Női kosár NB I: a PEAC legyőzte a Szekszárdot, 51 pontos DVTK-siker

2022.03.12. 20:15
Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló
A Szekszárd 80–69-re kikapott az NKA Universitas PEAC otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

A pécsi csapatban az amerikai Tyaunna Marshall 21, a szlovák Nikola Dudásová 19 ponttal járult hozzá a sikerhez. A tolnaiak másodszor kaptak ki az élvonal mostani idényében.

Az alapszakaszból már csak egy mérkőzés, a jövő szombati Sopron–Szekszárd rangadó van hátra.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NKA UNIVERSITAS PEAC–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 80–69
(14–25, 24–18, 27–15, 15–11)
Pécs, 800 néző. Vezette: Tóth C., Frányó, Varga-Záray
PEAC: Szücs R., MARSHALL 21/3, WENTZEL 9/3, Nelson 8, KISS V. 13/3. Csere: DUDÁSOVÁ 19/9, Szelcova 3/3, Simon Zs., Sarok 5/3, Brajkovics 2. Edző: Csirke Ferenc
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 15/6, Friskovec 12/6, Mányoky 8/3, Goree 8, MILICS 11. Csere: Krnjics 12, Bálint 3/3, Holcz. Megbízott edző: Horváth Zsófia
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 6–16. 13. p.: 19–25. 17. p.: 29–36. 23. p.: 43–48. 26. p.: 51–50. 33. p.: 71–61. 37. p.: 76–63
Kipontozódott: Mányoky (40. p.), Nelson (40. p.)
Csirke Ferenc: – Idénybeli harmincötödik meccsünket játszottuk, de elértük, amit kitűztünk célul, az alapszakasz harmadik helyét. Ez azonban semmit sem ér, ha a rájátszást elszúrjuk, innentől készülnünk kell a Csata ellen. Tizenkét pontos vendégvezetésnél sem csuklottunk össze, ami a Szekszárd ellen bravúr. Fantasztikus volt eddig az évad, de még csak most kezdődik, szeretnénk a Szekszárddal újra találkozni.
Horváth Zsófia: – Amíg bírtuk, jól teljesítettünk. Megállítottuk a PEAC gyors indításait, de látszott a fáradtság a csütörtöki meccs után. Pihenni kell, felépíteni a sérülteket, betegeket, és visszanyerni az igazi szekszárdi formát.

DIÓSGYŐRI VTK–PINKK-PÉCSI 424 95–44 (24–9, 20–12, 25–16, 26–7)
Miskolc, 550
néző. Vezette: Goda, Németh P., Vida J.
DVTK: Vorpahl 5/3, Aho N. 7/3, M. JOVANOVICS 17/9, GREEN 18, Kiss A. 5. Csere: KÁNYÁSI 11/9, KUSTER 16/6, Tóth F., Bacsó 2, BERNÁTH 14/6, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
PINKK: Szücs Luca 10/6, Tenyér 2, Vincze, Zsilinszki 3/3, DAVIS STEWART 18/3. Csere: Pucz, Borbás, Horváth Boglárka 2, Horváth Zs. 5, Jáhni 4, Kovács K. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–3. 8. p.: 20–7. 13. p.: 28–9. 18. p.: 38–18. 23. p.: 48–21. 34. p.: 82–40. 38. p.: 90–42
Völgyi Péter: – A mérkőzésen meglátszott, hogy ellenfelünk egyik legjobbja hiányzott. A különbség ennek ellenére engem is meglepett. Megcsináltuk azt, amit akartunk. Kuster jól mutatkozott be, ezt a dobásai és a lepattanói is jelezték.
Kovács Dénes: – Sok mindent akartunk gyakorolni, de semmi sem sikerült. Nehéz egy ilyen eredmény után bármit mondani: nagyon enerváltan játszottunk, nem volt bennünk tűz, ráadásul Mujovics nagyon hiányzott a sorainkból.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 57–90 (12–19, 11–26, 15–18, 19–27)
Budapest,
Ludovika Aréna, 200 néző. Vezette: Kapitány, Kovács N., Horváth Cs.
CSATA:
Horváth Bernadett 10/6, DEAN 12, Lelik 7/3, Strausz, Hegedűs J. 9/3. Csere: Böröndy V. 7/3, Gyöngyösi 6, Zele 4, Toman P., Angyal N. 2. Edző: Tursics Krisztián
GYŐR: CANADA 7, Dombai 10/6, DUBEI 14/6, Török Á. 6/6, MOMPREMIER 21. Csere: OROSZOVÁ 17/9, Weninger 8, Ruff-Nagy D., Rozmán 2, Varga Zs., Baffy 5/3. Edző: Iványi Dalma
Tursics Krisztián: – Hat nap alatt a harmadik meccsünket játszottuk, így nem is igazán tudtunk felkészülni erre a találkozóra. Nagyon nem tetszett, hogy nem volt a védekezésünkben agresszivitás, sok kommunikációs hibát is elkövettünk. Az rendben van, hogy a magasabb és erősebb győriek megnyerték a lepattanócsatát, erre számítottunk, de a támadójátékunk, ami valójában az erősségünk, egyáltalán nem működött. Szeretnénk felkészülni a rájátszásra, és jobb kosárlabdát játszani, bárki is legyen az ellenfelünk.
Iványi Dalma: – Nagyon jó mérkőzést sikerült játszani, mert szinte a találkozó elejétől fegyelmezettek voltunk, kontrolláltuk a játékot. Úgy jöttünk ide, hogy bármi is történjen, nyerni akarunk a harmadik hely érdekében, függetlenül más eredményektől. Támadásban kihasználtuk magasságbeli fölényünket, jól dolgoztunk a palánkok alatt, és a kiosztásaink is működtek. Tudtuk, hogy a Csata jól egy-egyező csapat, és ezeket a szituációkat sikerült jól levédeni. Jó ritmusban játszottunk.

