Női kosár NB I: egyenlített a DVTK a Sopron ellen

B. Ö. B.B. Ö. B.
2022.04.01. 20:22
Nagy küzdelemben egyenlített a DVTK a Sopron elleni elődöntőben (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A DVTK legyőzte a Sopront a női kosárlabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén, ezzel kiharcolta a harmadik, döntő összecsapást a párharcban.

A márciusi kupadöntő után a Sopron pénteken belelépett ugyanabba a folyóba Miskolcon, hiszen az évadban másodszor is vereséget szenvedett a DVTK otthonában, igaz, a játék képe ezúttal más volt, mint az MK fináléjában.

Leginkább azért, mert a mérkőzés egy rövid szakaszától eltekintve végig az történt a pályán, amit a Diósgyőr szeretett volna, és többnyire nála is volt az előny. Völgyi Péter csapata már az elődöntő második mérkőzésének elején éreztette a címvédővel, hogy nem adja olcsón a bőrét, vért kell izzadnia a vendégcsapatnak, ha le akarja zárni a párharcot Borsodban.

A DVTK az egész mérkőzésen rendkívül agresszívan védekezett, ez nagyon nem ízlett a Sopronnak, amelyben talán egyedül Gabby Williams nyújtott a közepesnél valamivel jobb teljesítményt, a többiek nem tudtak az átlag fölé kerülni. Feltűnő volt, mennyire nem megy a dobás a látogatóknak, a bajokat pedig tetézte a sok eladott labda, technikai hiba, amelybe a hazaiak hajszolták bele őket. A palánk alatt hiába szedtek több lepattanót Határ Bernadették, a sok pontatlanság miatt sokáig csak üldözték a hazaiakat. Aztán a második negyedben – amikor sikerült elővarázsolni az Euroligában is látott hatékony, kemény védekezést – nagy nehezen sikerült fordítani is. Mivel azonban a támadójáték továbbra sem volt gördülékeny, a hatalmas szívvel küzdő Diósgyőr tapadt riválisára.

A harmadik tíz perc második felében aztán Bernáth Réka triplájával visszavette az előnyt a DVTK, és nagyon látszott a hazaiakon, hogy innentől nem akarják kiereszteni a kezükből. A Sopron szenvedett, a feszültség tapintható volt, a negyedik negyed elején például Gáspár Dávid, a vendégek mestere szinte a pálya közepén reklamált a játékvezetőknél – persze technikait kapott. A hajrában ugyanez történt Völgyi Péterrel, de az vessen rájuk követ, aki ekkora tétnél minden körülmények között tudott uralkodni magán…

Ami biztos, a csarnokban uralkodó atmoszféra, a mérkőzés ritmusa nem a bajnoknak kedvezett, amely hiába kapkodott az utolsó szalmaszál után, a Diósgyőrnek mindenre volt válasza. S bár az utolsó percig nyitott volt a legfontosabb kérdés, a sikert elképesztően akaró, egységesebb csapatjátékot produkáló DVTK nyert, és egyenlített a párharcban.

A mindent eldöntő harmadik mérkőzésre hétfőn kerül sor Sopronban, ott már tényleg óriási meglepetés lenne, ha a diósgyőriek felülkerekednének.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS

ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

DIÓSGYŐRI VTK–SOPRON BASKET 66–60
(17–16, 13–17, 19–12, 17–15)
Miskolc, 1200 néző. Vezette: Praksch, Győrffy, Frányó
DVTK: Vorpahl 3/3, AHO N. 8, BERNÁTH 12/6, M. Jovanovics 7, GREEN 7. Csere: KUSTER 17/6, KÁNYÁSI 7/3, Kiss A. 5. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: January 8, G. WILLIAMS 12/3, N. Jovanovics, Brooks 10, HATÁR 6. Csere: Dolson 9/3, Fegyverneky 10/3, Czukor 2, Varga A. 3/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–2. 8. p.: 12–12. 9. p.: 16–12. 14. p.: 24–20. 18. p.: 25–26. 21. p.: 30–33. 26. p.: 40–41. 28. p.: 45–45. 33. p.: 59–50. 37. p.: 61–57. 39. p.: 63–57
Kipontozódott: Dolson (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Völgyi Péter: – Azt játszottuk, amit hazai pályán kell, és mindezt jól csináltuk. Az eladott labdákat tíz alatt tartottuk, és a közönség nagy segítségével – azzal, hogy belehajszolt minket a sikerbe – győztünk. Feszült volt a második félidő is, de ezt szintén kezeltük.
Gáspár Dávid: – A hazaiak jó energiákkal és határozottan játszottak. A mi támadásvezetésünk nem volt megfelelő, a dobóhelyzeteket rossz százalékban értékesítettük, így pedig nagyon nehéz meccset nyerni. Sokat tett hozzá a hazai sikerhez, hogy a miskolciak olyan védekezési stílust választottak, amivel belül lezárták a területet.

ALSÓHÁZ (A 9–12. HELYÉRT)
PINKK-PÉCSI 424–BKG-PRÍMA SZIGETSZENTMIKLÓS 74–65
(19–14, 19–25, 16–16, 20–10)
Kozármisleny, 50
néző. Vezette: Goda, Varga-Záray, Jakab
PINKK:
MUJOVICS 17/6, Szücs Luca 7/3, Révész L. 2, JÁHNI 15/6, DAVIS STEWART 16. Csere: Zsilinszki 6, Tenyér 11, Horváth Z. Edző: Kovács Dénes
SZIGETSZENTMIKLÓS: Angyal B. 9, VÁRI 12/6, ZSIVALJEVICS 16/12, C. DAVIS 6, Campisano 7. Csere: Aldazabal 8, Suppán 4, Raus 3/3. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 6. p.: 14–5. 13. p.: 19–25. 17. p.: 32–33. 23. p.: 38–45. 26. p.: 47–46. 33. p.: 58–55. 37. p.: 67–58
Kovács Dénes: – Szépen harcoltunk, egyszerű meccs volt, amikor akartunk és küzdöttünk, elhúztunk.
Gedei Tibor: – Mentálisan megint összeomlottunk. Rosszul kezdtünk, és hiába tettünk szert tízpontos vezetésre, olyan eladott labdáink voltak, amelyek semmilyen szinten nem engedhetők meg.