FehéroroszországCsehország
20.45: Észtország–Wales

9. FORDULÓ, NOVEMBER 13., SZOMBAT
20.45:
Belgium–Észtország
20.45: Wales–Fehéroroszország

10. FORDULÓ, NOVEMBER 16., KEDD
20.45: Wales–Belgium
20.45: Csehország–Észtország

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Dánia 3 3 14–  0 +14 9
2. Skócia 3 1 2   7–  3   +4 5
3. Izrael 3 1 1 1   5–  4   +1 4
4. Ausztria 3 1 1 1   5–  7   –2 4
5. Feröer 3 1 2   2–  8   –6 1
6. Moldova 3 1 2   2–13 –11 1


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
Skócia–Ausztria 1–1
Moldova–Feröer 2–2

Izrael–Dánia 0–2

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
Dánia–Moldova 8–0
Ausztria–Feröer 3–1
Izrael–Skócia 1–1

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
Skócia–Feröer 4–0
Moldova–Izrael 1–4
Ausztria–Dánia 0–4

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Dánia–Skócia
20.45: Feröer–Izrael
20.45: Moldova–Ausztria

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
20.45:
Skócia–Moldova
20.45: Izrael–Ausztria
20.45: Feröer–Dánia

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Ausztria–Skócia
20.45: Dánia–Izrael
20.45: Feröer–Moldova

7. FORDULÓ, OKTÓBER 9., SZOMBAT
18.00:
Skócia–Izrael
20.45: Feröer–Ausztria
20.45: Moldova–Dánia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 12., KEDD
20.45:
Dánia–Ausztria
20.45: Feröer–Skócia
20.45: Izrael–Moldova

9. FORDULÓ, NOVEMBER 12., PÉNTEK
20.45:
Ausztria– Izrael
20.45: Dánia–Feröer
20.45: Moldova–Skócia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 15., HÉTFŐ
20.45:
Ausztria–Moldova
20.45: Izrael–Feröer
20.45: Skócia–Dánia

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Törökország 3 2 1 10–5 +5  7
2. Hollandia 3 2 1 11–4 +7  6
3. Montenegró 3 2 1 6–3 +3  6
4. Norvégia 3 2 1 4–3 +1  6
5. Lettország 3 1 2 4–7 –3  1
6. Gibraltár 3 3 1–14 –13  0

 
1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
Gibraltár–Norvégia 0–3
Lettország–Montenegró 1–2

Törökország–Hollandia 4–2

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
Montenegró–Gibraltár 4–1
Norvégia–Törökország 0–3
Hollandia–Lettország 2–0

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
Gibraltár–Hollandia 0–7
Montenegró–Norvégia 0–1
Törökország–Lettország 3–3

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Lettország–Gibraltár
20.45: Törökország–Montenegró
20.45: Norvégia–Hollandia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
18.00:
Lettország–Norvégia
20.45: Gibraltár–Törökország
20.45: Hollandia–Montenegró

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Montenegró–Lettország
20.45: Hollandia–Törökország
20.45: Norvégia–Gibraltár

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Lettország–Hollandia
20.45: Gibraltár–Montenegró
20.45: Törökország–Norvégia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
Lettország–Törökország
20.45: Hollandia–Gibraltár
20.45: Norvégia–Montenegró

9. FORDULÓ, NOVEMBER 13., SZOMBAT
18.00:
Törökország–Gibraltár
18.00: Norvégia–Lettország
20.45: Montenegró–Hollandia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 16., KEDD
20.45:
Hollandia–Norvégia
20.45:
Gibraltár–Lettország
20.45: Montenegró–Törökország

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Horvátország 3 2 1 4–1 +3  6
2. Oroszország 3 2 1 6–4 +2  6
3. Szlovákia 3 1 2 4–3 +1  5
4. Ciprus 3 1 1 1 1–1 0 4
5. Szlovénia 3 1 2 2–3 –1  3
6. Málta 3 1 2 3–8 –5  1


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 24., SZERDA
Ciprus–Szlovákia 0–0
Málta–Oroszország 1–3
Szlovénia–Horvátország 1–0

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 27., SZOMBAT
Oroszország–Szlovénia 2–1
Horvátország–Ciprus 1–0
Szlovákia–Málta 2–2

