Női kosár NB I: simán nyert a Szekszárd, a Sopron és a BEAC is

CS. M.CS. M.
2021.11.20. 19:59
Simán nyert Cegléden a Szekszárd (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság)
Az Újbuda, a Sopron és az Atomerőmű KSC Szekszárd is könnyedén győzött a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Az Újbuda úgy győzte le a Győrt 22 ponttal, hogy a második negyedben mindössze 9 pontig jutott. A záró játékrészben ehhez képest 31 pontot szórtak az újbudaiak és végül 87–65-re nyertek. A Sopron három negyedben is 20 pont fölé jutott és nagyon simán, 83–58-ra nyert a PEAC ellen, míg a Szekszárd a papírformának megfelelően ütötte ki a Ceglédet, 94–66-ra.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

VBW CEKK CEGLÉD–
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 66–94 (19–21, 15–18, 16–27, 16–28)
Albertirsa, 150
néző. V: Kapitány, Praksch, Fodor A.
CEGLÉD:
Katona, Szabó Fanni 5/3, Szirony, Manis 9, Baugh 8. Csere: Szabó P., Szabó D. 6/3, HOLESINSKÁ 19/9, Kobolák 6, Szabó Flóra 6, Viszmeg 3/3, Laufer 4. Edző: Hegedűs Péter
SZEKSZÁRD:
Studer 6/6, Miklós 1, Gereben 9/3, GOREE 11, MILICS 24. Csere: Evans 9/3, Mányoky 9/3, Friskovec 4, Bálint 2, KRNJICS 15, Horváth D. 2, Holcz 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–2. 7. p.: 10–12. 9. p.: 14-19. 13. p.: 25–23. 16. p.: 25–29. 20. p.: 34–39. 23. p: 34–47. 27. p.: 40–60. 32. p.: 52–68. 37. p: 55-86

Hegedűs Péter:
– Két teljesen ellentétes félidőt játszottunk. A bajnokságban most először vagyok teljesen elégedetlen a csapat teljesítményével. Húsz perc jó kosárlabdával egy csapat sem nyer mérkőzést, úgyhogy rá kell jönnünk, mi okozta ezt a mentális leolvadást a második félidőben.
Djokics Zseljko:
– A Cegléd kellemetlen ellenfél volt az első félidőben, sokszor váltottak védekezést és felkészültek a játékunkból. Örülök, hogy a játékosaim jól reagáltak erre a második félidőben és ott már jó volt a védekezésünk, sok pontot tudtunk szerezni gyors indításokból.

NKA UNIVERSITAS PEAC–SOPRON BASKET 58–83 (17–21, 13–24, 13–21, 15–17)
Pécs, 300 néző. V: Győrffy, Nagy V., Szilágyi B.
PÉCS: Dudásová, Marshall 11/3, Wentzel 9/3, NELSON 11, KISS V. 21/3. Csere: Szücs R. 6/3, Brajkovics, Selcová, Laczkó. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: Peddy 7/3, FEGYVERNEKY 12/3, G. WILLIAMS 16/6, Varga A. 6, HATÁR 20. Csere: Gaye 4, BROOKS 14, Varga S. 2, January 2, Molnárová. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.: 8–12. 13. p.: 19–24. 17. p.: 29–33. 23. p.:33–51. 26. p.: 33–59. 33. p.: 50–68. 37. p.: 56–79. Kipontozódott: Brajkovics (39. p.)
Csirke Ferenc: – Furcsa, hogy ilyen kevesen voltak a lelátón, pedig Európa egyik legjobb csapata érkezett Pécsre, ahol köztudottan kedvenc sportág a kosárlabda. Tizenhat-tizenhét percig fel tudtuk fenni a versenyt a Sopronnal, de utána eldőlt a találkozó, és a fordulás után a Sopron is máshogy jött ki az öltözőből. A válogatott szünet miatt hiányoztak az edzések, pedig éppen az az erősségünk, hogy csapat vagyunk. Kedden az év legfontosabb mérkőzése vár ránk a Kayseri ellen.
Gáspár Dávid: – Nagyon komolyan készültünk a Pécs ellen, hiszen már tavaly kontrollkosárlabdát kezdett játszani, azóta mélyült a kerete, és fejlődtek a fiataljaik. Kicsit bánom, hogy harminc pontnál kiengedtünk, de így is sikerült győznünk.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–ELTE BEAC ÚJBUDA 65–87 (15–25, 25–9, 11–22, 14–31)
Győr, 100
néző. V: Tóth C., Csabai-Kaskötő, Varga-Záray.
GYŐR:
RUFF-NAGY 8/6, Dombai 8, Weninger 4, Török Á. 10/6, MOMPREMIER 19. Csere: Dubei 5/3, Rozmán, Oroszová 6, Colley 5/3, Varga Zs. Edző: Iványi Dalma
BEAC: Ivanova 4, CZANK 11/3, Boros J. 6, MÉRÉSZ 22/3, BARNAI 10. Csere: KOCH 13/9, Boros B. 11/3, Joseph 10, Orosz. Megbízott edző: Horváth Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 8. p.: 10–21. 14. p.: 22–27. 16. p.: 29–27. 24. p.: 42–43. 29. p.: 47–54. 33. p.: 53–64. 36. p.: 60–74
Iványi Dalma: – A nagyon akaró és jól játszó BEAC megérdemelte a győzelmet. A második negyed jó szériája után belekényelmesedtünk a mérkőzésbe, noha agresszivitás nélkül, ritmustalanul nem juthattunk vissza a bajnoki szünet előtti szintre. Szégyellem magam, ilyen teljesítményt nem szabad nyújtani.
Horváth Bianka: – Megtisztelő, hogy egy olyan mérkőzésen tudtam bemutatkozásként helyettesíteni a konferencián tartózkodó Balogh Juditot, amelyen a lányok kitették a szívüket a pályára. Győzelmünk legfőbb tényezője, hogy a nagyszünetben sikerült megbeszélnünk a második negyedbeli hullámvölgyet, a folytatásra összeállt a legjobb ötösünk, a cserék is segítették a csapatot, így meg tudtuk ismételni az első negyed játékát.