Női kosár NB I: a Győr nyerte a Sopron elleni rangadót

V. Á.V. Á.
2022.01.08. 18:36
Dubei Debóra 10 ponttal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Dömötör Csaba)
Az UNI Győr Mély-Út 76–73-ra győzött hazai pályán a Sopron Basket ellen a női kosárlabda NB I rangadóján. A vendégeknek ez volt az első vereségük ebben a bajnoki idényben.

A házigazda remekül kezdte a mérkőzést, a félidőben kilenc ponttal vezetett a címvédő Sopron ellen. A harmadik negyedben egyenlített a vendégcsapat, 28–19-re megnyerve azt. Az utolsó negyed azonban újra a Győré volt, amely szoros végjátékban vette el a Sopron veretlenségét a bajnokságban (76–73).

A Győr legjobb pontszerzőjeSabína Oroszová és Jordin Canada volt (18 pont), a Soproné Gabby Williams (25).

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–SOPRON BASKET 76–73 (19–15, 18–13, 19–28, 20–17)
Győr, 500
néző. Vezette: Papp P., Tőzsér, Csabai-Kaskötő
GYŐR: CANADA 18/3, DUBEI 10, Dombai 7/3, OROSZOVÁ 18/12, MOMPREMIER 10. Csere: Ruff-Nagy, Varga Zs., Weninger 7, Rozmán, Razseva 6. Edző: Iványi Dalma
SOPRON: January 4, N. JOVANOVICS 15/6, Varga A., G. WILLIAMS 25/3, HATÁR 12. Csere: Fegyverneky, BROOKS 17/9, Varga S., Sitku Zs. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 9. p.: 17–13. 12. p.: 23–22. 15. p.: 28–26. 18. p.: 33–28. 22. p.: 44–32. 26. p.: 46–47. 27. p.: 51–47. 33. p.: 63–59. 35. p.: 65–65. 39. p.: 72–73
Iványi Dalma:
– Azért is szerettünk volna jó mérkőzést játszani a kiváló ellenféllel szemben, hogy tudjuk, hol tartunk a közös munkánkban. Nagyon-nagyon örülök, hogy védekezésben és támadásban egyaránt majdnem maradéktalanul végrehajtottuk a megbeszélteket. Sok problémával küzdöttünk ebben az idényben, de látszik, hogy az egységes stáb munkájával fejlődött a csapat.
Gáspár Dávid: – Ilyen küzdelmes mérkőzésre számítottam, amelyen ezúttal három ponttal alulmaradtunk. Két tényezőben látom a vereség okát, az egyik, hogy a lepattanózást 47–33-ra nyerte a Győr, és így rengeteg második eséllyel élhetett. A másik, hogy eddig átlagban ötvennégy pontot kaptunk, ez alkalommal azonban hetvenhatot, s ezt már nem tudtuk ellensúlyozni.

NKA UNIVERSITAS PEAC–VASAS AKADÉMIA 87–73 (27–23, 18–17, 19–20, 23–13)
Pécs, 300 néző. Vezette: Jakab, Major, Oláh M.
PÉCS: Dudásová 7/3, Nelson 8, WENTZEL 14, MARSHALL 25/9, KISS V. 21. Csere: Szelcova 2, LACZKÓ 1, Szücs R. 7/3, Brajkovics, Olawuyi 2. Edző: Csirke Ferenc
VASAS: PUSZTAI 21, SZMAILBEGOVICS 17/6, Tóth O. 6, Madár E. 2, Heljic 2. Csere: Madár K. 5/3, Dúl T. 5/3, Szerencsés 7/3, Salamon Zs. 6, Radócz 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 6. p.: 17–13. 13. p.: 32–27. 17. p.: 40–36. 23. p.: 50–45. 26. p.: 56–50. 33. p.: 72–64. 37. p.: 78–73
Csirke Ferenc:
– A jó meccs miatt mindkét csapatot dicséret illeti. Mi mély gödörből jöttünk ki, de most is sok hibát követtünk el. Az őszi jó védekezésünkhöz kell még a fizikum, a támadással nem volt gondunk.
Milos Pavlovics: – Harmincöt-harminchat percig meccsben voltunk, de a végén kinyílt az olló. Ekkor jött ki védekezésben és támadásban a tapasztalatlanságunk, ráadásul az ellenfélnél nagyszerűen játszott Kiss Virág.

PINKK-PÉCSI 424–TFSE-MTK 67–82 (16–29, 15–14, 14–17, 22–22)
Kozármisleny
, 50 néző. V: Lengyel, Vida, Németh P.
PINKK: MUJOVICS 9, Szücs Luca 4/3, Vincze 8/6, JÁHNI 24/6, Zsilinszki 2. Csere: Horváth Boglárka, TENYÉR 16/3, Révész L. 2, Borbás 2. Edző: Kovács Martin
TFSE: JENKINS 13/6, THEODOREÁN 13/3, Dúl P. 10, Király 2, PAVEL 12. Csere: Tóth T., NÉMETH A. 10, Herman 2, TAPLEY 16, Süle 4. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–9. 7. p.: 13–17. 13. p.: 19–37. 18. p.: 29–41. 21. p.: 31–47. 26. p.: 36–53. 29. p.: 40–60. 35. p.: 56–69. 38. p.: 62–79.
Kipontozódott: Vincze (32. p.), Zsilinszki (36. p.)
Kovács Martin:
– A vendégek láthatóan jól felkészültek belőlünk, ki tudták használni a hibáinkat, különösen a lepattanók megszerzésében kerekedtek fölénk. Máskor nem kezdhetünk így mérkőzést, és a játékunk pontatlanságait is ki kell javítanunk.
Magyar Bianka: – Hihetetlenül jól indítottuk el a találkozót, leginkább a védekezésünk működött jól. A következő előttünk álló csatára is nagyon szeretnénk megfelelően felkészülni a DVTK-val szemben.

VBW CEKK CEGLÉD–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 78–64 (19–28, 11–14, 25–7, 23–15)
Albertirsa
, 100 néző. V: Sörlei, Varga-Záray, Földesi.
CEGLÉD: SZABÓ D. 12/12, SZABÓ FANNI 7, Szirony 5/3, Szabó P. 6, Kobolák 10/6. Csere: KATONA SZ. 8/6, Holesinská 13/3, Rakita, Szabó Flóra 10/3, Laufer 7. Edző: Sandro Orlando
BKG: Angyal B. 10/6, ALDAZABAL 10, Zsivaljevics 9, RAUS 12/12, CAMPISANO 16/12. Csere: Vári 5/3, Kovács V., Suppán 2. Edző: Gedei Tibor
Sandro Orlando:
– Boldogok vagyunk, mert keményen dolgoztunk, és végre lett eredménye. Ha a munka nem párosul sikerekkel, az mindig el tudja rontani a morált. A lányok minden edzésen jó mentalitással dolgoznak, és most már végre volt húsz nagyon jó percünk. Ha ugyanezzel az intenzitással játszunk a folytatásban is, akkor még többször lehetünk elégedettek.
Gedei Tibor: – A védekezésünk már az első félidőben sem volt jó, de a probléma akkor tetőzött, amikor úgy mentünk ki a harmadik negyedre, hogy ez a meccs már zsebben van. Nem tettük bele a találkozóba azokat az energiákat, amiket a Cegléd. Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, és nagyon kell küzdenünk ahhoz, hogy elérhessük a céljainkat.