Női kosár NB I: a Sopron átgázolt a PINKK-en

K. E., CS. B.K. E., CS. B.
2022.02.26. 20:02
A Sopron átgázolt a Pécsen (Fotó: Löffler Péter)
A női kosárlabda NB I szombati játéknapján a Sopron átgázolt a Pécsen (83–40), a Csata 88–79-re legyőzte a Ceglédet, míg a Vasas a BEAC-nál bizonyult jobbnak (69–57).

PINKK PÉCSI 424–SOPRON BASKET 40–83

A Kozármislenyben nyertes, címvédő soproniaknál Varga Alíz (22 pont, 11 lepattanó) és Czukor Dalma (11 pont, 11 lepattanó) is dupla duplát ért el.

VASAS AKADÉMIAELTE BEAC ÚJBUDA 69–57

A playoff szempontjából mindkét csapat számára kulcsfontosságú mérkőzést rendeztek Pasaréten. Egy esetleges vendég siker esetén a BEAC picit könnyebb várhatta volt az utolsó két fordulót, míg a hazai győzelem a reményeket tartotta volna életben. A viszonylag nagy tét rá is nyomta bélyegét az összecsapásra, hiszen az első félidőben nem nagyon alakult nagyobb különbség a felek között, csak a második negyed derekán tudott ellépni a BEAC pár ponttal Barnai Judit pontjainak köszönhetően. Rengeteg faultot fújtak a játékvezetők, összesen hatvanegy szabálytalanság, közte három technikai tarkította az összecsapást. A harmadik negyed végén Madár Eszter hét pontjával megfordította az állást a Vasas. Remekül kezdte az utolsó tíz percet a hazai csapat, Papp Klaudiáék egy tíz-nullás sorozattal nyitottak, ezt a különbséget a meccs végéig meg is tartotta a Vasas. A hazai siker, azt jelenti, hogy a Vasas a táblázaton utolérte a BEAC-ot és mivel mindkét egymás elleni meccset Milos Pavlovic csapata nyerte, meg is előzte riválisát. Érdekes utolsó két forduló elé néznek a felek a rájátszás tekintetében.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

PINKK PÉCSI 424–
SOPRON BASKET 40–83 (8–20, 9–25, 12–19, 11–19)
Kozármisleny, 50 néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Györfy.
PINKK: MUJOVICS 11, Szücs L., Vincze 5, Jáhni 2, DAVIS 7/3, Zsilinszki, Tenyér 9, Horváth B. 1, Kovács R. 2, Pucz, Földing, Borbás 3/3. Edző: Kovács Dénes
SOPRON: Fegyverneky 2, Williams 3, CZUKOR 11/6, VARGA A. 22/6, Dolson 13. Csere: Brooks 10/3, N. Jovanovics 8, SITKU 10, Varga S. 4, Molnárová. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 7. p.: 6–14.18. p.: 13–40. 24. p.: 22–56. 32. p.: 29–64. 37. p.: 35–74
Kovács Dénes: – Korábban a másik pécsi csapat ellen is volt egy hasonlóan borzasztó dobóformánk, mint most. Ilyennel a Sopron ellen természetesen semmire sem lehet menni. Még akkor sem, ha a két klub eltérő célokért küzd.
Gáspár Dávid: – Jobbára a fiatalok, illetve a magyarok kaptak szerepet. Elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel. A hibáinkat összeszokottsággal ki lehet javítani. Úgy érzem, jó játékkal tiszteltük meg ellenfelünket.

VASAS AKADÉMIAELTE BEAC ÚJBUDA 69–57 (14–14, 18–19, 16–14, 21–10)
Pasaréti út, 250
néző. V: Mészáros B., Minár, Pozsonyi.
VASAS:
PAPP K. 15/6, Pusztai P. 3, TÓTH O. 4, MADÁR E. 11/3, Heljic 8/3. Csere: Budácsik 3, BACH 15/6, Salamon 5, Szmailbegovics 3, Radócz, Szerencsés 2, Dúl T. Edző: Milos Pavlovics
BEAC: Czank 6, Boros B., Boros 6, MÉRÉSZ B. 17, BARNAI 16. Csere: Ivanova 4, Juhász A. 4, Koch, Katona B 4, Orosz Zs., Zsámár. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 8. p.: 11–11. 13. p.: 20–24. 17. p.: 23–29. 23. p.: 32–37. 27. p.: 41–42. 31. p.: 54–47. 35. p.: 58–49. 39. p.: 68–53. Kipontozódott: Ivanova (34. p.), Boros B. (37. p.), Boros J. (39. p.)
Milos Pavlovics: – Túl nagy teherként éltük meg a nyomást a mérkőzés elején, hiszen mindenki tisztában volt vele, milyen fontos mérkőzés ez számunkra. Talán ennek volt köszönhető az első félidőben tapasztalható görcsösség és rengeteg hiba. Legjobb játékosaink is sok büntetőt hagytak ki, ami szintén annak volt a jele, hogy nagy a feszültség a játékosokban. Félidőben tehát az volt a legfontosabb, hogy lenyugodjunk és fejben a feladatokra koncentráljunk. Nagy dicséret jár a lányoknak, hiszen a szünet után elkaptuk a ritmust és át tudtuk venni a vezetést. Gratulálok a csapatomnak.
Balogh Judit : – Mindig nagyon nehéz itt játszani, hiszen a pálya is nagyon furcsa, ráadásul úgy érzem, hogy a játékvezetés sem volt túl következetes. Mindkét csapatnak nehéz volt alkalmazkodnia ahhoz, hogy éppen mit szabad és mit nem. Igazán a Vasasnak volt ez élet-halál harc a legjobb nyolcba jutásért, de természetesen mi is a play off-ért küzdünk. Vannak szomorúbb dolgok is most a világban, mint hogy kikapott a BEAC.

VBW CEKK CEGLÉD–LUDOVIKA-FCSM CSATA 79–88 (22–24, 19–22, 25–17, 13–25)
Albertirsa,
70 néző. V: Praksch, Goda, Nyilas.
CEGLÉD: Szabó D. 3/3, HOLESINSKA 25/9, Szirony, SZABÓ P. 10, BAUGH 18. Csere: Rakita 3/3, Katona 2, Kobolák 2, Szabó Fanni 14/6, Laufer 2. Edző: Sandro Orlando
SOPRON: Dean 14/6, HORVÁTH B. 8/3, LELIK 18/6, Hegedűs 12, GYÖNGYÖSI 16/6. Csere: BÖRÖNDY 13/6. Zele 7/3, Angyal, Strausz. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–10. 13. p.: 26–31. 17. p.: 35–43. 23. p.: 49–50. 28. p.: 63–58. 33. p.: 66–71. 38. p.: 71–84
Sandro Orlando:
– Huszonöt pontot kaptunk az utolsó negyedben, amikor is nagyon buta hibákat vétettünk, amik megbosszulták magukat. A vereség ellenére már láttam egy kis előrelépést a játékunkban. Először látszott a csapaton, hogy van egy centerünk, bár most is csak a harmadik negyedben, de remélem, a csapat emlékezni fog erre és a jövőben többször és hosszabb ideig tudunk majd így játszani.
Tursics Krisztián: – Nagyon puhán játszottunk a mérkőzés elején és igazából azért tudott szoros maradni a mérkőzés, mert az ellenfél könnyű ziccereket hibázott. Persze utána kapcsoltunk és visszakapaszkodtunk a hátrányból, de nagyon nem vagyok elégedett ezzel a teljesítménnyel. A rájátszás szempontjából ez egy nagyon fontos győzelem volt a számunkra.