Női kosár NB I: a Szekszárd nyerte a veretlenek csatáját

K. Zs.K. Zs.
2021.10.31. 20:36
Nikolina Milics 23 pontot szerzett a szekszárdi csapatban (Fotó: Tolnai Népújság/Mártonfai Dénes – archív)
A Szekszárd hazai pályán 89–74-re legyőzte a PEAC-ot a 7. fordulót veretlenül váró két csapat vasárnapi rangadóján a női kosárlabda NB I-ben. A DVTK és a Csata idegenbeli sikerrel erősítette meg pozícióját.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–NKA UNIVERSITAS PEAC 89–74 (23–24, 22–18, 27–10, 17–22)
Szekszárd, 1000
néző. V: Tóth C., Lengyel Á., Major Á.
SZEKSZÁRD: STUDER 9/3, GEREBEN 8, Miklós M. 5/3, Goree 12/3, MILICS 23. Csere: FRISKOVEC 18/9, Mányoky, KRNJICS 12, Bálint R. 2. Edző: Djokics Zseljko
PEAC: Dudásová 8/6, Wentzel 7/3, MARSHALL 13/6, NELSON 15, KISS V. 24/9. Csere: Szücs R. 4, Brajkovics, Sarok 3, Selcova. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–4. 6. p.: 16–15. 9. p.: 21–22. 13. p.: 25–29. 16. p.: 36–29. 19. p.: 43–39. 21. p.: 47–42. 24. p.: 53–44. 27. p.: 66–47. 30. p.: 72–52. 33. p.: 74–59. 37. p.: 83–71
Kipontozódott: Friskovec (36.), Marshall (39.)
Djokics Zseljko:
– Az utolsó tíz napban nem edzettünk, csak utaztunk Prága, Győr és Moszkva között. A támadójátékunkkal nem volt probléma, védekezésben a harmadik negyedben játszottunk jól. Gratulálok a PEAC-nak is, nagy harc lesz még ellenük ebben a szezonban.
Csirke Ferenc: – Ha a statisztikát nézem, az első félidőben hat, a harmadik negyedben tizenkettő, az utolsóban nulla büntetőt dobott a Szekszárd. Belefáradtunk a mérkőzésbe, többet faultoltunk, ezek döntöttek. A harmadik negyedet leszámítva nem vallottunk szégyent. Jelen pillanatban nem tartunk még ott, hogy heti kétszer nemzetközi kupában érdekelt ellenféllel szemben negyven percig jól játszunk.

BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓSDVTK 65–96 (17–17, 19–29, 11–31, 18–19)
Szigetszentmiklós, 400
néző. V: Kapitány, Varga-Záray, Rózsavölgyi
SZIGETSZENTMIKLÓS: Angyal B. 13/3, ZSIVALJEVICS 12/3, Davis 2, Aldazabal 6, CAMPISANO 21/3. Csere: Kovács V. 4, Vári, Raus 5/3, Suppán, Benke S. 2, Varga Anna. Edző: Gedei Tibor
DIÓSGYŐR: Kravjánszki-Medgyessy 2, KÁNYÁSI 13/3, M. JOVANOVICS 18/3, KISS A. 11, GREEN 24. Csere: Aho 7/3, Tóth F. 10, Bernáth 11/3, Vég-Dudás, Bacsó. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 8. p.: 13–14. 13. p.: 22–21. 17. p.: 32–35. 24. p.: 40–56. 28. p.: 45–73. 33. p.: 50–82. 37. p.: 54–87
Kipontozódott: Davis (35. p.)
Gedei Tibor:
– Volt tizenöt jó percünk, amikor jó volt nézni és irányítani a csapatot, viszont hátrányba kerülve nem tudunk kosárlabdázni. A világ nem dőlt össze, tudtuk, hogy az első hét mérkőzésünk ilyen lesz. A következő, Sopron elleni újabb meccset még túl kell élni, és utána jön a bajnokságnak az a szakasza, amikor már muszáj lesz mérkőzéseket nyernünk. Úgy gondolom, készen fogunk állni. Az első tizenöt percből kell építkeznünk, a negatívumokat ki kell elemezni, és meg kell tanulnunk elbírni az ilyen nyomást.
Földi Attila: – Vártuk már, hogy kijöjjön belőlünk ez a játék. Hat idegenbeli mérkőzéssel kezdtünk, közben az Európa-kupa-szereplés miatt kettős terhelés van a csapaton. A mérkőzés elején ez látszott is. Miután ezen átlendültünk, már tudtunk jól játszani. Bízom benne, hogy egyre több mérkőzésünk lesz hazai környezetben a szurkolóink előtt, és helyre fog állni minden. Ez egy óriási lépés volt hozzá.

ELTE BEAC ÚJBUDA–LUDOVIKA-FCSM CSATA 61–86 (18–30, 12–20, 20–19, 11–17)
Gabányi-sportcsarnok, 250
néző. V: Farkas G., Jakab, Sörlei
BEAC: Czank 10, Ivanova, Boros J. 7/3, MÉRÉSZ B. 18, BARNAI 15. Csere: Boros B., Koch 2, Orosz Zs. 3/3, Joseph 6/3, Katona B. Edző: Balogh Judit
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 22/12, Toman P. 2, LELIK 17/9, CAREY 10, HEGEDŰS J. 12/3. Csere: SIMON ZS. 10/6, GYÖNGYÖSI 8, Böröndy V. 5/3, Angyal N., Balogh L. Edző: Tursics Krisztián
Balogh Judit:
– Elmegyünk a boltba, veszünk húst, krumplit és zöldséget, az sem főződik meg magától, egy kis erőfeszítést kell tenni érte, hogy abból étel legyen. Nagyjából ezt történt ma velünk. Török Kati néni egyik mondása jut eszembe, hogy aki hét közben csak firkálgat, az hétvégén sem fog szépen írni. A szépírásból ma megbuktunk. A gödrök azért vannak, hogy kimásszunk belőlük. Volt már gödör, amiből kimásztunk, ez egy újabb gödör, egy újabb feladat. Lehet, hogy több a gödör, mint az egyenes út, de nagy gödörmászók vagyunk, úgyhogy ígérjük, ebből is ki fogunk mászni.
Tursics Krisztián: – Készültünk ellenfelünkből, hiszen top nyolcas csapat ellen játszottunk, amely kiváló formát mutatott. Az első perctől kezdve domináltunk, mentálisan teljesen rendben voltunk, jól dobtunk, főleg az első félidőben. Támadójátékunk teljesen rendben volt, mutatja ezt a kiosztott húsz gólpassz, a védekezéssel is elégedett voltam. Próbáltuk a csütörtökön alkalmazott agresszív stílust kivinni a pályára, hogy ellenfelünknek ne legyenek könnyű dobásai. Ezeknek az összetevőknek is köszönhetjük a könnyű győzelmet.