Női kosár NB I: a PEAC fontos diadalt aratott a Győr ellen

K. Zs.K. Zs.
2022.02.28. 19:57
A fehér mezes Kiss Virág 20 pontot és 12 lepattanót jegyzett (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A Magyar Kupa után a bajnokságban is legyőzte a PEAC a Győrt: a pécsiek 78–62-re verték vendégüket a női NB I 20. fordulójának hétfői mérkőzésén. A két csapat az alapszakasz harmadik helyéért verseng, a mostani nagy különbségű sikerrel a pécsiek – végső holtverseny esetére – lépéselőnybe kerültek. Mindkét csapatnak három mérkőzése van hátra, akárcsak az őket szorongató DVTK-nak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
NKA UNIVERSITAS PEAC–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 78–62 (18–15, 19–21, 24–6, 17–20)
Pécs, 700
néző. V: Mészáros, Nagy V., Goda
PÉCS: Dudásová 9/3, WENTZEL 14/6, MARSHALL 18/6, Nelson 12, KISS V. 20. Csere: Sarok, Szücs R. 3, Simon Zs., Brajkovics 2, Szelcova. Edző: Csirke Ferenc
GYŐR: Canada 12, Dombai 11/3, Dubei 8/6, Oroszová, MOMPREMIER 24. Csere: Török 3, Rozmán, Weninger 2, Nagy D., Razseva 2. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc. 10–4. 8. p.: 15–12. 12. p.: 18–19. 17. p.: 31–30. 22. p.: 45–36. 26. p.: 51–39. 29. p.: 58–40. 33. p.: 63–47. 38. p.: 76–55
Csirke Ferenc:
– Sorozatban három Euroligában játszó ellenféllel szemben elszenvedett vereséggel érkeztünk el ehhez a mérkőzéshez, de tudtuk, hogy a hozzánk hasonló szintű csapatok ellen képesek lehetünk a sikerre. A második félidő elején szenzációsan játszottunk, úgy voltunk vele, ha meglehet a kilencpontosnál nagyobb siker, akkor megpróbáljuk. Szerencsére bejött.
Iványi Dalma: – A pécsiek tökéletesen használták ki megingásunkat a harmadik negyed első felében. Utána ellenfelünk szinte eksztázisban játszott. Olyasmiben is rendre hibáztunk, amire előre felkészültünk. Már többedszer kerülünk ilyen helyzetbe. Nem értem, miért vannak ezek a hullámvölgyek a teljesítményünkben. Nagyon szomorú vagyok miatta.