Női kosár NB I: a BEAC korán döntött, a PEAC nagyot fordított

2021.12.11. 20:23
Beatrice Mompremier 22 pontot szerzett a Győrben (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság)
A mérkőzést végig kézben tartva győzött az ELTE BEAC a TFSE-MTK ellen a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, de a nagyszünet után magukra találtak a vendégek. Hiába hozták azonban döntetlenre a harmadik és az utolsó játékrészt, ezzel még megszorítaniuk sem sikerült a BEAC csapatát. Mérész Beatrix, az újbudaiak játékosa bizonyult a mezőny legjobbjának, 29 ponttal.

A sereghajtó PINKK Pécsi 424 saját pályáján szenvedett negyvenpontos vereséget a DVTK-tól, a hazai együttes mind a 11 eddigi mérkőzésén kikapott.

A PEAC jelentős hátrányt ledolgozva nyert a Cegléd vendégeként, a pécsi csapat ezzel a harmadik helyen áll a tabellán.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–TFSE-MTK 79–69
(26–19, 19–16, 18–18, 16–16)
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Balog Gy., Major, Rózsavölgyi
BEAC: Koch 3/3, CZANK 12/3, Boros B. 2, MÉRÉSZ B. 29/6, BARNAI 15. Csere: Ivanova 9/6, Boros J. 7/3, Joseph 2, Zsámár, Orosz Zs. Edző: Balogh Judit
TFSE: CH. JENKINS 9/3, THEODOREÁN 12/6, DÚL P. 17/9, Király A. 3/3, Tapley 7. Csere: Pavel 5, Baa 7, Németh A. 9, Burján. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 21–14. 12. p.: 28–25. 15. p.: 37–25. 18. p.: 39–30. 23. p.: 50–39. 27. p.: 53–48. 33. p.: 65–58. 38. p.: 70–68
Balogh Judit: – Buttás Pali bácsit is beleértve pálfordulásokon megyünk keresztül mostanában. Az előző két mérkőzésen is biztosíthattuk volna a helyünket a Magyar Kupa mezőnyében, ez most sikerült. A csapat nagyon jól játszott, minden dicséretet megérdemelnek a lányok. A dicséretek azonban csak a következő meccsig tartanak, utána újra meg kell küzdeni értük.
Magyar Bianka: – Nagyon sok hibával játszottunk sajnos, mintha görcsösek lettek volna a lányok. Mindent elárul a teljesítményünkről, hogy a centereink milyen hatékonysággal dobtak az ellenfél palánkja alatt. A hazaiaknál kiemelkedő teljesítményt nyújtott Mérész Beatrix, vele nem tudtunk mit kezdeni. A BEAC teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót, és jutott a Magyar Kupa nyolcas döntőjébe.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–LUDOVIKA-FCSM CSATA 80–72 (18–14, 19–25, 23–20, 20–13)
Győr, 100 néző. V: Praksch, Győrfy, Kapusi
GYŐR: Colley 6, DUBEI 20/9, DOMBAI 10/3, TÖRÖK Á. 13/6, MOMPREMIER 22. Csere: Oroszová 6, Weninger, Ruff-Nagy 3/3, Milkovics. Edző: Iványi Dalma
CSATA: HORVÁTH B. 16/12, LELIK 19/9, Toman P., CAREY 16/3, ZELE 12/3. Csere: Balogh L. 3, Böröndy V., Gyöngyösi 6/3. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 7. p.: 16–10. 13. p.: 20–24. 15. p.: 29–27. 18. p.: 33–30. 23. p.: 44–44. 27. p.: 57–51. 29. p.: 57–59. 34. p.: 72–63. 37. p.: 78–68
Iványi Dalma: – Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, de a középső két negyedben dekoncentráltan, türelmetlenül és fegyelmezetlenül játszottunk. Szerencsére a negyedik periódus agresszívebb védekezéssel pozitív változást hozott.
Tursics Krisztián: – Minden hiányosságunkat kihasználta a Győr, a második szándékból szerzett pontjaikkal felőröltek bennünket a hazaiak. Kevés volt a rotációs lehetőségünk, és sajnos akadt egy hétperces rövidzárlatunk is támadásban.

