Női kosár NB I: a PEAC nyerte az első negyeddöntős meccset

2022.03.18. 19:58
Az NKA Universitas PEAC házigazdaként 81–50-re legyőzte a Ludovika-FCSM Csata csapatát a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésén, pénteken.

A baranyaiaknál Kiss Virág 27 ponttal és nyolc lepattanóval járult hozzá a meglepően nagy különbségű győzelemhez – emelte ki a Magyar Távirati Iroda.

A párharc szerdán folytatódik Budapesten.

NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

NKA UNIVERSITAS PEAC–
LUDOVIKA-FCSM CSATA 81–50 (20–20, 22–6, 20–11, 19–13)
Pécs, 700
néző. Vezette: Papp P., Minár, Varga-Záray
PÉCS:
Dudásová 9/3, MARSHALL 10, Wentzel 9/3, Nelson 7, KISS V. 27/3. Csere: Sarok 5/3, SIMON ZS. 9/3, Szücs R. 3/3, Brajkovics, Laczkó, Szelcova 2, Olawuyi. Edző: Csirke Ferenc
CSATA: DEAN 12, Horváth Bernadett 3/3, Böröndy 10, Lelik, ZELE 14/3. Csere: Hegedűs J. 4, Gyöngyösi 4, Toman 1, Strausz 2, Angyal N. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 10–10. 13. p.: 24–20. 17. p.: 34–24. 23. p.: 44–26. 26. p.: 49–30. 33. p.: 68–41. 37. p.: 79–48
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:
1–0 a PEAC javára
Csirke Ferenc: – Fantasztikus volt a teljesítményünk, de még csak egy nullára vezetünk, fel kell készülni a szerdai második mérkőzésre. A lányok maximálisan megcsinálták, amit kértem tőlük, a második és a harmadik negyed védekezése kitűnő volt.
Tursics Krisztián: – Teljes mértékben megérdemelte a győzelmet a PEAC, mi viszont totális csődöt mondtunk, ezt a találkozót mihamarabb el kell felejteni. Rosszul működött az egész gépezet, főleg támadásban, noha ennél jobbak vagyunk. Szerdára elő kell hozni a pécsiek elleni legutóbbi hazai formánkat.