Női kosár NB I: a PEAC hosszabbítás után győzte le a DVTK-t

Cs. B.Cs. B.
2021.10.05. 20:09
A nagyszünetben 11 ponttal vezettek a pécsiek, a negyedik negyedben azonban egyenlítettek a miskolciak (Fotó: )
A PEAC-Pécs hosszabbítás után 84–78-as győzelmet aratott az Aluinvent DVTK Miskolc felett a női kosárlabda NB I 3. fordulójában.

A nagyszünetig 11 pontos előnyre tett szert a PEAC (24–17, 20–16), a harmadik negyedben azonban elkezdett hátrányából faragni a DVTK. Az utolsó játékrészben a miskolciak kiharcolták a hosszabbítást, ám a pécsiek végül érvényesítették akaratukat, s megnyerték a meccset.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
NKA UNIVERSITAS PEAC–ALUINVENT DVTK MISKOLC 84
–78 – h. u. (24–17, 20–16, 11–17, 14–19, 15–9)
Pécs, 300 néző. Vezette: Tőzsér, Fodor A., Rácz Zs.
PEAC: DUDÁSOVÁ 11/3, WENTZEL 18/3, Marshall 12/3, NELSON 18, Kiss V. 4. Csere: Brajkovics 2, SAROK 16/15, Szücs R. 3, Selcova. Edző: Csirke Ferenc
DVTK: MEDGYESSY 13/6, Bogicsevics 2, M. JOVANOVICS 22/12, GREEN 15, Kiss A. 6. Csere: Tóth F. 3, Aho 9/9, Kányási 6, Bernáth 2. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 6. p.: 16–10. 13. p.: 33–23. 17. p.: 40–25. 23. p.: 45–38. 26. p.: 50–48. 33. p.: 57–55. 37. p.: 64–55. 43. p.: 78–74. Kipontozódott. M. Jovanovics (41. p.), Aho (45. p.)
Csirke Ferenc: – Nagy elismerés a lányoknak, ebben az állapotunkban hatalmas értéke van ennek a győzelemnek. Minden pályára lépő játékosom a maximumot nyújtotta.
Földi Attila: – Megvan a régi renoméja a Pécsnek hazai pályán, de a végén a kezünkben volt a meccs, egy faulton vagy egy zicceren múlt. Fáradtak vagyunk, hiszen csak utazunk, és ez már a második hosszabbításos mérkőzésünk volt. Büszke vagyok a lányokra!

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 3 270–183 6 1.000
2. Sopron Basket 3 3 226–144 6 1.000
3. PEAC-Pécs 3 3 249–229 6 1.000
4. Ludovika-FCSM Csata 2 2 162–120 4 1.000
5. DVTK 3 1 2 239–240 4 0.667
6. UNI Győr MÉLY-ÚT 2 1 1 170–158 3 0.750
7. ELTE BEAC Újbuda 3 3 197–231 3 0.500
8. VBW CEKK Cegléd 1 1 65– 55 2 1.000