Női kosár NB I: a Szekszárd nagyon megverte a Ceglédet

K. Zs.K. Zs.
2022.02.12. 19:13
Krnjics Szara (jobbra) 12 pontot dobott a szekszárdi csapatban (Fotó: Tolnai Népújság/Makovics Kornál)
A nagyszünetben még az ELTE BEAC vezetett, azonban a Győr gyorsan fordított, és több mint húsz ponttal, 79–58-ra megnyerte a két csapat mérkőzését a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Szekszárd szintén fölényes győzelmet aratott, több mint negyven ponttal verte meg a Ceglédet, és a PEAC is meggyőző különbséggel érvényesítette a papírformát a PINKK ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KORÁBBRÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
19. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 88–45 (25–14, 19–12, 26–9, 18–10)
Szekszárd, 800
néző. Vezette: Ádám J., Nagy V., Minár
SZEKSZÁRD: STUDER 5/3, MIKLÓS M. 14/6, Bálint R. 2, GOREE 20, Krnjics 12. Csere: Friskovec 5/3, Holcz 5, MILICS 21, Mányoky 4, Horváth D., Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD: HOLESINSKÁ 9/3, Szabó Fanni 6, Szirony 1, Baugh, Szabó P. 7. Csere: Szabó Flóra 8, Katona Sz. 3, Kobolák 2, Szabó II D. 3/3, Laufer 6. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–5. 7. p.: 21–11. 12. p.: 27–14. 15. p.: 36–16. 19. p.: 42–26. 21. p.: 48–26. 25. p.: 56–26. 28. p.: 63–33. 30. p.: 70–35. 33. p.: 77–37. 37. p.: 84–42
Djokics Zseljko:
– Négy hete játszottunk legutóbb hazai pályán és két hete volt az előző mérkőzésünk. Vissza kellett szokni, az első félidőben emiatt sok ziccert ki is hagytunk. Viszont keményen védekeztünk, az utolsó három percben pedig lehetőségem volt húsz év alatti csapatot pályára küldenem.
Sandro Orlando: – Nem történt meglepetés, euroligás csapat vert meg minket. Sokáig csak edzeni tudtunk, mérkőzést nem játszottunk. Kaptunk emiatt egy kisebb pofont, nem úgy érkeztünk Szekszárdra, ahogy kellett volna.

ELTE BEAC ÚJBUDA–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 58–79 (18–17, 17–15, 14–27, 9–20)
Budapest,
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Györfy R., Lengyel, Sörlei
BEAC: Koch 6, Boros B. 7, Boros J. 14, CZANK 20/12, Juhász A. 5/3. Csere: Dénes 2, Zsámár 2, Orosz Zs. 2, Katona B. Edző: Balogh Judit
GYŐR: CANADA 10, Dombai 4, DUBEI 15/3, Varga Zs. 6, OROSZOVÁ 14/3. Csere: MOMPREMIER 10, Rozmán 2, Török Á., Weninger 12/6, Ruff-Nagy D. 6/3, Baffy. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–9. 8. p.: 12–10. 13. p.: 26–21. 17. p.: 35–28. 23. p.: 40–41. 28. p.: 49–51. 32. p.: 49–61. 37. p.: 58–71
Kipontozódott: Juhász A. (33. p.)
Balogh Judit:
– Nem szoktam ezzel foglalkozni, de az első meccs alapján – amelyen huszonkét ponttal győztünk – ez a találkozó megérdemelt volna egy tapasztaltabb játékvezetői hármast. Nagyon büszke vagyok a törpcsapatomra, Aprajafalván most is minden szép és jó.
Iványi Dalma: – Fontos volt, hogy egy viszonylag nehézkes felkészülés után megtaláljuk a ritmusunkat, ez az első félidőben nem sikerült, a másodikban annál inkább, ennek köszönhető a győzelmünk.

15. FORDULÓ
PINKK PÉCSI 424–NKA UNIVERSITAS PEAC 50–64 (19–15, 11–8, 9–22, 11–19)
Kozármisleny, 100
néző. Vezette: Tóth C., Nyilas, Földesi
PINKK: MUJOVICS 19/3, Szücs L. 4, Vincze, Jáhni 6, DAVIS 15. Csere: Tenyér 1, Révész 2, Horváth B., Kovács R., Zsilinszki 3. Edző: Kovács Dénes
PEAC: Dudásová 6, MARSHALL 10, WENTZEL 15/6, NELSON 16, Kiss V. 9. Csere: Szücs R. 4, Sarok 2, Brajkovics, Selcová 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. p: 14–11. 12. p.: 22–19. 18. p.: 30–20. 22. p.: 36–30. 25. p.: 36–36. 28. p.: 39–41. 33. p.: 41–56
Kovács Dénes:
– Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű mérkőzés. A második játékrész végéig jól tartottuk magunkat. Az ellenfelünk más célokért küzd, mint mi, a vereség ellenére büszke vagyok a csapatomra.
Csirke Ferenc: – A házigazdák jelentősen megnehezítették a dolgunkat. Látszik rajtuk, hogy jó munkát végeznek. A mi védekezésünk végig rendben volt, de a támadásaink nem voltak pontosak, néha rosszul sültek el a dolgok. Van néhány napunk, hogy a Magyar Kupára felkészüljünk.