VASAS AKADÉMIA–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 65–55 (16–14, 18–13, 18–13, 13–15)
Budapest,
Pasaréti út, 150 néző. Vezette: Jakab, Földesi, Rózsavölgyi
VASAS:
PAPP K. 8, Pusztai P. 6/3, TÓTH O. 4, MADÁR E. 15/3, Salamon 4. Csere: Budácsik 6, Bach 4, Szmailbegovics 8, Dúl T., Szerencsés 4, Radócz 1, Madár K. 5. Edző: Milos Pavlovics
SZIGETSZENTMIKLÓS: Angyal B. 9/6, Suppán 5/3, Raus 7/3, ALDAZABAL 8/3, CAMPISANO 18. Csere: Benke S. 5/3, Kovács V. 1, Mudra 2, Varga Anna. Edző: Gedei Tibor
Milos Pavlovics: – Számítottunk arra, hogy nagy küzdelem lesz a palánk alatt, egy kis rizikót is vállaltunk azzal, hogy egy-egyben védekeztünk. A találkozó nagy részében sikerült kezünkben tartani az irányítást, és bár az eredmény ezt néha nem tükrözte, nem éreztem, hogy bármikor is veszélyben lett volna a győzelmünk. Nagyon boldog vagyok, hogy a hetedik hellyel felülmúltuk a célkitűzésünket, és a playoffban fejlődhetünk tovább.
Gedei Tibor: – Kaotikus héten vagyunk túl, hiszen a betegséghullám ismét elért minket, és három meghatározó játékosunk nélkül kellett kiállnunk. A játék egy elemében nagyon alulmaradtunk, méghozzá a második esélyből szerzett pontok tekintetében. Nem zártunk ki rendesen, ami sokszor megbosszulta magát.

TFSE-MTK–ELTE BEAC ÚJBUDA 79–67 (21–19, 16–12, 20–18, 22–18)
Budapest, Városmajor, 300 néző. Vezette: Győrffy P., Makrai, Oláh
TFSE: CH. JENKINS 10/6, THEODOREÁN 9/3, Burján, NÉMETH A. 19, Pavel 8. Csere: DÚL P. 14/3, KIRÁLY A. 12/12, Süle 1, Tapley 6. Edző: Magyar Bianka
BEAC: Koch, CZANK 13/3, BOROS J. 15/9, MÉRÉSZ B. 19, Barnai 5. Csere: BOROS B. 12/3, Juhász A. 3, Katona B., Ivanova. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 8. p.: 16–12. 13. p.: 25–23. 17. p.: 30–26. 22. p.: 38–35. 27. p.: 50–42. 33. p.: 59–54. 39. p.: 72–61. 40. p.: 77–67
Kipontozódott: Németh A. (40. p.)
Magyar Bianka: – Harmadik éve vagyunk élvonalbeliek, és kialakítottuk a győztes karakterünket. Sohasem adjuk fel, most is úgy jöttünk ide a meccsre, hogy nyerni szeretnénk. Nekem vannak a legfantasztikusabb játékosaim, nagyon büszke edző vagyok most, ez igazi csapatmunka volt!
Balogh Judit: – Nyilván szerettünk volna belül maradni a szükséges tíz ponton, illetve megnyerni a meccset, de ez nem sikerült, ám nincsen semmi baj! Amit soha nem vehetnek el tőlünk, hogy három olyan csapatot győztünk le az alapszakaszban, amelyek az éremért fognak harcolni a bajnokságban.