Női kosár NB I: száz pont közelében a Szekszárd és a Győr

P. K.P. K.
2022.03.05. 18:58
A fehérben játszó szekszárdiak fölényesen győztek a PINKK ellen (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
A női kosárlabda NB I-ben szombaton, 17 órától három mérkőzést rendeztek, az esélyeknek megfelelően mindegyik meccsen hazai siker született. A később kezdődött TFSE-MTK–Vasas találkozót viszont a vendégek nyerték meg – hosszabbítás után.

A 2. helyen álló Szekszárd már az első negyed végén már 18 ponttal vezetett az utolsó PINKK Pécs ellen, és a folytatásban az volt az egyetlen kérdés, a tolnaiak elérik-e a meccs végére a 100 pontot. Végül nem érték el, 92–68-ra győztek.

Ugyancsak 100 pont közelében termelt a Győr, 98–64-re nyert a Cegléd ellen. A BEAC–Szigetszentmiklós mérkőzés már jóval szorosabban alakult, de ugyancsak hazai sikerrel zárult (74–65).

A később kezdődött TFSE-MTK–Vasas Akadémia mérkőzésen három negyedet követően még a hazaiak vezettek 10 ponttal, de végül a vendégek győztek hosszabbításban 82–74-re.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PINKK-PÉCSI 424 92–68 (29–11, 30–21, 16–22, 17–14)
Szekszárd, 800
néző. V: Mészáros B., Goda, Kovács N.
SZEKSZÁRD: Studer 2, Friskovec 10/6, MÁNYOKY 15/3, Goree 13, MILICS 17. Csere: Krnjics 4, MORGAN 17/9, Holcz 8/6, Bálint R. 6, Horváth D., Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
PINKK: MUJOVICS 23/6, Szücs L. 5/3, Vincze N. 13/6, DAVIS 19/6, Jáhni 4. Csere: Tenyér, Zsilinszki, Kovács K. 2, Horváth Boglárka 2. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 6. p.: 14–3. 9. p.: 25–9. 14. p.: 34–17. 18. p.: 51–22. 22. p.: 61–34. 27. p.: 69–47. 30. p.: 75–54. 34. p.: 86–55. 38. p.: 92–65. Kipontozódott: Holcz (32. p.), Vincze N. (39. p.)
Djokics Zseljko: – Nehéz volt végig motiváltnak maradni egy ilyen mérkőzésen. A velünk edző fiataloknak több lehetőséget tudtam adni, ki kell használni ezeket az alkalmakat. Nem vagyunk könnyű helyzetben, Miklós Melinda mellett Gereben Líviára sem számíthattam, mindketten fontos láncszemei a rotációnak.
Kovács Dénes: – A Szekszárd a mérkőzés elején megmutatta, milyen célokért küzd, mi viszont megijedtünk az ellenféltől, nem vettük fel vele a harcot, későn ébredtünk, így a félidőre tetemes hátrányba kerültünk. A nagyszünetben megbeszélteket valamilyen szinten meg tudták valósítani a lányok, de tudatosítani kell bennük, hogy nem ijedhetnek meg az ellenfél mezétől, mert ez nem fér majd bele a mi szintünkön lévő csapatok ellen.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–VBW CEKK CEGLÉD 98–64 (27–22, 23–6, 20–24, 28–12)
Győr, 100
néző. V: Frányó, Söjtöry, Balog.
GYŐR: CANADA 10, Dubei 9/3, Dombai 11/3, TÖRÖK Á. 15/9, MOMPREMIER 20. Csere: Oroszová 9/3, Weninger 7, RUFF-NAGY 10/6, Rozmán, Varga Zs. 1, Baffy 6/6. Edző: Iványi Dalma
CEGLÉD: SZABÓ FANNI 19/3, HOLESINSKÁ 13, Szirony 2, Szabó P. 2, Baugh 10. Csere: Laufer, Kobolák 8/3, Rakita, Szabó D. 3/3, Katona Sz. 7/3. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–3. 7. p.: 16–17. 12. p.: 33–22. 15. p.: 39–26. 18. p.: 48–26. 24. p.: 60–34. 28. p.: 66–46. 34. p.: 84–54. 38. p.: 92–62. Kipontozódott: Török Á. (35. p.), Baugh (37. p.)
Iványi Dalma: – Alapvetően a győzelem volt a fontos, és a mérkőzés nagy részében azzal a ritmussal tudtunk játszani, ahogy szerettünk volna. A hullámvölgyekből kemény védekezéssel és koncentrált támadójátékkal tudtunk kijönni.
Sandro Orlando: – Örömmel jöttem vissza Győrbe, régi barátok közé. Sokat dolgozunk a csapattal Cegléden, már akadnak jó periódusaink, a szakmai rész rendben van, mentálisan kell még fejlődni. Ez a két legutóbbi nehéz mérkőzés arra volt jó, hogy kis lépésekkel felépítsük a jövő szempontjából fontos játékosokat.

