Női kosár NB I: simán legyőzte a Vasast a Győr

2021.10.10. 19:31
A női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén a győriek gyakorlatilag végig vezettek a Vasas ellen, sikerükhöz egy pillanatig nem férhetett kétség. A legnagyobb különbség a két csapat között 31 pont (58–27) volt a hazaiak javára, akik a végén 21 ponttal nyertek a fővárosiak ellen.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–VASAS AKADÉMIA 75–54 (24–15, 24–7, 12–17, 15–15)
Győr, 150néző.Vezette:Pozsonyi, Makrai, Kapusi.
GYŐR:
McDonald2,DOMBAI14/6,Weninger5/3,TÖRÖK Á.14/6,OROSZOVÁ19/3. Csere:N. Markovics8,Rozmán, RUFF-NAGY11/9,Varga Zs.2,Baffy, Milkovics.Edző:Iványi Dalma
VASAS:PAPP K.14/6,BACH10/6,Budácsik, TÓTH O.16/3,Madar E.2. Csere:Pusztai P., Szmailbegovics5,Salamon4,Madar K.3/3,Szerencsés, Dúl.Edző:Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:8–4.8. p.:20–10.14. p.:31–20.17. p.:37–20.25. p.:56–27.29. p.:58–36.32. p.:64–39.36. p.:71–48
Iványi Dalma:– Főleg az első félidőben mutattuk azt az arcunkat, amit hosszú távon is szeretnénk a sajátunkénak tudni. Ekkor jobban ki tudtuk használni a fiatal Vasas hibáit, de a második félidőbeli időnkénti dekoncentráltság figyelmeztető. A győzelem mindenesetre jó alapot adott a nemzetközi kuparajthoz.
Milos Pavlovics:– Nem teljesítettünk jól, puhán játszott a csapat, különösen a védekezés nem volt rendben. A második félidőben valamelyest sikerült feljavulni, de további műhelymunkára és a játék tiszteletére lesz szükség az eredményesebb szerepléshez. KOSÁRLABDA