Női kosár NB I: elképesztő fölénnyel jutott elődöntőbe a Sopron

R. P.R. P.
2022.03.26. 20:40
Gabby Williams (jobbra) 20 pontot dobott (Fotó: Magyar Nemzet/Mirkó István, archív)
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzésén a Sopron Basket idegenben 93–45-re legyőzte a TFSE-MTK-t, ezzel 2–0-ra megnyerte a párharcot.

Az első negyed végén még csak három pont választotta el egymástól a két együttest (17–20), ám a folytatás rendkívül nyomasztó vendégfölényt hozott. A TFSE-MTK a többi három negyedben 28 pontot, összesen pedig 45-öt ért el, míg a Sopron 93-ig jutott, vagyis több mint kétszer annyit termelt.

Az első meccs még ennél is simább volt, azt a Sopron hazai parketten 95–34-re nyerte meg.

KOSÁRLABDA NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK–Sopron Basket 45–93
(17–20, 13–26, 6–21, 9–26)
Budapest, Acsády Ignác u., 130 néző. Vezette: Varga-Záray, Major, Rózsavölgyi
TFSE: Ch. Jenkins 9/3, Theodoreán 5, Süle 10/6, Dúl P. 6, Pavel 2. Csere: Tóth T. 2, Szeitl 6/6, Herman 5/3, Király A., Burján. Megbízott edző: Patai Benjamin
SOPRON: January 4, Czukor 8/3, G. WILLIAMS 20/3, BROOKS 8, Határ 8. Csere: FEGYVERNEKY 6, DOLSON 20, VARGA ALÍZ 15/3, Varga S. 4, Sitku Zs. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 8. p.: 14–14. 13. p.: 22–31. 17. p.: 25–43. 23. p.: 32–53. 28. p.: 32–63. 34. p.: 43–73. 38. p.: 43–89
Kipontozódott: Czukor (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára.
Patai Benjamin:
– Egységes csapatként élvezni szerettük volna a mérkőzést. Olyan játékot, lendületet próbáltunk vinni az összecsapásba, amit a későbbiek során is hasznosíthatunk majd.
Gáspár Dávid: – A találkozó elején nehezen alkalmazkodtunk a TFSE stílusához, az alacsony szerkezethez. Védekezésben többször hibáztunk az elváltásoknál, betöréseknél, támadásban sem sikerült kihasználni magasságbeli fölényünket. Az első negyedben lassan játszottunk, gyorsabban kellett volna reagálnunk a különböző szituációkra. A köztes két negyedben jól teljesítettünk, megfelelő energiával játszottunk. Az első tíz percért mindenképp dicséret illeti ellenfelünket.

A 9–12. HELYÉRT
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–ELTE BEAC Újbuda 64–65
(17–24, 12–10, 25–13, 10–18)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Kovács N., Sörlei, Földesi
SZIGETSZENTMIKLÓS: Zsivaljevics 10, ANGYAL B. 18/9, Vári 13/9, Aldazabal, CAMPISANO 13. Csere: C. DAVIS 10, Raus, Suppán. Edző: Gedei Tibor
BEAC: Koch 9/3, Ivanova 2, CZANK 20/6, Boros J. 11/3, JUHÁSZ A. 11/3. Csere: Dénes, Orosz Zs. 3/3, ZSÁMÁR 9/9. Edző: Horváth Bianka
Kipontozódott: Suppán (33. p.), Vári (39. p.), Juhász A. (40. p.)
Gedei Tibor:
– Nagyon szégyellem magam, ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk akár nagyobb különbséggel is. Nem tudom, mi történt. Szinte már eldöntöttük a találkozót, de az utolsó egy percben nem tudtunk fókuszálni, a BEAC pedig bravúros triplákat dobott, ez az ő érdeme.
Horváth Bianka: – Minél nehezebb helyzetben vagyunk, annál jobban összetartunk. Azt mondtam a lányoknak az öltözőben, hogy félelmetes, mennyire hisznek egymásban és a csapatban. Nagyon sok hullámvölgyben voltunk, inkább lent jártunk, mint fönt. Hogy a végén Boros Julcsi el merte vállalni a triplát úgy, hogy előtte egyet sem dobott be, ráadásul a csapattársak is biztatták erre, az csodálatos. Ebben rejlik az erőnk, a csapategység visz minket folyamatosan előre.

VBW CEKK Cegléd–PINKK Pécsi 424 92–80 (18–20, 21–16, 31–27, 22–17)
Albertirsa, 60 néző. Vezette: Nyilas, Németh P., Sallai
CEGLÉD: Szabó D. 2, HOLESINSKÁ 27/12, SZABÓ FANNI 16/3, Szabó P. 10, BAUGH 18. Csere: Katona Sz. 7/3, Kobolák 3/3, Rakita, Laufer 9, Szirony. Edző: Sandro Orlando
PINKK: MUJOVICS 22/9, HORVÁTH BOGLÁRKA 22/12, Szücs Luca 3/3, Jáhni 8/3, DAVIS STEWART 14. Csere: Zsilinszki 3/3, Tenyér 2, Kovács K., Révész L. 6. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. p.: 11–13. 10. p.: 18–20. 14. p.: 29–27. 18. p.: 35–32. 20. p.: 39–36. 25. p.: 57–47. 28. p.: 66–56. 30. p.: 70–63. 34. p.: 78–69. 38. p.: 86–74
Kipontozódott: Horváth Boglárka (40. p.)
Sandro Orlando:
– A nézők szempontjából látványos mérkőzés volt, sok ponttal, különösen a harmadik negyedben. Rosszul kezdtünk, főleg védekezésben, nagyon lassúak voltunk, de utána sikerült rendezni a sorokat, és örülünk, mert egymás után a második mérkőzésünket nyertük meg.
Kovács Dénes: – A Cegléd kilencvenkét pontja mindenképpen szép teljesítmény, viszont a védekezésünk tekintetében ez problémás. Nyolcvan dobott ponttal idegenben nyerni kellene, de a védekezésünk teljes csődöt mondott. Nem engedhetjük meg magunknak, és nem foghatjuk semmire, hogy ennyi pontot kapunk egy meccsen. Van még négy találkozónk, meg kell mutatnunk, hogy ilyen támadójáték mellett, olyan védekezéssel, mint a múlt héten, mindenkit meg tudunk verni a bajnokság playoutjában.