Női kosár NB I: a Sopron lelépte a TFSE-t; győzött a Szekszárd is

MTI/R. P.MTI/R. P.
2021.09.29. 21:34
A TFSE-MTK nem volt egy súlycsoportban a Sopronnal (Fotó: Dömötör Csaba)
A címvédő Sopron az erőviszonyoknak megfelelően vendégként is lelépte riválisát, és 70–32-re nyert a TFSE-MTK vendégeként a női kosárlabda-bajnokság szerdai játéknapján. A Szekszárd 82-64-re győzött az ELTE BEAC Újbuda vendégeként

Érdekesség, hogy bár az első negyedben csak két pontot dobott a Sopron ellen a TFSE-MTK, a harmadik negyedet három ponttal megnyerték.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
TFSE-MTK–Sopron Basket 32–70 (2–18, 12–24, 11–8, 7–20)
Budapest, Városmajor, 150 néző. Vezette: Csabai-Kaskötő, Varga-Záray, Major
TFSE: Jenkins 6/6, Dúl P. 10/3, Theodoreán, Király A., Pavel. Csere: Németh A. 4, Baa, STONEWALL 10/3, Burján L. 2, Tóth T., Herman, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
SOPRON:
FEGYVERNEKY 8, N. JOVANOVICS 5/3, VARGA A. 7/3, GAYE 24, HATÁR 14. Csere: Sitku, Varga S. 10/6, Kókai, Molnárová 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 8. p.: 2–13. 13. p.: 4–23. 17. p.: 11–37. 24. p.: 19–46. 28. p.: 25–48. 33. p.: 25–62. 37. p.: 30–66

Magyar Bianka: – Szerettük volna megmutatni az ötven évvel ezelőtti bajnokcsapatnak, hogy mire is vagyunk képesek, sajnos nem sikerült, a Sopron minden játékelemben felülmúlt minket. Az egyetlen pozitívum, hogy a fiatal játékosaink elég játéklehetőséget kaptak. Úgy gondolom, odatették magukat, próbáltak élni ezzel. A Sopron nagyon komolyan vette a mérkőzést, nagyon felkészült belőlünk. Minket megviselt a PEAC elleni első fordulós vereség, ebben is látom a rossz kezdés okát.
Gáspár Dávid: – Egészen magas fokon koncentrált a csapat, mind védekezésben, mind támadásban kiváló teljesítményt nyújtottak a játékosok. Azt játszottuk, amit megbeszéltünk, hogy játszanunk kell a TFSE ellen. Nagyon örülök a fiatal játékosok játékperceinek, és hogy jól helytálltak. A tapasztalt játékosaink jól irányították és kontrollálták a mérkőzést, a kulcsszituációkban rendre jó döntést hoztak.

ELTE BEAC Újbuda–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–82 (16–22, 15–10, 23–19, 10–31)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Cziffra, Sörlei, Rózsavölgyi
BEAC: Ivanova 4/3, CZANK 12/6, BOROS J. 14/6, Juhász A., Mérész B. 8. Csere: Orosz 2, KOCH 12/6, Boros B. 8/3, Katona B. 4, Zsámár, Dénes. Edző: Balogh Judit
SZEKSZÁRD: VORPAHL 9, Gereben 7, Mányoky, GOREE 14, MILICS 32. Csere: Bálint 2, Studer Á. 4, Krnjics 7, Holcz, FRISKOVEC 7/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–10. 8. p.: 14–20. 12. p.: 22–22. 15. p.: 29–26. 19. p.: 31–32. 24. p.: 38–32. 28. p.: 48–45. 33. p.: 57–60. 37. p.: 62–70

Balogh Judit: – Az elmúlt években nem tudtuk kihasználni ezeket a meccseket, most azonban éltünk a lehetőséggel, és felvettük a harcot egy topcsapat ellen. Eddig kettes tanulók voltunk, lassan ötösök leszünk – előbb-utóbb elégedett leszek. A lányok harcosok voltak, küzdöttek minden labdáért.
Djokics Zseljko: – Nem volt sima a meccs, elismerésem az agresszíven játszó BEAC-nak, szeretek hasonló csapatok ellen mérkőzni. Úgy érzem, hogy szenvedély nélkül kosárlabdáztunk ezen a találkozón, ez valahol érthető is, hiszen az Euroliga-selejtezőre helyeztük a felkészülés ezen részét. A héten kemény edzéseink voltak, ez látszódott is. Az utolsó negyedben csapatom jól játszva harcolt és küzdött. Sok mindent terveztem, ami többnyire nem sikerült, a további meccseken igyekszünk megvalósítani ezeket.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 2 185–114 4 1.000
2. Sopron Basket 2 2 153–91 4 1.000
3. UNI Győr MÉLY-ÚT 1 1 92–66 2 1.000
4. VBW CEKK Cegléd 1 1 65–55 2 1.000
5. Ludovika-FCSM Csata 1 1 78–69 2 1.000
6. PEAC-Pécs 1 1 81–73 2 1.000
7. ELTE BEAC Újbuda 2 2 119–147 2 0.500
8. TFSE-MTK 2 2 105–151 2 0.500