Női kosár NB I: szoros mérkőzés után előnyben a Győr a Vasas ellen

SZ. R.SZ. R.
2022.04.12. 19:54
Beatrice Mompremier 18 ponttal járult hozzá a győriek sikeréhez (Fotó: Dömötör Csaba)
Szoros mérkőzésen, 68–67-re győzte le a 5. helyért folyó párharc első mérkőzésén az UNI Győr a Vasast a női kosárlabda NB I rájátszásában.

A találkozó első negyedében a győriek magabiztos, tízpontos előnyre tettek szert, amit a nagyszünetig további egyel növelni is tudtak. A fordulás után a Vasas jött ki jobban a parkettre, s hiába vezetett a Győr a harmadik játékrész közben 14 ponttal is, az utolsó felvonás előtt hétre apadt az előnyük.

Az utolsó tíz perc aztán nagy izgalmakat tartogatott, hiszen a Győr hiába vezetett 63–53-nál ismét tízzel, a Vasasnak sikerült egy 12–3-as szakaszt produkálnia, így egy pontra zárkózott a fővárosi együttes. Végül előbb az angyalföldiek szerezték meg az előnyt két büntetővel, majd a Győr javára fordult a találkozó, ami után újabb pont már nem is született, így a házigazda 68–67-re diadalmaskodott.

A győriek és a mérkőzés legeredményesebb játékosa Beatrice Mompremier lett, aki 18 pontot, 12 lepattanót és 2 asszisztot jegyzett.

A második felvonást április 16-án, 18.00 órától a Vasas otthonában rendezik.

NŐI KOSÁR NB I, RÁJÁTSZÁS
AZ 5. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
UNI Győr–Vasas 68–67 (23–13, 18–17, 17–21, 10–16)

Győr, 100
néző. V: Csabai-Kaskötő, Frányó, Szilágyi
GYŐR:
Canada 9, DOMBAI 7, Dubei 8/6, Oroszova 9/3, MOMPREMIER 18. Csere: WÉNINGER 14/6, Török Á. 2, Ruff-Nagy 1. Edző: Iványi Dalma
VASAS: PAPP K. 16/6, BACH 14/6, TÓTH O. 7, Madár E. 4, Salamon 2. Csere: Szmailbegovics 2, Pusztai P. 5/3, Budácsik 4, Madár K., Szerencsés 4, Radócz 9/9, Dul T. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 7. p.: 16–8. 13. p.: 29–18. 18. p.: 37–28. 25. p.: 50–38. 33. p.: 63–53. 36. p.: 63–60. 39. p.: 66–65. 40. p.: 66–67. Kipontozódott: Mompremier (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára
Iványi Dalma: – Az apró momemtumokra nem fordítottunk kellő gondot, megelégedtünk a folyamatos tízpontos előnnyel, noha köztudott, hogy a Vasas nem adja fel a mérkőzéseit. Egész évben elkövettünk ilyen hibákat, s ezek most majdnem meg is bosszulták magukat. Ennél sokkal több kell a második mérkőzésen.
Milos Pavlovics: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, úgy érzem, most mi játszottunk jobban. Nem úgy látom, hogy mi veszítettünk, vagy a Győr nyert volna, inkább egy harmadik tényező döntötte el az összecsapást. Jó csapat az ellenfelünk, de határozott célunk, hogy még egyszer visszatérve, Győrben pályára lépve zárjuk a bajnokságot.
Tudósított: MOHAY GÁBOR