Női kosár NB I: a Szekszárd elsőre simán elintézte a Pécset

K. Zs.K. Zs.
2022.04.02. 19:52
Studer Ágnes (labdával) húsz pontot szerzett a szekszárdiak soraiban (Fotó: Tolnai Népújság/Mártonfai Dénes)
A Szekszárd végig vezetve 81–67-re győzött a PEAC ellen a női kosárlabda NB I elődöntőjében, a két csapat párharcának szombati nyitányán. A tolnaiak annak ellenére nyertek 14 ponttal, hogy az utolsó negyedben már a folytatásra tartalékoltak. A másik ágon 1–1-re áll a Sopron és a DVTK ugyancsak az egyik fél második győzelméig tartó csatája.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS

ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–NKA UNIVERSITAS PEAC 81–67 (33–13, 17–10, 23–17, 8–27)
Szekszárd, 1000
néző. Vezette: Papp P., dr. Mészáros B., Fodor A.
SZEKSZÁRD: STUDER 20/12, Morgan 6, Mányoky 2, GOREE 8, MILICS 28/3. Csere: Miklós M. 8/6, Gereben 3, Krnjics 6, Bálint R., Holcz, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
PEAC: Dudásová 4, Wentzel 15, MARSHALL 21/9, Nelson 5, Kiss V. 11/3. Csere: Szücs R. 5, Simon Zs. 4, Sarok 2, Brajkovics. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–2. 6. p.: 14–11. 8. p.: 23–13. 13. p.: 37–13. 16. p.: 46–20. 21. p.: 52–24. 24. p.: 60–29. 28. p.: 65–38. 30. p.: 73–40. 34. p.: 75–46. 37. p.: 80–56
Kipontozódott: Nelson (33. p.), Sarok (38. p.), Miklós M. (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Nagyszerűen indult a mérkőzés, de amilyen kiváló első negyedet produkáltunk, az utolsó tíz percet olyan rosszul fejeztük be. A győzelemmel még csak egy nullára vezetünk, készülnünk kell a szerdai második mérkőzésre.
Csirke Ferenc: – Az első tizenöt percben dőlt el a meccs. Támadásban nem voltunk kellően agresszívek, védekezésben pedig puhán játszottunk. A Szekszárd jól felkészült Kiss Virágból, akit a mezőnyben sem találtunk meg, de betörésekből sem sikerült üres helyzeteket kialakítanunk, s ezek döntőnek bizonyultak.

HELYOSZTÓ AZ 5-8. HELYÉRT

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–TFSE-MTK 87–64 (27–19, 17–24, 20–9, 23–12)
Győr, 100
néző. Vezette: Farkas G., Söjtöry, Kapusi
GYŐR: CANADA 13, Dombai 13, DUBEI 15/9, Oroszová 8, MOMPREMIER 13. Csere: TÖRÖK Á. 13/3, Ruff-Nagy 2, Weninger 8/3, Varga Zs. 2. Edző: Iványi Dalma
TFSE: CH. JENKINS 16/3, THEODOREÁN 14/9, Süle 4, Dúl P. 10/3, PAVEL 12/3. Csere: Burján, Németh A. 2, Király A., Szeitl, Tóth T. 1, Tapley 5, Herman. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–6. 7. p.: 18–8. 14. p.: 38–31. 18. p.: 44–39. 25. p.: 53–45. 28. p.: 58–48. 35. p.: 74–57. 36. p.: 78–58
Kipontozódott: Mompremier (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Győr javára
Iványi Dalma:
– Az első húsz percben hoztuk a szokásosat, vagyis a jó kezdést figyelmetlenséggel rontottuk le. A nagyszünetbeli fejmosás használt, védekezésben és támadásban is feljavultunk, és akkor már a jó értelemben vett gyilkos ösztön sem hiányzott a lányokból. Ha negyven percen keresztül tudunk egyenletesen jó teljesítményt nyújtani, akkor már a második mérkőzésen kiharcolhatjuk a továbbjutást.
Magyar Bianka: – Az első játékrész jó befejezésekor a nagyszünet a legrosszabbkor jött, mivel megtört a csapat korábbi lendülete. A második félidőben feljavult a győri csapat teljesítménye, mi pedig ziccereket rontva saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Ezzel együtt a folytatásban szeretnénk kiharcolni a harmadik mérkőzés lehetőségét.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–VASAS AKADÉMIA 85–100 (24–14, 22–32, 19–26, 20–28)
Budapest,
Ludovika Aréna, 200 néző. Vezette: Nagy V., Makrai, Sörlei
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 24/21, Dean 19/6, LELIK 18/12, Hegedűs J. 13/3, ZELE 11/3. Csere: Böröndy V., Toman P. Edző: Tursics Krisztián
VASAS: PAPP K. 16/6, Bach 10/3, TÓTH O. 16/3, MADÁR E. 10/6, BUDÁCSIK 11. Csere: Szerencsés, Dúl T. 3/3, SZMAILBEGOVICS 18/12, Madár K., PUSZTAI P. 8, Radócz 8/6. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 18–14. 12. p.: 27–18. 18. p.: 35–38. 23. p.: 57–53. 27. p.: 65–65. 31. p.: 65–75. 34. p.: 77–84. 38. p.: 79–93
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Vasas javára
Tursics Krisztián:
– Teljesen mindegy, hogy milyen védekezést alkalmaztunk, mert az ellenfélnek mindig maradt üres dobóhelyzete, nem mellékesen a Vasas pazar dobóteljesítményt mutatott. Nemhogy hazai pályán, sehol sem szabadna száz pontot kapni. Nagyon nagy fordulatot kell csinálnunk szerdára, hogy megteremtsük magunknak a harmadik meccs esélyét.
Milos Pavlovics: – Két remek támadójátékot bemutató csapat találkozott. Nagyon örülök annak, hogy kevesebb mezőnykísérlettel is sikerült nyernünk. Szerdán hazai pályán oda kell figyelnünk, nehogy ugyanabba a folyóba lépjünk, mint tavaly, amikor a Csata hasonló helyzetből megfordította a párharcot.

ALSÓHÁZ (A 9–12. HELYÉRT)

3. FORDULÓ
ELTE BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 80–63 (15–15, 21–19, 20–18, 24–11)
Budapest,
Gabányi-sportcsarnok, 70 néző. Vezette: Minár, Lengyel, Oláh
BEAC: Ivanova 8/6, CZANK 12/6, BOROS J. 17/9, JUHÁSZ A. 5/3, BARNAI 4. Csere: Boros B. 7/3, MÉRÉSZ B. 18/6, Koch 9/6. Edző: Horváth Bianka
CEGLÉD: Rakita, Holesinská 12/6, Szabó Fanni 6, Szabó P. 2, BAUGH 21. Csere: Szabó D., Szerelem-Kobolák 5/3, KATONA SZ. 12/6, Laufer 3, Szirony 2. Edző: Sandro Orlando
Kipontozódott: Szabó Fanni (39. p.)
Horváth Bianka:
– A negyedik negyed elején hullámvölgyben voltunk, utána a védekezésünk összeállt, külső dobásaink pedig nagy hatékonysággal beestek. Az edzéseken is jobban mennek a távoli dobások, mint a közeliek.
Sandro Orlando: – Húsz percig sikerült csapatként játszanunk, utána sok problémával szembesültünk. A játékosok elkezdtek egyénieskedni, dobásaink előkészítetlenek voltak, ráadásul sok eladott labdánk volt.