Női kosár NB I: 100-ig jutott a Sopron, tarolt az élboly

K. Zs.K. Zs.
2021.10.09. 20:16
Aby Gaye 15 ponttal és 13 lepattanóval zárt a soproni csapatban (Fotó: Földi Imre – archív)
A 100 pontig jutó Sopron, valamint a Szekszárd, a PEAC és a Csata is megőrizte eddigi hibátlan mérlegét a női kosárlabda NB I-ben: a papírformának megfelelően mind a négy csapat fölényes győzelmet aratott a 4. forduló szombati játéknapján. Ellenben a Cegléd elszenvedte első vereségét, vendége, a DVTK már a szünetben harminc ponttal vezetett ellene – és a végére is maradt a tekintélyes különbség.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SOPRON BASKET–ELTE-BEAC ÚJBUDA 100–54 (32–17, 28–14, 21–10, 19–13)
Sopron, 400
néző. V: Söjtöry, Kovács N., Oláh
SOPRON: Fegyverneky 7/3, JOVANOVICS 13/3, WILLIAMS 17/3, Varga A. 9/3, HATÁR 21. Csere: Varga S. 9, GAYE 15, Kókai 5/3, Sitku 4, Molnárová. Edző: Gáspár Dávid
BEAC: Boros J. 7, Czank 2, JOSEPH 11/9, Mérész 8, Ivanova 8/3. Csere: Boros B., Juhász 7/3, Koch, Katona, Orosz 2, Zsámár 9/6, Dénes. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 26–9. 12. p.: 34–21. 15. p.: 46–23. 18. p.: 52–28. 22. p.: 62–33. 25. p.: 68–33. 28. p.: 74–37. 32. p.: 83–44. 38. p.: 95–51
Gáspár Dávid:
– Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, jól játszottunk! Megfelelő koncentrációval léptünk pályára, komolyan vettük a mérkőzést. Ez volt az első és legfontosabb üzenet. A BEAC-nak minden jót kívánok a későbbiekben, találják meg a kiutat minél előbb ebből a gödörből.
Balogh Judit: – Keményen beleléptünk a gödörbe, de minden gödörből van kiút. Nem győzni jöttünk, de nem sikerült jól játszani, amit szerettünk volna. Ez ilyen. Egyszer sikerül, egyszer nem, remélhetőleg a következő meccs jól alakul.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–TFSE-MTK 90–54 (29–17, 21–15, 18–12, 22–10)
Szekszárd, 600 néző. V: Nagy V., Balog Gy., Földesi
SZEKSZÁRD:
Studer 3, Friskovec 5/3, Miklós M. 1, Krnjics, MILICS 16. Csere: Holcz 4, GOREE 13/3, GEREBEN 19/3, BÁLINT R. 15/3, Vorpahl 8/3, Mányoky 4, Pop 2. Edző: Djokics Zseljko
TFSE-MTK: Jenkins 13/9, Theodoreán 8/6, Baa 8, PAVEL 11/3, NÉMETH A. 10. Csere: Burján, Király, Dúl, Tóth T. 2, Herman 2, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–6. 6. p.: 14–8. 9. p.: 29–15. 12. p.: 36–19. 15. p.: 38–24. 18. p.: 42–29. 21. p.: 52–32. 26. p.: 60–40. 30. p.: 68–44. 33. p.: 74–46. 37. p.: 84–48
Kipontozódott: Németh A. (36. p.)
Djokics Zseljko:
– Tanultunk új dolgokat, elemeztünk néhány helyzetet, erről szólt ez a meccs. Nem könnyű ellenfél a TFSE, ebből a szemszögből kellett néznünk ezt a találkozót. Fontos volt, hogy jobban védekezzünk, mint eddig. Az utolsó pillanatig koncentráltunk, voltak olyan percek, amikor csak magyar, köztük saját nevelésű fiatal játékosok voltak a pályán.
Magyar Bianka: – Kijött a két csapat közötti különbség. A Szekszárdnak kedvező, hogy euroligás együttesekkel játszik, hiszen azoknak a mérkőzéseknek más a ritmusuk, mi viszont erre nem álltunk készen. A legnagyobb hibánk az egy egy elleni védekezés volt.

