Női kosár NB I: az újoncé volt az eleje, aztán jött a Sopron

K. Zs.K. Zs.
2021.11.17. 20:16
Varga Alíz 18 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
Elkönyvelte nyolcadik győzelmét is a Sopron Basket a női kosárlabda NB I 2021–2022-es idényében: bár az első negyed végén meglepetésre a Szigetszentmiklós vezetett, a címvédő végül magabiztosan, 98–66-ra győzött az újonc vendégeként a 13. fordulóból szerda estére előrehozott mérkőzésen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 13. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS–SOPRON BASKET 66–98 (24–18, 15–27, 13–25, 14–28)
Szigetszentmiklós, 500
néző. V: Mészáros B., Sörlei, Oláh.
SZIGETSZENTMIKLÓS: ZSIVALJEVICS 14/3, ANGYAL B. 14/6, Davis 4, Aldazabal 4, CAMPISANO 20/12. Csere: Raus, Kovács V. 8, Vári 2, Suppán, Varga Anna. Edző: Gedei Tibor
SOPRON: FEGYVERNEKY 17/6, N. JOVANOVICS 13/3, VARGA ALÍZ 18/9, BROOKS 16/9, Határ 7. Csere: Peddy 11/3, Gaye 6, VARGA S. 10/6. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–5. 6. p.: 18–9. 9. p.: 24–18. 13. p.: 28–23. 17. p.: 31–33. 23. p.: 44–50. 28. p.: 48–65. 32. p.: 52–77. 37. p.: 61–88
Gedei Tibor:
– Nagy lett a különbség a végére, ami valljuk be, várható is volt, hiszen Magyarország legerősebb csapata a Sopron. Hihetetlenül jól dobtak a vendégek, ötven százalék felett tripláztak, ami klasszis teljesítmény. Az első félidőben nagyon jó ritmusban kosárlabdáztunk. Olyan elemekkel készültünk, amelyek eddig a hiányosságaink voltak.
Gáspár Dávid: – Nem jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, leginkább amiatt, mert védekezésben rengetegszer maradtunk le, nem voltunk elég kemények. Lassúak voltunk az egy-egy elleni szituációkban, míg a hazai csapat fantasztikusan dobott. Érződik és látszódik a fejlődés a BKG-n, az előző egymás elleni mérkőzésünkhöz képest sokkal jobban és bátrabban játszott. A második negyedtől kezdve játszottuk azt a játékot, amit kellett, ám az első félidő végén ez még nem mutatkozott meg a különbségben.

A forduló többi meccsét decemberben és februárban játsszák le.

1. Sopron Basket 8 8 656–423 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 7 7 604–436 1.000
3. PEAC-Pécs 7 6 1 535–473 0.929
4. Ludovika-FCSM Csata 7 5 2 518–439 0.857
5. DVTK 7 4 3 553–493 0.786
6. Uni Győr Mély-Út 7 4 3 504–484 0.786
7. VBW CEKK Cegléd 7 4 3 458–494 0.786
8. TFSE-MTK 7 2 5 423–504 0.643