Női kosár NB I: szekszárdi siker a Csata csarnokában

M. D.M. D.
2022.01.09. 20:41
A diósgyőri Keyona Hayes (20) 26 ponttal zárta a BEAC elleni mérkőzést (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A második helyen álló Szekszárd magabiztos győzelmet aratott a Csata vendégeként (73–55), míg a DVTK 15 ponttal múlta felül a BEAC-ot (81–66) a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
LUDOVIKA-FCSM CSATA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 55–73 (17–21, 17–15, 10–21, 11–16)
Ludovika Aréna, 250
néző. V: Cziffra, Frányó, Sörlei
CSATA: Horváth Bernadett 3/3, Lelik 12/6, Gyöngyösi 2, ZELE 22/6, Angyal N. Csere: Hegedűs J. 6, Böröndy V. 10/3, Strausz. Edző: Tursics Krisztián
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 4, Miklós 6/6, GEREBEN 13, Mányoky 9/3, KRNJICS 20. Csere: Bálint 10/6, FRISKOVEC 10/6, Horváth D. 1, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 17–12. 11. p.: 17–24. 15. p.: 24–32. 19. p.: 32–36. 23. p.: 40–43. 26. p.: 40–50. 31. p.: 44–59. 36. p.: 53–69
Tursics Krisztián:
– Olyan csapattal találkoztunk, amely szinte végig magas intenzitással játszott. Az első félidőben jól játszottunk, agresszíven kosárlabdáztunk, viszont a nagyszünet után ellenfelünk sebessége megmaradt, mi azonban folyamatosan romlottunk lefelé, labdákat adtunk el, ziccereket hibáztunk. Ritkán mérkőzünk hasonló stílusban játszó csapat ellen, sajnos ezt a tempót, agresszivitást edzésen nehéz, vagy nem is lehet modellezni.
Djokics Zseljko: – Boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk, hiszen rengeteg problémával küszködünk a Riga elleni Euroliga-meccs óta, amikor Dana Evans megsérült. A remekül támadó Csata elleni találkozóra is csak egy légióst tudtunk nevezi. Két okból is büszke vagyok a csapatra: egyrészt sikerült ellenfelünket ötvenöt ponton tartani, másrészt örülök annak, hogy fiatal játékosaink folyamatosan fejlődnek, egyre nagyobb önbizalommal játszanak, és egyesek már vezérszerepet is vállalnak. Boldog vagyok, hogy rengeteg lelkes szekszárdi szurkoló kísért el bennünket a fővárosba.

DVTK–ELTE BEAC ÚJBUDA 81–66 (23–21, 19–17, 22–13, 17–15)
Miskolc, 750
néző. V: Győrffy, Balog Gy., Makrai
DVTK: Kányási 9/3, Aho N. 8/6, HAYES 26, M. JOVANOVICS 15/6, Kiss A. 5. Csere: GREEN 12, Tóth F. 2, Bernáth 4. Edző: Völgyi Péter
BEAC: Czank 6/3, Boros J. 12, MÉRÉSZ 23, Boros B. 8, Barnai 4. Csere: Ivanova 7/3, Koch 3/3, Joseph 3/3, Juhász A. Edző: Horváth Bianka
Kipontozódott: Barnai (36. p.)
Völgyi Péter:
– Mivel a BEAC kellemetlen ellenfél volt, értékesnek tartom a győzelmet és a különbséget. Kevés időnk volt a felkészülésre, az pedig bosszantott, hogy létszámfölényes szituációink egy részét nem tudtuk értékesíteni, mert eladtuk a labdákat, így ezen mindenképpen javítanunk kell.
Horváth Bianka: – Kicsit enerváltak voltunk, amit az erőltetett menetnek tudok be. Remekül dobott a DVTK az első két negyedben, de emiatt nem szomorkodunk. Tanulunk a hibáinkból és megyünk tovább, fontos meccsek várnak ránk.