Női kosár NB I: otthon nyert a Sopron és a Szekszárd

GY. F., V. J.GY. F., V. J.
2022.01.02. 19:48
Sorozatban harmadik bajnokiját nyerte meg a Szekszárd (Fotó: Makovics Kornél)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 24 ponttal legyőzte az ELTE BEAC Újbudát a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A DVTK 12 pontos hátrányból állt fel az NKA Universitas Pécs ellen, míg a Vasas idegenben győzte le a Ludovika-FCSM Csatát.

Elfogyni látszott az óév végére az NKA Universitas PEAC együttese. Az erőltetett menetben lévő, az Európa-kupából tíz lejátszott mérkőzés után búcsúzó csapat december 28-án megrázó, 74–45-ös vereséget szenvedett az ELTE BEAC Újbuda otthonában. Csirke Ferencnek öt napja volt, hogy életet leheljen övéibe, akikre vasárnap rangadó várt a nemzetközi porondról szintén a rájátszás első körében búcsúzó DVTK otthonában.

Nos, Csirke a találkozó előtt elmondta, legnagyobb problémájuk eddig az volt az idényben, hogy a rengeteg utazás miatt keveset tudtak edzeni, de most végre adatott erre három napjuk. A kezdésen meg is látszott mindez, 7–0-val nyitottak a miskolci arénában a baranyaiak, majd tovább növelték az előnyüket. A hazaiakat irányító Völgyi Péter egyébként az amerikai irányítót, Leslie Vorpahlt nélkülözte, míg a PEAC-nál továbbra sem volt bevethető Sarok Nikolett.

A pontszegény találkozón 23–13-ra lépett el a második negyed elején a PEAC, miután Kiss Virág megmutatta, hogy távolról is pontosan dob. Borzasztóan kezdett a DVTK, hamarosan már 14 pont volt a hátránya, Milica Jovanovicsnak például az ajtó-ablak ziccer értékesítése is gondot okozott. Persze nem érdemes kihegyezni rá a problémát (főként, hogy később a mezőny egyik legjobbja lett), a piros-fehérek csak szenvedtek a parketten, így a látogatónak különösebben nem is kellett jól játszania a biztos vezetésért.

Fordulás után azonban másik miskolci csapat jött ki az öltözőből, amely 11–0-s sorozattal nyitott – végre Keyona Hayes is betalált mezőnyből. Éppen az ő duplájával vette át a vezetést a borsodi együttes a harmadik negyed nyolcadik percében. A pécsiek addig sem brillíroztak, ám a második félidőre teljesen kipukkadtak.

Egállal vágtak neki a felek a záró tíz percnek, amelyet nagyjából kontrollált a feljavuló védekezésű DVTK, és végül 75–68-ra győzött, de a produktum meglehetősen alacsony színvonalúra sikeredett, noha a dobogóért hajtó két együttes csapott össze.

A címvédő Sopron továbbra is veretlenül vezeti a tabellát, miután odahaza 88-55-re verte a TFSE-MTK-t.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 24 ponttal legyőzte az ELTE BEAC Újbudát. A szekszárdiak végig vezettek, legeredményesebb játékosuk a húszpontos Gereben Lívia volt.

A forduló érdekessége, hogy az eddig 13 zakót számláló PINKK-Pécsi 424 megszerezte első győzelmét, miután felülmúlta a padlón lévő, egymást követő kilencedik vereségét összeszedő VBW CEKK Ceglédet, amelyen egyelőre az edzőváltás sem segített.

A budapesti presztízsütközetet némi meglepetésre a Vasas Akadémia nyerte meg a Ludovika-FCSM Csata otthonában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ELTE BEAC ÚJBUDA 85–61 (28–9, 18–17, 21–18, 18–17)
Szekszárd, 600 néző. V: Nyilas, Györfy, Jakab L.
SZEKSZÁRD: STUDER 18/12, Miklós M. 4, GEREBEN 20, Goree 10, Krnjics 2. Csere: MÁNYOKY 14/3, Friskovec 9/3, BÁLINT R. 8, Horváth D., Holcz. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: Ivanova 2, CZANK 10/9, Boros J. 7/3, Mérész B. 4, Barnai 6. Csere: Boros B. 3, Joseph 9/3, Koch 8/6, Juhász A. 5, Zsámár 3/3, Orosz L., Katona B. 4. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 6. p.: 13–9. 9. p.: 22–9. 12. p.: 32–9. 15. p.: 43–16. 18. p.: 46–23. 21. p.: 46–31. 25. p.: 57–36. 30. p.: 67–44. 34. p.: 73–45. 38. p.: 79–57
Horváth Zsófia (másodedző): – Büszke vagyok a csapatra, komolyan vettük a mérkőzést, úgy mentünk bele, ahogy kellett. Lehet, hogy a folytatásban egy kicsit kiengedtünk, de az elején sikerült akkora előnyt kiharcolnunk, amelyet már nem tudott behozni az ellenfél. Extra, hogy sikerült megnyernünk mind a négy negyedet.
Balogh Judit: – Beleért a kezünk a bilibe. Látni kell a két csapat közti különbséget költségvetésben és lehetőségekben, ahhoz képest ez egy vállalható vereség.

