Női kosár NB I: fölényes Sopron-siker a DVTK ellen

GY. F.GY. F.
2022.03.04. 20:15
Fölényes Sopron-siker a DVTK ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kosárlabda-bajnokság éllovasa, a Sopron Basket 84–49-re legyőzte a DVTK-t a sorozat pénteki játéknapján.

Fűthette a visszavágás vágya a Sopron Basketet, amelyen nehezen gyógyuló sebet ejtett a hazai pályán, a saját vadonatúj miskolci arénájában rendezett Magyar Kupa-döntőn a DVTK. A finálét az esélytelenek nyugalmával lejátszó, ám ott hatalmasat alakító borsodiak 12 nap után bajnokin csaptak össze Gáspár Dávid együttesével, ráadásul idegenben. Noha ennek az alapszakaszban rendezett találkozónak messze nem volt akkora tétje, mint a februárinak, megilleti az elismerés a leghűségesebb város csapatának képviselőit, mert elképesztő lendülettel kezdtek, hogy elhomályosítsák a fájó emléket.

Bő két és fél perc után 14–2 állt az eredményjelzőn, Völgyi Péter gyorsan ki is kérte első idejét, hogy rendet tegyen a miskolci fejekben. A tapasztalt szakember nem járt sikerrel, hamarosan 25–4-re vezetett a bajnoki címvédő, úgyhogy jöhetett a következő egyperces játékmegszakítás. 31–4 után megváltásként hatott Kányási Veronika két sikeres büntetője, de az tíz perc után eldőlt, hogy a zöld-sárgák egyrészt biztosan nyernek, másrészt még csak szoros sem lesz az összecsapás – az amerikai bedobó, Gabby Williams egymaga 19 pontot szórt.

A második negyedben ehhez képest jól tartották magukat a látogatók, csak egy ponttal veszítették el a periódust, ám a Sopron így is 52–24-es előnnyel mehetett a nagyszünetre. A negyed felénél már 35 volt közte, és a 29. percre, Czukor Dalma triplája után elérte a negyvenet is a differencia (73–33). Az újabb lejtmenetet sem sikerült megállítani, 82–37-re vezetett a hazai együttes szűk hét perccel a végső dudaszó előtt, nem csoda, hogy ekkor már színmagyar ötös pattogtatott a magukat teljes joggal nyeregben érző soproniaknál. A hajrában faragott a különbségből a DVTK, amelyben egyedül a szerb Milica Jovanovics, vagyis az MK-döntő sztárja mutatott elfogadható produkciót. A Sopron Basket kedden a francia Montpelliert fogadja az Euroliga negyeddöntőjének első felvonásán.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
SOPRON BASKET–DVTK 84–49 (33–6, 19–18, 21–9, 11–16)
Sopron, 700 néző. V: Praksch, Kapitány, Minár
SOPRON: January 3/3, N. Jovanovics 7, G. WILLIAMS 26/9, Varga A. 3/3, HATÁR 10. Csere: Fegyverneky 6/6, Brooks 9/3, Varga S., DOLSON 11/3, Czukor 7/3, Sitku, Kókai 2. Edző: Gáspár Dávid
DVTK: Vorpahl 8/6, Aho 3, M. JOVANOVICS 14/9, Green 8, Kiss A. 6. Csere: Kányási 4, Bacsó, Bernáth 2, Tóth F. 4, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 14–2. 7. p.: 25–4. 12. p.: 35–10. 15. p.: 40–12. 18. p.: 49–17. 22. p.: 56–24. 25. p.: 62–27. 28. p.: 68–33. 32. p.: 75–35. 35. p.: 82–39. 38. p.: 84–42
Gáspár Dávid: – Az elveszített kupadöntő után folyamatosan azon dolgoztunk, hogy feltárjuk az okokat, és látva a mérkőzést, javítsuk a hibákat. Célunk, hogy sokkal kevesebb hullámzás jellemezze a játékunkat. Örömteli volt látni a csapatot ezen az estén, a koncentráció, az akarat és a kivitelezés terén is jól teljesítettünk. Bízom benne, hogy ezen az úton maradunk. A következő állomás az Euroliga rájátszása, ahol ugyanilyen elánnal, odafigyeléssel akarunk pályára lépni, és mindent megteszünk a győzelemért.
Völgyi Péter: – Az első negyedben eldőlt a találkozó. Próbáltam felkészíteni a csapatot arra, hogy mi várhat rá. A Sopron remekül játszott, s volt egy kiemelkedő vezéregyénisége, aki kiváló dobóformát mutatott. Nem tudtunk reagálni a hazaiak védekezésére, ezáltal összedőlt a rendszerünk, és mire észbe kaptunk, a mérkőzés eldőlt. Ekkora különbség nincs a két csapat között, ám ezúttal a Sopron a játék minden szegmensében fölénk nőtt.