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 30., KEDD
Ciprus–Szlovénia 1–0
Horvátország–Málta  3–0
Szlovákia–Oroszország 2–1

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 1., SZERDA
20.45:
Málta–Ciprus
20.45: Oroszország–Horvátország
20.45: Szlovénia–Szlovákia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 4., SZOMBAT
15.00:
Ciprus–Oroszország
18.00:
Szlovénia–Málta
20.45: Szlovákia–Horvátország

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 7., KEDD
20.45:
Szlovákia–Ciprus
20.45: Oroszország–Málta
20.45: Horvátország–Szlovénia

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Oroszország–Szlovákia
20.45: Ciprus–Horvátország
20.45: Málta–Szlovénia

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
Horvátország–Szlovákia
20.45: Ciprus–Málta
20.45: Szlovénia–Oroszország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Oroszország–Ciprus
20.45: Málta–Horvátország
20.45: Szlovákia–Szlovénia

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
15.00:
Horvátország–Oroszország
15.00:
Szlovénia–Ciprus
15.00: Málta–Szlovákia

A J-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Örményország 3 3 6–  2 +4 9
2. Észak-Macedónia 3 2 1 9–  4 +5 6
3. Németország 3 2 1 5–  2 +3 6
4. Románia 3 1 2 5–  6 –1 3
5. Izland 3 1 2 4–  6 –2 3
6. Liechtenstein 3 3 1–10 –9 0


1. FORDULÓ, MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK
Németország–Izland 3–0
Liechtenstein–Örményország 0–1
Románia–Észak-Macedónia 3–2

2. FORDULÓ, MÁRCIUS 28., VASÁRNAP
Örményország–Izland 2–0
Észak-Macedónia–Liechtenstein 5–0
RomániaNémetország 0–1

3. FORDULÓ, MÁRCIUS 31., SZERDA
Örményország–Románia 3–2
Németország–Észak-Macedónia 1–2
Liechtenstein–Izland 1–4

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 2., CSÜTÖRTÖK
20.45:
Liechtenstein–Németország
20.45:
Észak-Macedónia–Örményország
20.45: Izland–Románia

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 5., VASÁRNAP
18.00:
Izland–Észak-Macedónia
20.45:
Németország–Örményország
20.45: Románia–Liechtenstein

6. FORDULÓ, SZEPTEMBER 8., SZERDA
18.00:
Örményország–Liechtenstein
20.45:
Izland–Németország
20.45: Észak-Macedónia–Románia

7. FORDULÓ, OKTÓBER 8., PÉNTEK
20.45:
Németország–Románia
20.45:
Liechtenstein–Észak-Macedónia
20.45: Izland–Örményország

8. FORDULÓ, OKTÓBER 11., HÉTFŐ
20.45:
Észak-Macedónia–Németország
20.45:
Izland–Liechtenstein
20.45: Románia–Örményország

9. FORDULÓ, NOVEMBER 11., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Örményország–Észak-Macedónia
20.45:
Németország–Liechtenstein
20.45: Románia–Izland

10. FORDULÓ, NOVEMBER 14., VASÁRNAP
18.00:
Örményország–Németország
18.00:
Liechtenstein–Románia
18.00: Észak-Macedónia–Izland

2021.03.31 18:22:54

Foci vb 2022 K. Zs., M. D., V. J.

Dánia alaposan elrontotta Szabics búcsúját • Franciaország, Olaszország és Spanyolország hozta a kötelezőt.

2021.03.31 19:49:48

Foci vb 2022 R. Gy.

Jobbak voltak az angolok, de csak a végén nyertek • Uzuni gólt lőtt, Albánia nyert San Marinóban.

2021.03.30 19:59:33

Foci vb 2022 I. Sz., K. Zs., V. J.

Lettország pontot rabolt Törökországból • Portugália fordítás után nyert Luxemburgban.

2021.03.28 19:24:12

Foci vb 2022 RUSZNÁK GYÖRGY

Küszködtek a lengyelek, de volt nekik egy Lewandowskijuk, aki kétszer is betalált.

2021.03.28 17:22:50

Foci vb 2022 H. Á., H. D., K. Zs.

Zlatan Ibrahimovic megint gólpasszt adott. Enisz Bardi vezérletével gálázott Észak-Macedónia.