PINKK-PÉCSI 424–DVTK 43–83 (14–19, 12–26, 8–24, 9–14)
Kozármisleny, 50 néző. V: Fodor, Szilágyi, Horváth Cs.
PÉCS: Tenyér 7, MUJOVICS 11, Vincze 3/3, DAVIS-STEWART 14/3, Jáhni 2. Csere: Zsilinszki 4, Kovács K. 2, Szücs L., Horváth B., Borbás, Pucz. Edző: Bekk Zsanett
DIÓSGYŐR: VORPAHL 12/3, Aho 6, HAYES 22, M. JOVANOVICS 13/9, Kiss A. 2. Csere: KÁNYÁSI 10/6, Tóth F. 6, Green 11, Bacsó, Oláh 1, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 7. p.: 8–13. 12. p.: 14–24. 18. p.: 26–37. 21. p.: 26–50. 27. p.: 30–65. 32. p.: 34–73. 37. p.: 41–78
Bekk Zsanett: – Tulajdonképpen elégedettek is lehetnénk, mert a védekezésünk huszonöt percig jól működött. Ezt az időszakot szeretnénk meghosszabbítani negyven percre.
Völgyi Péter: – Az eleje szoros volt, aztán a második negyedtől fokozatosan elhúztunk. Gyakorlásnak is szántuk ezt a találkozót, ennek ellenére természetesen nagyon örülünk a végeredménynek.

VBW CEKK CEGLÉD–NKA UNIVERSITAS PEAC 69–79 (18–14, 22–15, 7–27, 22–23)
Albertirsa, 50
néző. V: Tőzsér, Kovács N., Németh P.
CEGLÉD: Szabó D. 5/3, SZABÓ FANNI 13/6, Szirony 3/3, Szabó Flóra 3, Kobolák 4. Csere: Szabó P. 2, Katona Sz. 6, BAUGH 9, HOLESINSKÁ 16/6, Rakita 8/6. Edző: Hegedűs Péter
PEAC: Dudásová 4, WENTZEL 16/6, NELSON 23, MARSHALL 15, KISS V. 14. Csere: Szücs R. 2, Selcova 3/3, Brajkovics 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 9. p.: 12–14. 10. p.: 18–14. 14. p.: 25–16. 17. p.: 31–20. 20. p.: 40–29. 24. p: 47–37. 30. p.: 47–56. 34. p: 55–64. 38. p: 68–73
Hegedűs Péter: – Nem tudom, mi okozza nálunk a mentális gátat. Meg kell tanulnunk lezárni és megnyerni a mérkőzéseket. Már több alkalommal megtörtént, hogy a harmadik vagy negyedik negyedben leblokkoltunk, és ezt az elénk rangsorolt csapatok kihasználják. Az első félidőben jól játszottunk, a mi akaratunk érvényesült, a harmadik negyedtől viszont az ellenfélé. A lányokban több van, mint amit most a tabella mutat, dolgoznunk kell rajta, hogy ez az eredményekben is megmutatkozzon.
Csirke Ferenc: – Azt beszéltük meg, hogy kezdjük jól a meccset, ami meg is történt, de utána ziccereket és büntetőket hagytunk ki, ez megbosszulta magát. A második félidőre már az a csapat jött ki, amelyiknek karaktere volt az eddigi összes mérkőzésen. Az első kört nyolc győzelemmel és három vereséggel a harmadik helyen zártuk, így jó pozícióban várhatjuk az alapszakasz második felét.

1. Sopron Basket 10 10 831–522 20 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 10 860–624 20 1.000
3. PEAC-Pécs 10 7 3 741–703 17 0.850
4. Ludovika-FCSM Csata 10 6 4 732–651 16 0.800
5. Uni Győr Mély-Út 10 6 4 727–712 16 0.800
6. TFSE-MTK 11 5 6 708–780 16 0.727
7. DVTK 10 5 5 764–666 15 0.750
8. ELTE BEAC Újbuda 10 5 5 655–689 15 0.750