K. Zs. 2021.09.14 19:37 Frissítve: 2021.10.17 20:38

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 2021–2022

A női kosárlabda NB I 2021–2022-es idényének programja, eredményei. 

 

ALAPSZAKASZ
A 22 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első nyolc helyezett jut be a playoffba, a 9–12. helyezettek a bennmaradásért folytatják (playout).

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF: az alapszakasz 1–8. helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő és a helyosztók (3–8.) az egyik fél második győzelméig tartanak, a döntő az egyik fél harmadik győzelméig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ért el.
PLAYOUT: az alapszakasz 9–12. helyezettje körmérkőzéses rendszerben játszik, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. A körmérkőzés végén a 12. helyezett kiesik az NB I-ből. A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket magukkal hozzák. Amennyiben a playout után holtverseny alakul ki, annak számításakor a playoutban lejátszott mérkőzések eredményei rangsorolnak.

A teljes versenykiírás itt!

AZ ÁLLÁS 
  1. Sopron Basket 5 5 393–241 1.000 
  2. Atomerőmű KSC Szekszárd 5 5 435–303 1.000 
  3. PEAC-Pécs 5 5 398–329 1.000 
  4. Ludovika-FCSM Csata 5 4 1 372–305 0.900 
  5. UNI Győr MÉLY-ÚT 5 3 2 370–339 0.800 
  6. DVTK 5 2 3 395–372 0.700 
  7. VBW CEKK Cegléd 4 3 1 281–274 0.875 
  8. ELTE BEAC Újbuda 5 1 4 330–404 0.600 
  9. TFSE-MTK 4 1 3 227–303 0.625 
10. Vasas Akadémia 5 5 293–381 0.500 
11. BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 5 5 283–401 0.500 
12. PINKK Pécsi 424 5 5 294–419 0.500 

ALAPSZAKASZ

1. FORDULÓ
2021. szeptember 25., szombat
ELTE BEAC Újbuda–VBW CEKK Cegléd 55–65
PINKK Pécsi 424–UNI Győr MÉLY-ÚT 66–92
Vasas Akadémia–Sopron Basket 59–83

2021. szeptember 26., vasárnap
Atomerőmű KSC Szekszárd–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 103–50
TFSE-MTK–PEAC-Pécs 73–81

2021. szeptember 27., hétfő
Ludovika-FCSM Csata–DVTK 78–69

2. FORDULÓ
2021. október 2., szombat
Sopron Basket–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 73–53
UNI Győr MÉLY-ÚT–DVTK 78–92
Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas Akadémia 85–69
PEAC-Pécs–ELTE BEAC Újbuda 84–78

2021. október 3., vasárnap
Ludovika-FCSM Csata–PINKK Pécsi 424 84–51
2021. november 12., péntek
VBW CEKK Cegléd–TFSE-MTK – elhalasztva

3. FORDULÓ
2021. szeptember 29., szerda
TFSE-MTK–Sopron Basket 32–70
ELTE BEAC Újbuda–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–82

2021. október 5., kedd
PEAC-Pécs–Aluinvent DVTK Miskolc 84–78 – h. u.
2021. október 6., szerda
UNI Győr MÉLY-ÚT–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 82–60
PINKK Pécsi 424–VBW CEKK Cegléd 64–89
Vasas Akadémia–Ludovika-FCSM Csata 62–75


4. FORDULÓ
2021. október 9., szombat
Atomerőmű KSC Szekszárd–TFSE-MTK 90–54
PEAC-Pécs–PINKK Pécsi 424 86–51
Sopron Basket–ELTE BEAC Újbuda 100–54
VBW CEKK Cegléd–DVTK 53–83
Ludovika-FCSM Csata–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 69–48

2021. október 10., vasárnap
UNI Győr MÉLY-ÚT–Vasas Akadémia 75–54

5. FORDULÓ
2021. október 16., szombat
Atomerőmű KSC Szekszárd–Ludovika-FCSM Csata 75–66
ELTE BEAC Újbuda–DVTK 79–73
TFSE-MTK–PINKK Pécsi 424 68–62
Vasas Akadémia–PEAC-Pécs 49–63
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–VBW CEKK Cegléd 72–74

