Női kosár NB I: négy hét után sikeresen tért vissza a DVTK

K. Zs.K. Zs.
2022.02.14. 20:35
Nina Aho (balra) 15 pontot szerzett a diósgyőri csapatban (Fotó: Észak-Magyarország/Bujdos Tibor)
A DVTK hazai pályán 80–64-re legyőzte a Szigetszentmiklóst a női kosárlabda NB I hétfő esti mérkőzésén. A miskolci csapat koronavírus-fertőzések miatt több mint négy hét után játszott újra bajnoki mérkőzést.

NŐI
KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ – korábbról elhalasztott mérkőzés
DVTK–BKG-PRÍMA SZIGETSZENTMIKLÓS 80–64 (18–13, 20–14, 28–22, 14–15)
Miskolc, 270
néző. V: Frányó, Varga-Záray, Rózsavölgyi
DIÓSGYŐR: Vorpahl, AHO N. 15/6, M. JOVANOVICS 28/18, Green 4, Kiss A. 5. Csere: Kányási 5, BERNÁTH 14, Tóth F. 4/3, Oláh F. 3/3, Bacsó 2. Edző: Völgyi Péter
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 15/6, C. Davis 5/3, Zsivaljevics 4, Kovács V. 2, CAMPISANO 25/9. Csere: Vári 10/3, Benke S. 3/3, Suppán, Raus, Mudra, Varga Anna. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 5. p.: 7–6. 7. p.: 13–8. 13. p.: 20–15. 16. p.: 31–15. 23. p.: 47–30. 26. p.: 54–35. 34. p.: 72–55
Völgyi Péter:
– Lutri volt nekünk ez a meccs a minket ért betegségek után. A találkozón voltak jó periódusaink, és olykor néhány rossz percünk is. Fejben lassúak voltunk, de örülünk a győzelemnek, és készülünk tovább a Magyar Kupa hétvégi nyolcas döntőjére.
Gedei Tibor: – Nem tudtunk teljes csapattal kiállni, Aldazabalt nélkülöztük. Örvendetes, hogy a lepattanóharcot megnyertük, összességében jó kosárlabdát mutattunk be, de agresszívebben kellett volna védekeznünk. Most van időnk felkészülni a soron következő mérkőzéseinkre.