Női kosár NB I: küzdött a TFSE, de kikapott a DVTK-tól

K. B./L. A.K. B./L. A.
2022.01.16. 16:56
A miskolciak érdekes mérkőzésen nyertek a TFSE-MTK vendégeként (Fotó: DVTK)
Tizenhat pontos hátrányból felállt, de 86–64-es vereséget szenvedett a TFSE-MTK a DVTK ellen vasárnap, a női kosárlabda NB I alapszakaszának 17. fordulójában.

A keresztszalag szakadást szenvedő Baa Dominika mellett vasárnapra hazai oldalon kidőlt Theodoreán Alexandra és Elisabeth Pavel is, így a hazaiak igencsak kedvezőtlen előjelekkel várhatták a DVTK elleni meccset. A vendégek a találkozó elején nem hagytak sok kétséget a végkimenetellel kapcsolatban, hiszen Keyona Hayes mindkét palánk alatt tarthatatlanak bizonyult, a légiós már az első félidőben dupla-duplát jegyzett (21 pont, 11 lepattanó).

A térfélcserét követően a TFSE nem adta fel, Süle Krisztináék ötperces, 12–0-s szakasszal utolérték riválisukat. A felzárkózásban azonban mintha cseppet elfáradt volna Magyar Bianka együttese, Hayes duplája törte meg a DVTK kosárcsendjét, a látogató is futott egy 13–0-s periódust. A látottak alapján, jó meccsen a DVTK mondhatni magabiztosan győzött, főleg Hayes játékának köszönhetően, aki 34 ponttal, 17 lepattanóval és 52-es VAL-lal zárt.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
TFSE-MTK–DVTK 64–86
(15–27, 24–24, 12–13, 13–22)
Budapest,
Városmajor, 150 néző. Vezette: Papp P., Jakab, Kapusi
TFSE: Ch. Jenkins 9/3, DÚL P. 11/3, SÜLE 18/6, Király A. 6/6, Tapley 7. Csere: Németh A. 6, Burján L. 2, Tóth T. 2, Szeitl 3/3. Edző: Magyar Bianka
DIÓSGYŐR: Aho 1, Vorpahl 2, M. Jovanovics 8/6, Kiss A. 9, HAYES 34. Csere: KÁNYÁSI 4, Tóth F. 2, GREEN 14, BERNÁTH 12/6, Bacsó, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 6. p.: 4–19. 9. p.: 11–25. 13. p.: 22–34. 18. p.: 35–47. 23. p.: 46–51. 25. p.: 51–51. 29. p.: 51–62. 33. p.: 56–72. 38. p.: 60–82
Magyar Bianka:
– Harminc percig jól kosárlabdáztunk, a végére picit elfogytunk. A mai meccset tulajdonképpen Keyona Hayes egymaga eldöntötte, hiszen már az első félidőben olyan statisztikája volt, amit mások egy egész mérkőzésen megirigyelnének. Van még hátra öt meccsünk az alapszakaszból, maximálisan próbálunk ezekre felkészülni és igyekszünk egészségesek maradni.
Völgyi Péter: – Meghatározó volt, hogy a TF három kulcsembere nélkül tudott kiállni. Amikor védekezésben koncentráltunk, akkor a támadásainkat is szépen, tetszetősen építettük fel, fejeztük be, viszont amikor lankadt a figyelmünk hátul, akkor kiestünk egy picit a ritmusból, a TFSE pedig vissza is jött a meccsbe a harmadik negyedben. A találkozó végi nagy különbség pedig annak volt köszönhető, hogy ellenfelünk kulcsjátékosai elfáradtak.