2021. október 17., vasárnap
Sopron Basket–UNI Győr MÉLY-ÚT 67–43

6. FORDULÓ
2021. október 24., vasárnap
15.00:
PINKK Pécsi 424–ELTE BEAC Újbuda
17.00: UNI Győr MÉLY-ÚT–Atomerőmű KSC Szekszárd
17.30: DVTK–TFSE-MTK
18.00: PEAC-Pécs–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós
18.00: VBW CEKK Cegléd–Vasas Akadémia
18.30: Ludovika-FCSM Csata–Sopron Basket

7. FORDULÓ
2021. október 30., szombat
16.30:
Sopron Basket–VBW CEKK Cegléd
17.00: ELTE BEAC Újbuda–Ludovika-FCSM Csata
18.00: TFSE-MTK–UNI Győr MÉLY-ÚT
18.00: Vasas Akadémia–PINKK Pécsi 424
2021. október 31., vasárnap
18.00:
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–DVTK
19.30: Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Pécs

8. FORDULÓ
2021. november 20., szombat
17.00:
UNI Győr MÉLY-ÚT–ELTE BEAC Újbuda
18.00: PEAC-Pécs–Sopron Basket
18.00: VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd
2021. november 21., vasárnap
15.00:
DVTK–Vasas Akadémia
15.00: PINKK Pécsi 424–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós
18.30: Ludovika-FCSM Csata–TFSE-MTK

9. FORDULÓ
2021. november 27., szombat
15.00:
ELTE BEAC Újbuda–Vasas Akadémia
18.00: Sopron Basket–PINKK Pécsi 424
18.00: TFSE-MTK–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós
18.30: Ludovika-FCSM Csata–VBW CEKK Cegléd
2021. november 28., vasárnap
17.00:
UNI Győr MÉLY-ÚT–PEAC-Pécs
19.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK

10. FORDULÓ
2021. december 4., szombat
15.00:
PINKK Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: Vasas Akadémia–TFSE-MTK
2021. december 5., vasárnap
17.30:
DVTK–Sopron Basket
18.00: BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–ELTE BEAC Újbuda
18.00: PEAC-Pécs–Ludovika-FCSM Csata
2021. december 6., hétfő
18.00:
VBW CEKK Cegléd–UNI Győr MÉLY-ÚT

11. FORDULÓ
2021. december 11., szombat
15.00:
ELTE BEAC Újbuda–TFSE-MTK
17.00: PINKK Pécsi 424–DVTK
17.00: UNI Győr MÉLY-ÚT–Ludovika-FCSM Csata
18.00: VBW CEKK Cegléd–PEAC-Pécs
2021. december 12., vasárnap
17.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket
19.00: BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–Vasas Akadémia

12. FORDULÓ
2021. december 18., szombat
17.00:
UNI Győr MÉLY-ÚT–PINKK Pécsi 424
18.00: Sopron Basket–Vasas Akadémia
2021. december 19., vasárnap
17.30:
DVTK–Ludovika-FCSM Csata
18.00: VBW CEKK Cegléd–ELTE BEAC Újbuda
18.00: PEAC-Pécs–TFSE-MTK
18.30: BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–Atomerőmű KSC Szekszárd

13. FORDULÓ
2021. november 17., szerda
18.30:
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–Sopron Basket
2021. december 28., kedd
17.00:
ELTE BEAC Újbuda–PEAC-Pécs
2021. december 29., szerda
16.00:
PINKK Pécsi 424–Ludovika-FCSM Csata
18.00: Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd
19.00: TFSE-MTK–VBW CEKK Cegléd
2022. február 2., szerda
18.30:
DVTK–UNI Győr MÉLY-ÚT

14. FORDULÓ
2022. január 2., vasárnap
17.00:
Atomerőmű KSC Szekszárd–ELTE BEAC Újbuda
17.30: DVTK–PEAC-Pécs
18.00: Sopron Basket–TFSE-MTK
18.00: BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–UNI Győr MÉLY-ÚT
18.00: VBW CEKK Cegléd–PINKK Pécsi 424
18.30: Ludovika-FCSM Csata–Vasas Akadémia