ELTE BEAC ÚJBUDA–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 74–65
(29–17, 16–15, 13–17, 16–16)
Gabányi-sportcsarnok, 150
néző. V: Papp P., Tőzsér, Fodor A.
BEAC: Koch 3/3, CZANK 15/12, BOROS J. 15/3, MÉRÉSZ B. 14, Barnai 8. Csere: Ivanova 6/6, JUHÁSZ A. 5/3, Boros B. 8/6. Edző: Balogh Judit
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 16/3, ZSIVALJEVICS 17/9, Vári 7, ALDAZABAL 9/3, Campisano 4. Csere: Suppán 3/3, Kovács V. 2, Benke S. 2, Raus 5/3. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–2. 8. p.: 23–11. 12. p.: 34–19. 14. p.: 35–28. 19. p.: 45–32. 23. p.: 51–38. 28. p.: 55–49. 33. p.: 58–51. 39. p.: 66–57. Kipontozódott: Vári (40. p.)
Balogh Judit: – Köszönjük szépen mindenkinek a segítséget, aki kiállt az Age of Hope-os kezdeményezés mellett, és adományokkal segített ebben a szörnyű szituációban. Jó érzés támogatást adni, illetve látni azt, hogy a sportolók összefognak egy közös célért. Minden segítőkészséget meg kell köszönni.
Gedei Tibor: – Jól játszott a BEAC, átszaladt rajtunk. Sok kommunikációs hibát követtünk el, ellenfelünk rengeteg triplát dobott az első félidőben. Igaz, kétszer is visszajöttünk a meccsbe, de nem voltak jó egyéni teljesítményeink. Nem voltunk elég élesek, a lepattanóharcot is elveszítettük. Mostanában kevesen vagyunk, fizikailag nem bírtuk a végét. Dolgozunk tovább, és reméljük, hogy teljes csapattal majd jó mérkőzéseket tudunk játszani.

TFSE-MTK–VASAS AKADÉMIA 74–82 (17–21, 9–9, 24–10, 16–26, 8–16) – hosszabbításban
Acsády Ignác u., 200
néző. V: Földházi, Nyilas, Sörlei
TFSE: THEODOREÁN 7/3, CH. JENKINS 18/6, Dúl P. 5/3, Király A., Tapley 9. Csere: PAVEL 19, NÉMETH A. 16, Burján, Herman. Edző: Magyar Bianka
VASAS: PAPP K. 18/9, PUSZTAI P. 22/3, TÓTH O. 10, MADÁR E. 8, Heljic 4. Csere: Budácsik 2, Bach 5/3, SZMAILBEGOVICS 13/9, Salamon. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–10. 8. p.: 12–21. 13. p.: 19–23. 17. p.: 22–30. 23. p.: 32–34. 28. p.: 46–36. 32. p.: 50–42. 36. p.: 60–53. 40. p.: 64–61. 42. p.: 68–73. 44. p.: 73–78
Magyar Bianka: – Heroikus győzelmet arattak a vendégek. Vér folyt a pályán, remélem, hogy a vasasos lány sérülése nem súlyos. Mindkét csapat hihetetlenül küzdött. Azt beszéltük meg a félidőben, hogy a Vasas ellen az utolsó másodpercig koncentrálni kell. Sajnos nem ütöttük be időben a csapatfaultunkat, és ez megbosszulta magát. Onnantól kezdve a Vasas akkora lélektani előnyre tett szert, hogy a hosszabbításban már dominált, minden egyes labda az övé volt.
Milos Pavlovics: – Az első félidei teljesítményünk alapján elhittük, hogy győzhetünk. A harmadik negyedben teljesen átrohant rajtunk a TFSE. Főleg alsó posztokon és lepattanózásban múltak felül minket ebben a periódusban. Az egyenlítésünk annak volt köszönhető, hogy összeszedtük a védekezésünket, és javultunk lepattanózásban. A hosszabbításban jöttek a bravúros hárompontosok, amelyekre a házigazdának nem volt válasza. Remélem, hogy Sara Heljic mihamarabb meggyógyul, súlyosnak látszik a sérülése.