SOPRON BASKET–TFSE–MTK 88–55 (24–19, 29–10, 12–12, 23–14)
Sopron,
400 néző. V: Farkas, Horváth Cs., Földesi.
SOPRON: January 8/6, JOVANOVICS 13/6, WILLIAMS 18, Varga A. 5/3, Határ 7. Csere: Sitku 3/3, BROOKS 29/6, Varga S. 5/3. Edző: Gáspár Dávid
TFSE: Theodoreán 5/3, DÚL 20/9, Baa 6, Király 1, Pavel 5. Csere: NÉMETH 9, Szeitl 3/3, Tapley 2, Tóth 2, Herman 2. Edző: Magyar Bianka
Gáspár Dávid:
– A konklúzió tiszta mindannyiunknak. Ebből kell tanulni. Két része volt a meccsnek. Az egyikben mind támadásban, mind védekezésben jó volt a ritmusunk, a másikban sokkal inkább ritmustalanság és lassú döntéshozatal jellemezte a csapatot. Ezen dolgozunk, keményen edzünk, odateszik magukat a lányok, van előrelépés, de ez hosszabb folyamat. Minden győzelemnek örülni kell, ennek is. Ebből erőt gyűjtve fogunk továbblépni. Kemény ellenfél volt a TFSE, mint mindig. Minden jót kívánok az ellenfélnek, és bízom benne, hogy Baa Dominika sérülése nem súlyos.
Magyar Bianka: – Nagyon büszke vagyok a lányokra. Idén nem a légiósaink a vezérek, hanem a fiatal magyar játékosok, mint Dúl Panka. Nagyszerű, ahogy fejlődik a játéka. Jó volt látni, hogy a harmadik negyedben irányítottuk a játékot. Fogjuk fel edzésként, ezt mondtam a lányoknak előzetesen. Nem voltunk alárendelt szerepben, amíg bírtuk erővel, jó volt látni, amilyen lelkesedéssel játszottak!

DVTK–NKA Universitas PEAC 75–68 (11–18, 13–18, 26–14, 25–18)
DVTK: KÁNYÁSI 11/6, Aho N. 5/3, M. JOVANOVICS 15/3, HAYES 14, Kiss A. 9. Csere: Tóth F., Bernáth 4, GREEN 17. Edző: Völgyi Péter
PEAC: DUDÁSOVÁ 21/15, Wentzel 2, Nelson 6, MARSHALL 16/3, KISS V. 16/3. Csere: Szücs R. 5, Szelcova, Brajkovics 2. Edző: Csirke Ferenc
Miskolc, 300 néző. V: Tóth C., Csabai-Kaskötő, Minár. Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 7. p.: 5–13. 13. p.: 13–23. 17. p.: 17–31. 22. p.: 30–36. 24. p.: 35–36. 29. p.: 45–50. 32. p.: 56–53. 34. p.: 58–59. 38. p.: 68–61. Kipontozódott: Aho N. (39. p.), Green (39. p.)

Völgyi Péter: – Az ötnapos szünet miatt tudtam, hogy ritmustalan lesz a játékunk az elején, pláne, hogy az első számú irányítónk sem volt a pályán, aki sebességet tudott volna adni a csapatnak. Azt kértem, hogy a harmadik negyed végére érjük utol a Pécset, ez sikerült, utána a mi akaratunk érvényesült. Jól játszott az ellenfél, dobott bravúrkosarakat, amit nekünk nem sikerült, ám ez sem zökkentett ki minket. Tettük a dolgunkat, és a második félidőre szépen feljavultak az egyéni teljesítmények.
Csirke Ferenc:
– Noha tizenkét pontos előnyre tettünk szert az első félidőben, már akkor is tizenhárom eladott labdánk volt, vagyis nagyon sok hibát követtünk el. A DVTK sorra hagyta ki az üres dobásokat, aztán a második félidőben három perc alatt visszajött egálra – nem lett volna szabad így kezdenünk a fordulás után. Hosszan és ritmustalanul támadtunk, lassan kezdtük el a játékainkat, kikényszerített dobásaink voltak, ráadásul sok támadólepattanót engedtünk a riválisnak. Rossz döntéseket hoztunk a betörések után, és a DVTK is jobban figyelt rá, hogy ne dobjunk tiszta triplákat, keményebb lett a védekezése, ami megakasztott minket.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–VASAS AKADÉMIA 68–73 (10–23, 17–23, 19–8, 22–19)
Ludovika Aréna,
150 néző. V: Nagy V., Lengyel, Németh P.
CSATA:
HORVÁTH BERNADETT 14/12, Lelik 17/9, Gyöngyösi 2, ZELE 23/6, Angyal N. 2. Csere: Hegedűs J. 4, Strausz, Böröndy V. 6. Edző: Tursics Krisztián
VASAS: PAPP K. 18/6, Szmailbegovics 6, TÓTH O. 20, Budácsik 11, HELJIC 8. Csere: Salamon, Madár K. 2, Pusztai P. 1, Dúl T., MADÁR E. 7/3, Szerencsés. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–14. 9. p.: 8–23. 13. p.: 18–30. 18. p.: 26–44. 23. p.: 33–46. 28. p.: 42–48. 34. p.: 54–64. 38. p.: 62–71. 40. p.: 68–71.
Kipontozódott: Angyal N. (30. p.)
Tursics Krisztián:
– Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben nagyon puhák voltunk, térfélcserét követően agresszívabbak lettünk, de addigra már eldőlt az összecsapás. Sok hibával játszottunk, ismét simán tizenhattal elbuktuk a lepattanócsatát, ami állandó problémát jelent számunkra az egész idény során. Nem tudom, meddig bírja még csapatom a sorozatos terhelést, több játékosom is negyven perceket játszik folyamatosan. Három nap múlva extra fontos meccset fogunk játszani, amelyet meg kell nyernünk a BKG ellen.
Milos Pavlovics: – Kemény mérkőzésre számítottunk, attól függetlenül, hogy tudtuk, ellenfelünk nem teljes kerettel áll fel. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, várható volt, hogy ellenfelünk felzárkózik. A térfélcserét követően volt egy olyan szakasz, amelyben tizenöt másodperc alatt kaptunk nyolc pontot, magunkra húzva ezzel a Csatát. Fiatal csapatunk van, amelynek még meg kell tanulnia hamarabb lezárni az ehhez hasonló találkozókat. A végén egy-két labda döntött, szerencsére a mi javunkra.

BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 64–90 (10–23, 17–17, 20–32, 17–18)
Szigetszentmiklós,
200 néző. V: Fodor A. Szilágyi, Rózsavölgyi
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 24/3, VÁRI 11/3, Raus 6, ALDAZABAL 11, Kovács V. 2. Csere: Suppán 4, Mudra 3/3, Varga Anna 3/3. Edző: Gedei Tibor
GYŐR: RUFF-NAGY D. 9/3, DOMBAI 18/6, DUBEI 15/15, Török Á. 11/9, MOMPREMIER 13. Csere: WENINGER 14/6, Oroszová 4, Rozmán, Varga Zs. 6, Milkovics. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–10. 7. p.: 4–18. 12. p.: 10–28. 18. p.: 25–39. 23. p.: 35–48. 27. p.: 41–61. 33. p.: 51–77. 38. p.: 60–88
Gedei Tibor:
– Nagy különbségű győzelmet arattak ellenünk, de abszolút elégedett vagyok a csapatommal. Ebben a helyzetben szakmailag értékelni nemigen van értelme, hiszen négy hiányzó játékossal kellett kiállnunk. Az volt a kulcs, hogy elő tudtak lépni játékosok és egyéni felelősséget tudtak vállalni, olyanok is, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Szerencsére mindenkinek volt a pályán sikerélménye.
Iványi Dalma: – Elégedett vagyok, hiszen győztünk. Nagyon fontos volt, hogy miként kezdjük az új naptári évet. Nehezen ment a játék, mert az ellenfélnél sokan hiányoztak. Gratuláció illeti a BKG csapatát is, hiszen nagyon szépen küzdött és méltó ellenfélnek bizonyult. Gondot okozott, szerkezetben nem úgy állt fel a BKG, sokszor meg mi voltunk türelmetlenek.

VBW CEKK Cegléd–PINKK Pécsi 424 65–75 (15–15, 17–17, 13–21, 20–22)
CEGLÉD: Szabó D. 8/6, KOBOLÁK 7, Szabó Fanni 4, Szirony, Szabó Flóra 2. Csere: SZABÓ P. 10, Katona 6, HOLESINSKA 26/6, Rakita 2, Viszmeg, Laufer. Edző: Sandro Orlando
PINKK: MUJOVICS 24/12, Szücs 6/6, Jáhni 4, Vincze 11/6, DAVIS 19/9. Csere: Horváth, RÉVÉSZ 6, Zsilinszky 3/3, Kovács 2. Edző: Kovács Martin
Albertirsa, 70 néző. V: Mészáros, Pozsonyi, Makrai. Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 8. p.: 9–13. 10. p.: 15–15. 14. p.: 22–18. 15. p.: 26–18. 20. p.: 32–32. 23. p: 34–40. 25. p: 43–42. 28. p.: 43–51. 32. p: 45–58. 34. p: 56–65. 38. p: 40–70
Sandro Orlando: – A PINKK szívvel játszott, megérdemelte a győzelmet. A konyhai szabályokat tudnám említeni: ha a szakácsnak csak hagymája van, akkor hagymalevest tud készíteni. Reméljük, hogy majd mást is tudunk főzni, de jelenleg csak hagymalevesünk van.
Kovács Martin: – Voltak hullámvölgyeink, de a csapat erejét mutatja, hogy ki tudtunk belőlük jönni. Azt csinálták a lányok, amit kértem, az elejétől kezdve agresszívak voltak. Egy hónapja melózunk, látszik az elvégzett munka, és hogyha ugyanígy dolgozunk tovább, akkor el tudjuk érni a céljainkat.