Női kosár NB I: hosszabbításra kényszerült, de nyert a Sopron

K. Zs.K. Zs.
2022.01.15. 18:47
Varga Alíz húsz pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A Csata hosszabbításra kényszerítette a Sopront, de abban már nem ismert tréfát a tartalékosan felálló címvédő, és 83–74-re legyőzte fővárosi vendégét a női kosárlabda NB I 17. fordulójának szombati játéknapján. Az ELTE BEAC és a Vasas is nyert odahaza, előbbi a sereghajtó PINKK, utóbbi a Cegléd ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ, szombati mérkőzések
SOPRON BASKET–LUDOVIKA-FCSM CSATA 83–74 (12–14, 20–20, 22–24, 16–12, 13–4) – hosszabbítás után
Sopron, 300
néző. V: Mészáros, Varga-Záray, Győrfy.
SOPRON: Fegyverneky 14, January 8, N. JOVANOVICS 19, VARGA A. 20/6, BROOKS 18. Csere: Sitku, Kókai 4. Edző: Gáspár Dávid
CSATA: Horváth 8/6, LELIK 11/3, Carey 4, Gyöngyösi 4, Zele 13/3. Csere: Hegedűs 9/3, DEAN 19/3, Strausz 2, Böröndy V. 4. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 8–12. 12. p.: 14–19. 15. p.: 21–25. 18. p.: 28–30. 22. p.: 34–38. 25. p.: 40–43. 28. p.: 46–54. 32. p.: 59–62. 35. p.: 62–66. 38. p.: 69–68. 43. p.: 77–72
Kipontozódott: Lelik (36. p.)
Gáspár Dávid:
– A mérkőzés előtt még nem tudtuk, hogy mely játékosokra számíthatunk, így a legrosszabb forgatókönyvre készültünk, ami bekövetkezett. A pályára lépők is sérülésből, betegségből jöttek vissza, akiknek borzasztó kemény feladatuk volt, hogy fájdalmak mentén, alul edzettségi állapotban kellett teljesíteniük. Nagyon értékes győzelmet arattunk!
Tursics Krisztián: – Ez egy vissza nem térő alkalom volt. Nem sok csapat mondhatja el magáról, hogy győzelmi eséllyel lép pályára Sopronban. Úgy állt fel a két csapat, hogy hatalmas sanszunk volt, de nem tudtuk megtörni a gyakorlatilag hat emberrel játszó ellenfelünket. Nem tudtuk lezárni a mecset a rendes játékidőben. Az, hogy hússzal több büntetőt dobtak, mutatja, hogy puhán kosárlabdázunk.

ELTE BEAC ÚJBUDA–PINKK-PÉCSI 424 77–63 (23–15, 17–13, 20–12, 17–23)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Fodor A., Rácz Zs., Rózsavölgyi.
BEAC: IVANOVA 22/3, Boros B. 5/3, BOROS J. 19/6, MÉRÉSZ B. 16, Barnai 4. Csere: Koch 3/3, Zsámár, Joseph 6/3, Juhász A. 2, Katona B., Orosz Zs., Dénes. Edző: Balogh Judit
PINKK: Mujovics 6, Szűcs L. 8/6, VINCZE N. 22/18, DAVIS-STEWART 11/6, Jáhni 5/3. Csere: Tenyér 6, Zsilinszki 5/3. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 8. p.: 21–13. 13. p.: 28–17. 17. p.: 35–26. 23. p.: 46–32. 28. p.: 58–35. 32. p.: 60–46. 37. p.: 66–49
Balogh Judit:
– Nem áll nekünk jól az esélyesség, a sötét ló szerepe jobban illik hozzánk. Azért jó ennek a csapatnak az edzőjének lenni, mert én magam sem tudom soha, mire számítsak a lányoktól, de cserében ők sem tudják, mire számíthatnak tőlem. Ez segít abban, hogy ne fásuljunk bele. Bár idén ez a nyolcadik győzelmünk, még mindig öröm, tudunk váratlan dolgokat csinálni, és ez a jó!
Kovács Dénes: – Kemény, fizikális, hajtós mérkőzést játszottunk. Kedden kezdtük el a közös munkát a csapattal, és a segítőimmel úgy döntöttünk, hogy az alapjaitól építjük újra a védekezésünket. Nyilván ez a négy nap kevés volt arra, hogy ezt a tökélyre fejlesszük, de voltak biztató szakaszok. A harmadik negyedben viszont puhányan játszottunk, akkor túlságosan elengedtük a hazaiakat. Azt gondolom, jó úton indultunk el a lányokkal, és ez idővel a pályán is meg fog mutatkozni.

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 67–57 (16–12, 21–11, 14–20, 16–14)
Pasaréti út, 200
néző. V: Csabai-Kaskötő, Goda, Kovács N.
VASAS: Szmailbegovics 11/6, Papp K. 5, Tóth O. 6, MADÁR E. 10, HELJIC 13/3. Csere: Salamon 2, Szerencsés 7/3, DÚL T. 9/3, Radócz 4, Nagy L. Edző: Milos Pavlovics
CEGLÉD: Szabó D. 4/3, SZABÓ FANNI 14/6, Szirony, Szabó P. 2, SZERELEM-KOBOLÁK 8. Csere: Rakita, Katona Sz. 4, Szabó Flóra 6, Laufer 5, HOLESINSKÁ 14/3. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 6. p.: 0–7. 9. p.: 12–7. 13. p.: 20–14. 18. p.: 30–21. 22. p.: 39–31. 27. p.: 47–39. 33. p.: 55–47. 38. p.: 59–49
Kipontozódott: Szabó Fanni (40. p.)
Milos Pavlovics:
– A lányok megértették, hogy kiváló lehetőség tárult elénk, amivel élni is tudtak. A mérkőzés előtt azt próbáltam átadni nekik, hogy az erőnk valóban a csapatban rejlik, nem pedig az egyéni teljesítményekben. Nehéz időkben is össze kell tartanunk, és a hiányzók miatt kijelenthető, hogy kisebb gödörben voltunk a meccs előtt.
Sandro Orlando: – Hosszabb ideje bajlódunk a kezdéssel, volt már rá példa néhányszor, hogy gyengére sikerült az első félidő. Az elején talán annak köszönhettük a szoros csatát, hogy ellenfelünk sok ajtó-ablak ziccert hagyott ki. Megpróbáltunk a szünet után több energiát mozgósítani, de fejben sajnos kevesek voltunk. Huszonkét eladott labdánk volt, amivel nem lehet mérkőzést nyerni. Le kell csökkentenünk ezt a számot, ha győztesen szeretnénk elhagyni a pályát a jövőben.