Női kosár NB I: a Győr 22 ponttal nyert az újonc Szigetszentmiklós ellen

V. Á.V. Á.
2021.10.06. 20:12
Weninger Virág 20 pontot dobott az újonc ellen (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
Az előző évad bronzérmese, az UNI Győr MÉLY-ÚT 82–60-ra nyert az újonc Szigetszentmiklós ellen a női kosárlabda NB I 3. fordulójában.

A győriek legeredményesebbje a 20 pontig jutó Weninger Virág volt, míg a túloldalon az amerikai Sierra Campisano remekelt (18).

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 82–60 (22–21, 16–11, 28–22, 16–6)
Győr, 100 néző. Vezette: Györfy R., Varga-Záray, Major
GYŐR: McDonald 6, Dombai 4, WENINGER 20/6, TÖRÖK Á. 19/6, N. Markovics 2. Csere: OROSZOVÁ 17, Rozmán, Révész B., Varga Zs. 8, Ruff-Nagy 4, Baffy 2, Milkovics. Edző: Iványi Dalma
SZIGETSZENTMIKLÓS: Raus, Vári 4, ZSIVALJEVICS 11/3, Aldazabal 2, CAMPISANO 19/6. Csere: C. Davis 6, Angyal B. 13/9, Kovács V., Suppán 5/3, Mudra. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 7. p.: 17–10. 12. p.: 26–23. 16. p.: 33–27. 23. p.: 49–34. 28. p.: 59–49. 33. p.: 72–56. 36. p.: 78–60
Iványi Dalma:
– Annak örülök, hogy voltak jó periódusai a csapatnak. Jól kezdtünk, a lányok átérezték a mérkőzés fontosságát. A cserék után ugyan néha akadozott a gépezet, de tudtunk szerkezetet váltani. A győzelem jót tesz az önbizalmunknak.
Gedei Tibor: – Lépegetünk előre, de negyven percen keresztül még nem tudtunk koncentrálni ilyen erős ellenféllel szemben. A vereség különbsége bosszant, mert ha végig tartani tudjuk a taktikát, és nem fárad el néhány játékos, akkor szorosabb mérkőzést játszhattunk volna.

PINKK-PÉCSI 424–VBW CEKK CEGLÉD 64–89 (15–25, 18–21, 14–19, 17–24)
Kozármisleny
, 50 néző. Vezette: Minár, Nyilas, Oláh
PINKK: Tenyér 7, MUJOVICS 16, Révész L., JÁHNI 12, DAVIS STEWART 11. Csere: Szücs L. 7/3, Vincze 9/3, Zsilinszki 2, Horváth B., Földing. Edző: Vanja Miljkovic
CEGLÉD: Katona 5/3, SZABÓ FANNI 17/9, Szirony 4, KOBOLÁK 7/3, Manis 6. Csere: Szabó D. 6/6, Rakita 4, HOLESÍNSKÁ 23/14, Viszmeg, BAUGH 9, Szabó Flóra, Szabó P. 8. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc. 2–2. 7. p.: 12–18. 16. p.: 21–39. 19. p.: 32–44. 22. p.: 37–51. 27. p.: 45–56. 33. p.: 54–72. 38. p.: 61–85
Kipontozódott: Tenyér (33. p.)
Vanja Miljkovic:
– Sokkal jobban játszottunk, mint korábban, nagyobb energiákat tudtunk megmozgatni az eddigieknél. Remélem, az újabb sérüléseink nem lesznek súlyosak, mert ha igen, akkor nehéz helyzetbe kerülhetünk.
Hegedűs Péter: – Úgy gondolom, végig uralni tudtuk a mérkőzés menetét, ennek ellenére sok ki nem kényszerített hibát követtünk el. Csak két nap pihenő vár ránk, máris következik a soros mérkőzésünk. A Diósgyőr dolgát is szeretnénk megnehezíteni.

VASAS AKADÉMIA–LUDOVIKA-FCSM CSATA 62–75 (14–21, 13–19, 21–18, 14–17)
Budapest,
Pasaréti út, 80 néző. Vezette: Csabai-Kaskötő, Lengyel, Sörlei.
VASAS: Papp K. 5, Pusztai P. 6, BACH 14/6, Tóth O. 4, MADÁR E. 15. Csere: Szerencsés 6/6, Salamon 2, Szmailbegovics 6/6, Heljic 4. Edző: Milos Pavlovics
CSATA: HORVÁTH B. 8/6, Balogh L., Lelik 10/6, ZELE 14, CAREY 13. Csere: HEGEDŰS J. 14, Simon Zs. 8/6, Gyöngyösi 5/3, Böröndy V. 3, Toman P. Edző: Tursics Krisztián
Kipontozódott: Zele (40. p.)
Milos Pavlovics:
– Bátrabbnak kell lennünk, főleg a hazai mérkőzéseken. Voltak jó momentumaink, de sajnos a mérkőzés nagyobb részében nem találtam öt olyan játékost, aki kellően fókuszált lett volna. Minden csapatnak megvannak a saját problémái, a mieink elég nyilvánvalóak jelenleg. Ami pozitívum, hogy Sara Heljic hosszú idő után végre pályára léphetett, de ahogy már mondtam, ennél, főként hazai pályán, többet kell nyújtanunk.
Tursics Krisztián: – Nehéz időszakon vagyunk túl. Tudtuk, hogy a Vasas agresszíven védekezik és nehéz mérkőzés vár ránk. A centerei hiányát igyekeztünk kihasználni támadásban, ami úgy gondolom, sikerült is. Előbb le kellett volna zárnunk a mérkőzést, de a védekezésünkben voltak rövidzárlatok több ízben is, így a Vasas ezt kihasználva többször visszajött a meccsbe.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 3 270–183 6 1.000
2. Sopron Basket 3 3 226–144 6 1.000
3. Ludovika-FCSM Csata 3 3 237–182 6 1.000
4. PEAC-Pécs 3 3 249–229 6 1.000
5. UNI Győr MÉLY-ÚT 3 2 1 252–218 5 0.833
6. VBW CEKK Cegléd 2 2 154–119 4 1.000
7. Diósgyőri VTK 3 1 2 239–240 4 0.667
8. ELTE BEAC Újbuda 3 3 197–231 3 0.500