H. Á. 2021.10.10 19:31 Frissítve: 2021.10.10 22:47

Női kosár NB I: simán legyőzte a Vasast a Győr

A női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén a győriek gyakorlatilag végig vezettek a Vasas ellen, sikerükhöz egy pillanatig nem férhetett kétség. A legnagyobb különbség a két csapat között 31 pont (58–27) volt a hazaiak javára, akik a végén 21 ponttal nyertek a fővárosiak ellen.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–VASAS AKADÉMIA 75–54 (24–15, 24–7, 12–17, 15–15)
Győr, 150 néző. Vezette: Pozsonyi, Makrai, Kapusi.
GYŐR:
 McDonald 2, DOMBAI 14/6, Weninger 5/3, TÖRÖK Á. 14/6, OROSZOVÁ 19/3. Csere: N. Markovics 8, Rozmán, RUFF-NAGY 11/9, Varga Zs. 2, Baffy, Milkovics. Edző: Iványi Dalma
VASAS: PAPP K. 14/6, BACH 10/6, Budácsik, TÓTH O. 16/3, Madar E. 2. Csere: Pusztai P., Szmailbegovics 5, Salamon 4, Madar K. 3/3, Szerencsés, Dúl. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 8. p.: 20–10. 14. p.: 31–20. 17. p.: 37–20. 25. p.: 56–27. 29. p.: 58–36. 32. p.: 64–39. 36. p.: 71–48
Iványi Dalma: – Főleg az első félidőben mutattuk azt az arcunkat, amit hosszú távon is szeretnénk a sajátunkénak tudni. Ekkor jobban ki tudtuk használni a fiatal Vasas hibáit, de a második félidőbeli időnkénti dekoncentráltság figyelmeztető. A győzelem mindenesetre jó alapot adott a nemzetközi kuparajthoz.
Milos Pavlovics: – Nem teljesítettünk jól, puhán játszott a csapat, különösen a védekezés nem volt rendben. A második félidőben valamelyest sikerült feljavulni, de további műhelymunkára és a játék tiszteletére lesz szükség az eredményesebb szerepléshez.

Kosárlabda GYŐRI FERENC

A kétszeres NBA-győztes klasszisnál képzettebb centert keveset hordott a hátán a föld.