Női kosár NB I: a Szekszárd lesz a Sopron ellenfele a döntőben

BERG SÁNDOR, RÓNAI GÁBORBERG SÁNDOR, RÓNAI GÁBOR
2022.04.09. 20:20
A fehér mezes szekszárdiak játszhatnak a Sopronnal a fináléban (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Néplap)
Ismét a Szekszárd lesz a címvédő Sopron ellenfele a női kosárlabda NB I döntőjében. A tolnaiak az elődöntő harmadik mérkőzésén, szombaton 75–54-re legyőzték az NKA Universitas PEAC együttesét, így megnyerték a párharcot.

Dugig megtöltötték a szurkolók a szekszárdi sportcsarnokot, repültek a pénztárgépszalagok, hullott a konfettieső – pokoli volt a hangulat az elődöntő harmadik meccsén. Meglepetésre nem a több mint ezer drukker által támogatott hazaiak, hanem a pécsiek kezdtek jobban, az elején vezettek, az előző idényben még Szekszárdon játszó amerikai Tyaunna Marshall a triplája után nagyot csapott a levegőbe.

A center Kiss Virág is ott volt a pályán (ő is korábbi csapata ellen játszott), pedig a hírek arról szóltak, hogy sérült, s nem lesz bevethető. Krnjics Szara – akire keresztszalag-szakadása miatt jó ideig nem számíthat a szekszárdi szakmai stáb – ellenben a kispadon üldögélt, az ajkát a tenyerén támasztva szomorúan figyelte társait.

A KSC az ötödik percben a boszniai szerb Nikolina Milics büntetőjével vezetett először, s a center duplájával ért közel a tízpontos különbséghez a negyed végére (18–9). Milics és Goree Cyesha teljesen kizárta a palánkok alatti játékból Kiss Virágot, aki négy mezőnykísérletéből egyetlen pontot sem szerzett az első félidőben.

Studer Ágnes remekül irányította a hazaiakat, végül dupla duplával zárt, 11 pontja mellé 10 gólpasszt is kiosztott.

A nagyszünetre tízpontos előnnyel vonultak az öltözőbe a szekszárdiak, s bár korai volt kijelenteni, a pécsiekben ezúttal nem lehetett érezni azt az erőt, amellyel vissza tudtak volna kapaszkodni.

A harmadik tíz percben minden el is dőlt: a vendégek leragadtak kilenc pontnál, a Szekszárd a záró felvonás előtt egy híján hússzal járt előrébb. Kiss Virág a 37. percben szerezte meg első pontjait (többre nem is futotta tőle...), ami mindent elmond a PEAC támadójátékáról.

A pécsiekben a húszas évei elején járó Wentzel Nóra tartotta a reményt, ám egyedül nem mehetett semmire, míg Marshall az utolsó percekben már egy gyúróasztalon pihent, a bokáját jegelte. Az utolsó húsz másodpercben már nem is indított akciót a Szekszárd, Studer megvárta, míg lepereg az óra a villanytáblán – aztán kezdődhetett az ünneplés.

A KSC negyedszer jutott be a döntőbe, s negyedszer meccselhet majd a jelenleg Európa trónjáért Isztambulban harcoló Sopronnal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ
, 3. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD
NKA UNIVERSITAS PEAC 75–54 (18–12, 22–18, 18–9, 17–15)
Szekszárd, 1100 néző. V: Cziffra, Tóth C., Goda
SZEKSZÁRD: STUDER 11/3, Morgan 4/3, Mányoky 5/3, GOREE 14, MILICS 24. Csere: Friskovec 6/3, Miklós M. 2, Gereben 7/3, Bálint R. 2. Edző: Djokics Zseljko
PEAC: Szücs R., WENTZEL 18/3, Marshall 12/3, Nelson 4, Kiss V. 2. Csere: Dudásová 5/3, Sarok 10/6, Simon Zs. 3/3, Brajkovics. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–7. 5. p.: 8–7. 8. p.: 15–9. 13. p.: 27–15. 16. p.: 31–23. 18. p.: 38–23. 21. p.: 42–30. 23. p.: 48–32. 27. p.: 53–36. 30. p.: 58–39. 34. p.: 65–43. 38. p.: 68–52
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Szekszárd javára
Djokics Zseljko:
– Boldogságot és büszkeséget érzek. Fantasztikus volt a hangulat, nagyon köszönjük a szurkolóknak, hogy hozzásegítettek bennünket a döntőbe jutáshoz. Ilyen közegben nem lehetett rosszul játszani. Hat éve vagyok itt, ez lesz a negyedik döntőm, büszke vagyok a csapatomra.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a szekszárdiaknak a döntőbe jutáshoz, ennyi különbség volt most a két fél között. A harmadik negyedre szétesett a támadójátékunk. Remélem, Marshall sérülése nem súlyos, szeretnénk megszerezni a bronzérmet.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS

9–12. HELYÉRT
PINKK PÉCSI 424–ELTE-BEAC ÚJBUDA 76–92
(27–26, 20–22, 12–22, 17–22)
Kozármisleny, 50
néző. V: Nyilas, Horváth Cs., Rózsavölgyi
PÉCS: MUJOVICS 24/3, Szücs L., Horváth B. 15/6, Jáhni 6/6, DAVIS 18/9. Csere: Zsilinszki 3/3, Tenyér 8/3, Révész 2. Edző: Kovács Dénes
BEAC: CZANK 25/12, Boros B., Boros J. 9/3, MÉRÉSZ 15/3, BARNAI 16. Csere: JUHÁSZ 12/6, Koch 9/3, Ivanova 4, Zsámár 2, Dénes, Orosz, Katona. Edző: Horváth Bianka
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–2. 8. p.: 22–16. 13. p.: 36–30. 17. p.: 40–41. 22. p.: 52–51. 27. p.: 58–58. 31. p.: 59–72. 35. p.: 63–84. 39. p.: 59–92
Kipontozódott: Juhász (39. p.)
Kovács Dénes: – Jó csapat benyomását keltette a BEAC, kilencven pontig jutott. Mi még nem vagyunk azon a szinten, hogy ne élet-halál kérdése legyen minden meccs. A most látott hozzáállásunk nem volt elfogadható, amit a első félidőben jó dobóteljesítményekkel még ellensúlyoztunk, a nagyszünet után azonban elmaradt a folytatás.
Horváth Bianka: – Kissé később érkeztünk meg a mérkőzés helyszínére, mint szoktunk, ez meg is látszott a játékunkon az első húsz percben. A szünetben rendeztük a sorokat, utána már az elképzelésünk szerint alakultak az események.