NKA UNIVERSITAS PEAC–PINKK PÉCSI 424 86–51 (29–3, 21–14, 23–16, 13–18)
Pécs, 120
néző. V: Mészáros B., Szilágyi, Németh P.
PEAC: DUDÁSOVÁ 11/6, Wentzel 8/3, Marshall 4, NELSON 14, KISS V. 18/3. Csere: Sarok 8/3, Szücs R. 4, Selcova 2, LACZKÓ 12/9, Csényi 2, Kötő 3/3, Bojtár. Edző: Csirke Ferenc
PINKK: Tenyér 5, Szücs Lilla 7/3, Révész 6/3, Stewart 1, JÁHNI 10/3. Csere: Kovács K., Zsilinszky 9/3, VINCZE 13/9, Horváth B., Földing. Edző: Vanja Miljkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 16–0. 13. p.: 34–7. 17. p.: 46–7. 23. p.: 55–17. 26. p.: 65–24. 33. p.: 75–40. 37. p.: 80–46
Csirke Ferenc:
– Nehéz bármit is mondani erről a mérkőzésről, hiszen tudtuk, hogy ellenfelünket nagy sérüléshullám sújtja. Motiváltan álltunk hozzá a találkozóhoz, így gyakorlatilag az első félidőben minden eldőlt. Figyeltünk a perclimitekre, hogy húsz percnél többet senki se játsszon.
Vanja Miljkovics: – Másként alakult, mint a felkészülési találkozó, a sok sérültünk miatt. Nehéz villával menni a Kalasnyikov ellen.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 69–48 (14–9, 16–15, 22–17, 17–7)
Ludovika Aréna, 150
néző. V: Makrai, Balog Gy., Rózsavölgyi
CSATA: Simon Zs. 5/3, Lelik 7/6, GYÖNGYÖSI 14/12, Zele 3/3, Hegedűs J. 7/3. Csere: Horváth B. 3/3, Toman P. 2, CAREY 17/6, Böröndy V. 4/3, BALOGH L. 7/3, Angyal N. Edző: Tursics Krisztián
SZIGETSZENTMIKLÓS: Zsivaljevics 3, Vári, Davis 3, ALDAZABAL 14/3, Campisano 10. Csere: Angyal B. 10/3, Suppán 3/3, Raus 5/3, Kovács V., Mudra. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 8. p.: 9–4. 13. p.: 19–14. 17. p.: 23–15. 24. p.: 40–34. 28. p.: 48–39. 33. p.: 61–43. 37. p.: 67–48
Kipontozódott: Aldazabal (40. p.)
Tursics Krisztián:
– Az első félidőben teljesen összezavarodtunk, nem volt önbizalmunk, az üres helyzeteket nem vállaltuk el, rosszul dobtunk. Fordulást követően elkezdtük gyorsabban járatni a labdát, meg is lettek az üres helyzeteink, melyeket igen jó százalékkal értékesítettünk, ültek a kinti dobásaink és ennek köszönhetően sikerült eljutnunk huszonnégy gólpasszig. Örülök a fiatalok jó játékának, éltek a lehetőséggel, így bő rotációt tudtunk alkalmazni.
Gedei Tibor: – Ellenfelünk jól játszott, de szoros első félidőt sikerült produkálnunk. Sajnos azon taktikai elemeket, amelyeket hetek óta gyakorolunk, nem látom vissza. Nem találjuk egymást a pályán, ez meg is határozta a támadójátékunkat. Igyekszünk javítani a hibáinkat. Arra viszont büszke vagyok, hogy sikerült megnyerni a lepattanócsatát.

VBW CEKK CEGLÉD–ALUINVENT DVTK MISKOLC 53–83 (12–22, 8–28, 13–17, 20–16)
Szolnok, 100
néző. V: Goda, Jakab L., Varga-Záray K.
CEGLÉD: Rakita 3, Szabó Fanni 11/6, Szabó Flóra 7/3, Kobolák 3/3, MANIS 15. Csere: Katona 4, Viszmeg Szabó D. 7/3, Holesínská 3/3, Baugh, Szabó P. Edző: Hegedűs Péter
MISKOLC: MEDGYESSY 9/3, Aho 6, M. JOVANOVICS 14/6, Kiss A. 4, C. GREEN 19. Csere: KÁNYÁSI 7/3, Bogicsevics 12/3, Bernáth 6/6, Tóth F. 6, Bacsó, Vég-Dudás. Edző: Földi Attila
Hegedűs Péter:
– Sajnos már az első félidőben megpecsételődött a sorsunk, olyan volt mintha egy kadétcsapat játszott volna a felnőttekkel. A nagyszünet után szerencsére nem dobtuk be a törülközőt, de ez már csak a tisztes vereséghez volt elég.
Földi Attila: – Végig nagyon motiváltan játszottunk, taktikailag végrehajtotta a csapat, amit megbeszéltünk. Nagyon sok van még hátra, nehéz menetelés előtt állunk, ami biztató, hogy nagyon egyben vagyunk.