15. FORDULÓ
2022. január 5., szerda
18.30:
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–Ludovika-FCSM Csata
18.30: DVTK–VBW CEKK Cegléd
18.30: ELTE BEAC Újbuda–Sopron Basket
19.00: TFSE-MTK–Atomerőmű KSC Szekszárd
19.15: PINKK Pécsi 424–PEAC-Pécs
19.30: Vasas Akadémia–UNI Győr MÉLY-ÚT

16. FORDULÓ
2022. január 8., szombat
17.00:
UNI Győr MÉLY-ÚT–Sopron Basket
18.00: PEAC-Pécs–Vasas Akadémia
18.00: PINKK Pécsi 424–TFSE-MTK
18.00: VBW CEKK Cegléd–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós
2022. január 9., vasárnap
17.30:
DVTK–ELTE BEAC Újbuda
18.30: Ludovika-FCSM Csata–Atomerőmű KSC Szekszárd

17. FORDULÓ
2022. január 15., szombat
16.30:
Atomerőmű KSC Szekszárd–UNI Győr MÉLY-ÚT
16.30: Sopron Basket–Ludovika-FCSM Csata
17.00: ELTE BEAC Újbuda–PINKK Pécsi 424
18.00: TFSE-MTK–DVTK
18.00: Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd
2022. január 16., vasárnap
18.30:
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–PEAC-Pécs

18. FORDULÓ
2022. január 22., szombat
17.00:
UNI Győr MÉLY-ÚT–TFSE-MTK
18.00: PINKK Pécsi 424–Vasas Akadémia
18.00: VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket
2022. január 23., vasárnap
17.30:
DVTK–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós
18.00: PEAC-Pécs–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.30: Ludovika-FCSM Csata–ELTE BEAC Újbuda

19. FORDULÓ
2022. január 29., szombat
16.30:
Atomerőmű KSC Szekszárd–VBW CEKK Cegléd
17.00: ELTE BEAC Újbuda–UNI Győr MÉLY-ÚT
18.00: Sopron Basket–PEAC-Pécs
18.00: TFSE-MTK–Ludovika-FCSM Csata
18.00: Vasas Akadémia–DVTK
2022. január 30., vasárnap
18.00:
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–PINKK Pécsi 424

20. FORDULÓ
2022. február 26., szombat
18.00:
PEAC-Pécs–UNI Győr MÉLY-ÚT
18.00: PINKK Pécsi 424–Sopron Basket
18.00: Vasas Akadémia–ELTE BEAC Újbuda
18.00: VBW CEKK Cegléd–Ludovika-FCSM Csata
2022. február 27., vasárnap
17.30:
DVTK–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–TFSE-MTK

21. FORDULÓ
2022. március 5., szombat
17.00:
ELTE BEAC Újbuda–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós
17.00: UNI Győr MÉLY-ÚT–VBW CEKK Cegléd
18.00: Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK Pécsi 424
18.00: Sopron Basket–DVTK
18.00: TFSE-MTK–Vasas Akadémia
18.30: Ludovika-FCSM Csata–PEAC-Pécs

22. FORDULÓ
2022. március 12., szombat
18.00:
DVTK–PINKK Pécsi 424
18.00:
Ludovika-FCSM Csata–UNI Győr MÉLY-ÚT
18.00: PEAC-Pécs–VBW CEKK Cegléd
18.00: Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd
18.00: TFSE-MTK–ELTE BEAC Újbuda
18.00: Vasas Akadémia–BKG-PRIMA Szigetszentmiklós

Az előző idény eredményei ide kattintva érhetők el!

2021.10.11 17:13:43

Kosárlabda nemzetisport.hu

Régen volt ilyen nehéz és összetett időszak a kosárszövetség munkatársainak életében.

2021.10.11 16:55:11

Kosárlabda nemzetisport.hu

Eseménydús hónapokat tudhat maga mögött a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége.

2021.09.27 20:50:14

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Annak, aki nem követi a sportág honi történéseit, talán ezért is lehet meglepő, hogy a Falco jelenleg csupán két idegenlégióst alkalmaz. Szombathelyen úgy próbálnak sikeresek lenni itthon és a nemzetközi porondon egyaránt, hogy a lehető legtöbb magyar válogatott játékost igyekeznek szerződtetni.