Női kosár NB I: simán nyert Pécsen, bronzérmes a DVTK

K. Zs.K. Zs.
2022.04.24. 20:58
Cheridene Green 27 pontot szerzett a vendégek soraiban (Fotó: Észak-Magyarország/Bujdos Tibor)
Vasárnap este lejátszották a női kosárlabda NB I 2021–22-es idényének utolsó mérkőzését: a DVTK magabiztosan, 73–56-ra győzött a PEAC vendégeként, összesítésben 2–1-re megnyerte a párharcot, és a bajnokság harmadik helyén végzett. Mint ismert, a bajnoki címet ismét a Sopron hódította el a döntőben a Szekszárdot legyőzve.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
NKA UNIVERSITAS PEAC–DVTK 56–73 (16–23, 6–23, 17–14, 17–13)
Pécs, 2200
néző. V: Cziffra, Goda, Farkas G.
PEAC: DUDÁSOVÁ 8/6, Marshall 5, WENTZEL 10, Nelson 3, KISS V. 20. Csere: Simon Zs. 4, Sarok 2, Brajkovics 4, Laczkó, Szelcova, Bojtár, Olawuyi. Edző: Csirke Ferenc
DVTK: VORPAHL 8, AHO 2, Bernáth 2, M. Jovanovics 6/3, GREEN 27. Csere: KUSTER 12/3, KÁNYÁSI 16/3, Kiss A., Tóth F., Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4 perc: 4–6. 7. p.: 11–15. 8. p.: 16–15. 12. p.: 19–23. 15. p.: 20–31. 18. p.: 21–41. 27. p.: 31–56. 31. p.: 41–60. 37. p.: 47–70
Kipontozódott: Nelson (25. p.), Sarok (34. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a DVTK javára
Csirke Ferenc:
– Most a diósgyőriek vehették át a bronzérmeket, de nem túlzás, mi is megérdemeltük volna. A második meccsen a kezünkben is volt a harmadik hely, de elengedtük. Itt a második negyedben mindenki egyedül akarta megnyerni a találkozót, ami nem vezethetett eredményre.
Völgyi Péter: – A Magyar Kupában kivívott siker után a lendületünk kitartott mostanáig. Nem kell mondanom, mekkora dolog idegenben győzni egy ilyen párharcban. Jó idényt futottunk, de a PEAC-nak is jár az elismerés.