Női kosár NB I: a Szekszárd legyőzte a Vasast

Cs. B.Cs. B.
2022.03.24. 19:54
A Szekszárd legyőzte a Vasast a negyeddöntő első mérkőzésén (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
A Szekszárd 89–71-re legyőzte a Vasast a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésen.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Tolna megyeiek játékosa, Nikolina Milics volt, aki 18 pontot és 5 lepattanót hozott össze.

A két győzelemig tartó párharc vasárnap folytatódik.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD
–VASAS AKADÉMIA 89–71 (25–15, 26–15, 16–22, 22–19)
Szekszárd, 600 néző. V: Győrffy, Nyilas, Kovács N.
SZEKSZÁRD:
Studer 9/3, FRISKOVEC 16/12, Mányoky 6, GOREE 17, MILICS 20. Csere: Morgan 8/6, KRNJICS 10, Gereben 3, Holcz, Bálint R., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
VASAS
: Papp K. 5, Pusztai, Tóth O. 2, Budácsik 10, Madár E. 8. Csere: BACH 12/3, Szerencsés 10/6, Salamon 2, Szmailbegovics 2, Radócz 9/3, Dúl T. 6/6, Madár K. 5/3 Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása: 4. perc:
8–6. 6. p.: 15–6. 9. p.: 17–14. 14. p.: 35–18. 17. p.: 41–28. 20. p.: 51–30. 23. p.: 58–37. 27. p.: 63–42. 30. p.: 67–52. 33. p.: 73–61. 36. p.: 79–63. 38. p.: 86–67.

Djokics Zseljko:
– Két ellentétes félidőt produkáltunk, az első nagyon jóra sikerült, de ki kell elemeznünk, hogy mi is történt a csapattal a másodikban. Egy nullára vezetünk, készülünk a vasárnapi második találkozóra, szeretnénk azon lezárni a párharcot.
Milos Pavlovics
: – Készültünk rá, hogy a Szekszárd sokkal fizikálisabb nálunk, főleg a palánkok alatt, arra viszont nem számítottam, hogy ez a különbség már a kezdetektől kijön. A legnagyobb probléma mégis az, hogy edzéseken nem tudjuk azt az intenzitást gyakorolni, amire ellenfelünk képes. Annak azonban örülök, hogy a fiatalok hozták azt a lendületet, amire szükség lett volna az egész csapattól. Remélem, hogy a második mérkőzésen több percen át tudjuk tartani azt a jó játékot, amit a második félidőben mutattunk.